Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire kell részletes...

Mennyire kell részletes bemutatkozó levelet írni egy tenyésztőnek?

Figyelt kérdés

1-1,5 év múlva szeretnék kutyát, nagyon szimpatikus a kennel, számomra tökéletes lenne, sport kutyákat tenyészt, de hobbira is lehet vinni tőle, tehát nem kőkemény munkakutya, de azért nem is áll meg ott, hogy szépen tudjon állni a ringben.

Az alap dolgokat, amiket le kell írni nagyjából tudom, milyen célra szeretném, mennyi időm lenne rá, hogyan tartanám, miért erre a fajtára esett a választásom.

Viszont elég ritka fajta, élőben még nem találkoztam vele és a basic fajtaleírásokon kívül nem sok információt találtam róla. Kellemetlen megkérdezni, hogy mennyire domináns, mennyire erős az őrző-védő ösztöne, mennyire együttműködő a gazdával? Van már kutyám, tudok határozott és következetes lenni, de nem szeretném túl katonásan nevelni az új kutyát sem, számomra fontos lenne, hogy akkor se nőjön a fejemre, ha nem vágom naponta kétszer földhöz a grabancánál fogva (ez nyilván túlzás, de remélem értitek).

A másik ezzel kapcsolatban, hogy a jelenlegi kutyámról meséljek-e, ha igen mennyit? Mert én azt gondolnám, hogy a tenyésztő abból tudna következtetni, hogy milyen gazda vagyok, ha beszámolok neki arról, hogy a jelenlegit hogyan tartom, de azt se szeretném ha túl tolakodónak, szükségtelenül részletesnek gondolna.


Dióhéjban ilyen infókra gondoltam: első kutyám egy mentett goldi keverék, ő lakásban van, de nagy a mozgásigénye és amúgy is szeretek aktívan kutyázni, szóval napi 4-5 órákat sétálunk, kirándulunk, nyáron kutyás strand, rendezvények, imádok kutyás programokra járni, ezért is lenne jó egy nem domináns, könnyen szocializálható kutya. Versenyszerűen sportolunk, kicsit többfélét is, mint ami egy kutyával ideális, ezért szeretnék még egyet, a goldival agility, az újjal obed. Azért döntöttem a fajta mellett, mert az oktatóinknak csak malijai vannak, lenyűgözőnek tartom a munkájukat, de nekem kemény lenne egy mali, ezért gondoltam a "könnyebb vonalra," egy groenendael-re. Viszont azon kívül, hogy könnyebb kutyák nem sokat tudok a grönik munkájáról, mennyire kielégítő nekik, ha csak obedience-re edzünk, mert az őrző-védő teljesen távol áll tőlem, ha a kutyának nincs igénye rá nem szívesen vinném őrző-védőzni. Jövőre tervezünk kertes házba költözni, oda érkezne már az új kutyus is, de mindkettő kinti-benti lenne, családtag, társ, akik velünk lehetnek mindenhol. Pároztatni nem szeretném, de ha szükséges kiállításokra elvinném. A goldi nagyon simulékony, könnyen alkalmazkodó, hatalmas benne a megfelelési vágy, kicsit félős, nem szereti a durvulást, de egyáltalán nem antiszociális, élvezi más kutyák társaságát, de azért egy nagyon erős jellemű kutyát nem hoznék mellé. Küllemre is nagyon tetszik a fajta, de gondolom munkakutyás tenyésztők annyira nem szeretik ezt érvként hallani. Az árról szerintem majd csak később érdeklődnék, nagyjából úgyis tudom mibe kerül egy törzskönyves kutya.


Nagyjából ennyi, szerintetek kimaradt még valami? Vagy már ez is sok így elsőre?



2019. júl. 31. 18:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesleges. Én amikor vettem a kutyáimat, elmentem egy fajta találkozóra, ahol ott volt a tenyésztő, beszéltem vele, és számot cseréltünk. Nem kell önéletrajzot írni, meg ilyenek, csak dumálsz vele telefonon, hogy neked kéne egy kutya. Ha akar tudni valamit, megkérdi
2019. júl. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
12%

Mi???????


A lóvét virítsd, ne leveleket irkálj, abból nem lesz kifizetve a villany.

Amúgy is muszáj kölyökként eladni őket, nagyobbakat már nem vesznek, csak a pici kell a gyerekeknek meg a csajoknak.

2019. júl. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem elég leírni hogy hova lesz a kutya, mennyit tudsz vele foglalkozik, meg hogy van más kutyád is és jól kezeled

Ha lesz egy 10 mondatos épkézláb összeszedett szöveg, akkor már tudni fogja hogy az értelmesebb rétegből vagy. Majd úgyis kérdezni fog. Ne bonyolítsd túl.

Úgy kérdezz rá szerintem hogy az Ő kutyái mennyire munkások, milyen lehet majd a tőle származó kölyök (nagy vonalakban, természetesen almonként is nagy a szórás)


Sok sikert

2019. júl. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

Múltkor voltunk kutyafogatozásan. (a kutyaszánhúzás családos kereskedelmi kiadása :) ott elmondta az egyik hajtó, hogy a komolyabb szánhúzók utyák vásárlásakor elég komoly követelményeket támasztanak az eladók, pl. versenyeredmények. Mert nem mindegy, hogy az alomjukból kikerülő kutyából szánhúzó lesz, vagy szobakutya.


Csak érdekességképpen írtam. :)

2019. júl. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel kezd amit leírtál. Nagyon szimpatikus a fajta, ezért szeretnéd jobban megsimerni, többet tudni róla, mint a neten lévő leírások. Csak 1-1,5 év múlva tervezed a vásárlást, ezért szeretnél felkészülni.


És innen jöhetnek a tartási körülmények. Árat első levélben ne kérdezz

2019. aug. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!