Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha tenyészteni szeretnék...

Ha tenyészteni szeretnék szólnom kell a tenyésztőnek?

Figyelt kérdés
valamikor venni fogok egy adott fajtát. Hobbi célra, viszont rendesen lenne képezve, szerintem vinném kiállításra is és ha megfelel(jó eredményeket ér el) akkor szeretnék vele tenyészteni. Kan kutyára gondolok. Szólnom kell a tenyésztőnek ha ilyen céljaim vannak a kutyával? Van bármi beleszólása a tenyésztőnek?

2017. máj. 1. 22:50
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
azt hiszem rosszul tettem fel a kérdést. Ami konkrétan érdekel hogy engedélyt kell kérnem hogy a kan kutyámmal fedezést vállaljunk?
2017. máj. 1. 22:54
 2/18 anonim ***** válasza:
Attól függ mi van a szerződésben, milyen célre adja a kutyát.
2017. máj. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ha csak simán veszek egy kölyköt aki nem a legígéretesebb azt már nem lehet tenyésztésbe vonni? Vagy hogy megy ez?
2017. máj. 1. 23:09
 4/18 anonim ***** válasza:

A tenyésztő, ha hobbi állatként adja el, akkor olcsóbban adja, és a szerződésben leírja az ivartalanítást.


Ő egyből kérdezni fogja, hogy mi a célod.

2017. máj. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Azzal, hogy te törzskönyvvel veszel egy kölyköt, még nem jogosít fel, hogy tenyéssz vele. Meg kell felelnie a kutyának a tenyésztésbe vétel szabályainak. Pontosan le van írva minden fajta tenyésztési szabályzata. Ha tenyésztésbe vételi korig a kutyádnak meg lesz minden elvárt feltétel, és megkapja a tenyészthetőt, akkor tenyészthetsz.

Kivéve, ha a vételi szerződésben nincs bármilyen kikötés a tovább tenyésztéshez.

2017. máj. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
19%
Te maximum szaporító leszel ezzel a hatalmas tudásbázissal a hátad mögött...
2017. máj. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Jobb szólni a tenyésztőnek, mert akkor olyan minőségű kutyát fog neked adni.

Neki nagyobb tapasztalata van, mint neked és így jobban látja, hogy melyik kutya az ígéretesebb. Plusz, könnyebben tudsz jó címeket szerezni a kiállításon, ha a tenyésztő neve alatt futsz, meg ugye segíteni is tud felkészíteni a kutyát stb.

2017. máj. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

5# köszi. Írtam hogy csak akkor tenyésztenék ha a kutyám megfelel rá, azaz a szűréseken megfelelőek az eredmények és a tenyészszemle meg egyebek is rendben vannak.


6# nem, nem leszek, ezt mind hivatalosan csinálnám, nem kockáztatnám a kutyám egészségét valami lutri keverék miatt, nem egy olcsó fajtáról beszélünk és nem kapnám olcsóbban sem.

2017. máj. 1. 23:25
 9/18 A kérdező kommentje:

És ha én nem szeretnék túl igéretes kölyköt? Ha meggondolnám magam vagy nem lennék alkalmas a komolyabb képzésre vagy egyebekre akkor az pazarlás lenne.

Úgy képzeltem el hogy egy közép minőségű kölyköt vennék, képezném először hobbi szinten, talán a kiállítást is megpróbálnám, szűretném, szemlére ls munka viszgára vinném, utána ha minden jól menne és nekem is lenne rá kapacitásom akkor vállalnék fedezést. Ez így bem lehetséges?

2017. máj. 1. 23:30
 10/18 anonim ***** válasza:

Lehetséges.

Csak annyi a bibi az egészben, hogy kant általában úgy választanak a tenyésztők, hogy az a kutya valamiben kiugróan teljesít. De még így is nagyon kevés az a kan, amelyiket folyamatosan felkérik fedezésre. Főleg itthon.

Te nem tenyészteni akarsz, hanem egy kan tulajdonosaként fedeztetni. tenyésztő az, aki a saját szukájától almot hoz le.

2017. máj. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!