Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a kutyámmal? (Hosszú)

Mit tegyek a kutyámmal? (Hosszú)

Figyelt kérdés

Van egy 11 éves francia bulldogom, és hetek óta beteg. Úgy kezdődött az egész, hogy alig evett, ezért elvittem orvoshoz. Kiderült, hogy lázas volt, kapott infúziót és 3 injekciót. Másnapra meg is jött az étvágya, de még a 3 injekciót kétszer megismételtük. Ezután a doki azt mondta, hogy egy kis időt ki kell hagyni. Pontosan egy hétig jó volt minden, kiette a hűtőt, visszatért belé az élet. De ez a hét után, megint kezdődött elölről, elvittem megint orvoshoz, megint infúzió, megint 3 injekció, és az orvos azt mondta, hogy jó lenne egy vérvétel. Ebbe bele is mentem, de ez a vérvétel téma 6 napja megy, mert vagy nincs bent a doki, vagy elfelejtette elintézni a szállítást... Mindegy, nem ez a lényeg.

Tegnap vittem volna vérvételre, abból semmi nem lett, de megkértem, hogy adjon a kutyának megint 3 szurit, hátha megjön megint az étvágya, mert természetesen megint visszaesett. Meg is kapta, azonban nincs étvágya. Inni iszik rendesen, ha mégsem vagyok biztos benne, akkor fecskendővel itatom, a folyadékkal nincs probléma, csak a kaja... Amikor jól volt, akkor még hízott is, azonban mára fogyott.


A kérdésem a végén az lenne, hogy mit próbáljak még, mivel etessem? Kapott tápot, kutyaszalámit, húst(azt szokta is enni általában), felvágottat, de semmi nem kell neki. Valaki aki volt már hasonló helyzetben, le tudná írni, hogy mit csinált? Valahogy meg tudom etetni? Nagyon kétségbe vagyok már esve



2019. júl. 31. 19:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Másik állatorvoshoz vidd el minél előbb.
2019. júl. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Az állatorvos meg is vizsgálta rendesen vagy csak nyomja belé a szurikat?? Vidd el máshová!
2019. júl. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

#3

Dehogy vizsgálta meg! Hiszen még a vért sem küldte el egy hete, ami már nem is jó!

Szerintem agyon antibiotikumozta a kutyát, nincs már bélflórája, hasznos emésztő baktériumai, ezért is lehet, hogy nem eszik.

Nekünk a gyönyörű 6 éves cicánkat tették el így láb alól, holott csak a nyaka volt kivakarva.

Kérdező!

Azonnal másik állatorvos, lehetőleg állatkórház és próbálj neki - nem erőltetve - kaukázusi kefirt adni, ... reméljük még nem késő!

2019. júl. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Az én kutyámnál is 2x jött ki a doki lázat csillapítani meg antibiotikumot adni, aztán én vettem észre, hogy eltályogosodott a bűzmirigye az volt a baja. Vittem másik dokihoz ahol kapott ismét szurit meg gyógyszert amit egy hétig kellett adjak neki. Keress fel azonnal egy másik orvost amíg el nem teszik lábalól a kutyád.
2019. júl. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%

Vigyétek másik orvoshoz!

Nekem kölyök kutyámat tették teljesen tönkre folyamatos injekciós antibiotikumos kúrákkal, sajnos nem voltam elég tapasztalt, bíztam az első orvosban, akinél voltunk, visszafordítatlanul legyengült a kutyám emésztőrendszere, egész életében bélflóratámogatókon, speciális neki főzött étrenden és immunerősítőkön kell élnie, el sem tudom mondani mennyire sajnálom, de ha valamit megtanultam az az, hogy SOHA nem csinálnak semmit alapos vizsgálat, LABOREREDMÉNYEK NÉLKÜL többet a kutyámmal. Kérlek tanulj az én hibámból és vidd el olyan orvoshoz, akinek felszerelt rendelője van (állatkórházakba van labor is, ott nem kell arra várni, hogy elküldjék a levett vért) és megfelelő szaktudása, rengeteg a barbár orvos Magyarországon, mi is sokat megjártunk, mire jó helyre kerültünk. Ha van rá lehetőséged akkor Budapesten az egyetemre hozd be, de a lehel úti kórház sem rossz, illetve nekünk Budaörsön a vetlaborban is sokat segítettek és ott is megvan minden eszköz egy megfelelő kivizsgáláshoz.


Enni könnyen emészthető dolgokat adj neki elsőre szerintem és többfelé elosztva, ha napok óta üres a gyomra és ennyi antibiotikumot kapott nem kéne leterhelni nagyon. Főtt csirke vagy nyúl ha tudsz szerezni, mellé nyálkásra főtt rizs, esetleg reszelt sárgarépa, uborka. Szerintem immunerősítő vitaminokra, probiotiukmra is szükség lesz, de ezt az új orvos úgyis elmondja.

A széklete egyébként milyen? Azóta volt/van láza?

2019. júl. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%

Ez a találomra adjunk neki valamit, nagyon nem oké dolog.

Vérvétel, ultrahang. Ezek nélkül hasraütésszerűen elkezdeni kezelni egy 11 éves bulldogot elég szakmaiatlan.

2019. aug. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

Én is csak azt tudom mondani, hogy vigyétek el másik állatorvoshoz. Ma már normálisabb állatorvosi rendelőben nincs olyan, hogy ekkora huzavona legyen egy vérvétel, hanem napi szinten megoldható, hétvégén is. De bizonyos dolgok helyben is vizsgálhatóak tesztcsíkkal, pl. cukor, meg máso, amik szintén tájékoztató eredményt adnak.

Calopet pasztát megpróbálhatod adni neki, vagy más hasonló, roboráló jellegű készítményt, amit beteg, étvágytalan kutyáknak szoktak, hogy a legfontosabb tápanyagokhoz hozzájussanak. De vidd el minél előbb egy rendes rendelőbe, ahol egy vérvétel is evidens, de az sem baj, ha ultrahang, röntgen is van kéznél.

2019. aug. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#5 Nagyon köszönöm! Adtam neki kefírt, és nem tudom hogy milyen gyorsan hathat, de reggel már evett! Ezer hála!


A másik állatorvos téma azért nem jó, mert a városban még így is messze ő a legjobb, a többi állatorvosról még nem is hallottam jót, más városokba nem nagyon tudunk menni, mivel kocsi nem áll a rendelkezésemre, tömegközlekedéssel pedig szerintem macerás lenne.


De visszatérve, ha valaki tud még tanácsot adni kajával kapcsolatban, mindent szívesen meghallgatok. Most kaja után újra tele van erővel a kis szerelmem! Mindent megeszik amit elé rakok😍

2019. aug. 1. 17:54
 9/11 anonim ***** válasza:
88%
Mindent megteszel érte, de macerás busszal állatorvoshoz menni, vagy megkérni valakit egy fuvarra. :/
2019. aug. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
92%

3-as vagyok, én tanácsoltam a kaukázusi kefirt, de nem lényeges!

Ami viszont lényeges, hogy most örömödben ne etesd túl!

Csak kímélő étrend, amit az 5-ös írt az jó!

A kefirt meg adhatod neki napi 2x, délelőtt és délután, minimum 10 napig. De ha egész életében adod neki heti 1x, azzal csak használsz neki.

2019. aug. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!