Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kezdjek a kölyök kutyámmal?

Mit kezdjek a kölyök kutyámmal?

Figyelt kérdés
Elméletileg ma 16 hetes a keverék kis kutyám. Fogalmam sincs milyen vért hordoz magában, mivel mentett kutyus. (Út szélén volt kidobva egy zsákba). Akkora jelenleg, mint egy tacskó, de az összes labrador tartó ismerősöm állítja, hogy labrador keverék. Jelenleg 2,5 kilót nyom, igazi véreb! :D Egy hónapja van nálam. Kezdetben minden oké volt. Jól bírta azt, hogy egyedül van egy kicsit, evett rendesen, egy baj volt, hogy alig akart csinálni valamit. Most, 3 napja tapasztalom, hogy egyszerűen lelőhetetlen. Nem eszi meg azt a mennyiségű tápot, amit eddig is kapott. Mindent szét rág. Mindenkit megharap. Alapjáraton kinti/benti kutyus, mivel nem hajlandó bent aludni valamiért. Amint elcsendesül a ház, már kapar, hogy menne ki. Nagyon sokat foglalkozok vele. Tanítgatom, jatszok vele, babusgatom (valamiért az, hogy mentett kutyus sokkal jobban ösztönöz, hogy szeretgessem). De minden alkalommal az utóbbi napokban, egyszer csak bekattan, és mint egy ragadozó belém kap és rendesen cibál. Termetéhez képest brutális ereje van. A páromat véresre, gennyesre harapja. Nem vagyok az erőszak híve, ezért nem bántom, csak odébb lököm, vagy kizárjuk a házból, hogy nyugodjon le, mivel az erélyes NEM, egyáltalán nem hat. Konkrétan magába ki is röhög, hogy mit erőlködöm. Éjszaka bontja a teraszt. Múlt éjjel felmászott egy asztalra , ahonnan leugrott, de mi csak a koppanásra keltünk fel, meg hogy nyikkant egyet. Mint az őrült rohantam, hogy mi lett vele, de köszöni semmi baj már futkozott össze vissza megint... Egyszerűen tanácstalan vagyok, hogy mit kezdjek vele. Nagyon szereti mindenki, de ezzel a viselkedéssel nem tudom emberek közé vinni...

2019. máj. 7. 21:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
11%
Tartsd kint és fegyelmezd!
2019. máj. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%

Biztos lesznek olyanok, akik azt írják majd, hogy kutyaiskola. Lehet, hogy igazuk is van. Viszont a kutyaiskolában majd fojtónyakörvet alkalmaznak, felemelik a nyakörvvel az egész kutyát, ami sokaknak nem elfogadható, ezért abba is hagyják a kutyaiskolát, és megpróbálják otthon nevelni. Van, akinek sikerül, van, akinek nem.

Következetesnek kell lenni, ne hagyd, hogy megharapjon! Szólj rá, szidd meg! Most kell megmutatni, hogy ki a főnök, ki a falkavezér, mert később már nem fogod tudni. Ha nem tudsz falkavezérré válni, az se neked, se a kutyának nem lesz jó. Marad majd az a megoldás, amit te is említesz, hogy nem lehet más kutyák és emberek közé vinni, mert kiszámíthatatlan vagy harapós lesz. Ha pedig pl. vendégeitek érkeznek a házatokba, akkor egy megoldás lesz csak: bezárni egy kennelbe.

2019. máj. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
47%
Így van, nevelni kell. Szeretettel és következetesen. Nincs vele foglalkozva, és unatkozik, rendetlenkedik, mint egy magára hagyott gyerek. Sétáltasd, tanítsd, foglalkozz vele sokat.
2019. máj. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
A kiskutyák ilyenek. Pár hét, legfeljebb 1-2 hónap, és lenyugszik.
2019. máj. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Napi több órát foglalkozom vele. Ennél többet nem tudok megoldani. Sétáltatva van, egy hatapmas réten jatszon vele, ahol kedvére szaladgálhat
2019. máj. 7. 22:15
 6/14 anonim ***** válasza:
94%

Először is, nem kell ki csapni a kertbe, ahogy azt a kedves első írta, az nem megoldás semmire.

Másodszor, attól, hogy valakinek van egy rossz tapasztalata 1!!!! rossz kutyaiskolával, ne általánosítsunk, kedves második válaszoló. Rengeteg kutyaiskolában csak végszükség esetén, tesznek folytót a már KIFEJLETT kutyára. Kölyökre nem. És biztos, hogy normális helyen nem emelgetik vele a kutyát. Aki ezt megcsinálta folytóval az egy kontár és semmiképp sem normális kutyakiképző.

Szóval igenis, a kutyasuli rengeteg mindenben segít, kegyetlenkedés nélkül, ha normális helyre mész (és az ár, meg a név nem minden)

VISZONT! Ez egy játékos kölyök, ennek a problémának a megoldásához nem létszükséglet a kutyaiskola. Attól függetlenül a suli, ha van rá kapacitásotok akkor jól jöhet a későbbiekben.


Harap a kölyök, mert játszik. Még a gátolt harapást nem tanulta meg, ezért olyan erőset harap amilyet csak bír, és ez fáj, baromira, de ez nem agresszívitás, csak játék. Kellemetlen? Igen. Normális? Igen. Tuti megoldás? Az idő.

Amit tudsz tenni, hogy ha durván harap akkor felállsz, otthagyod és nem veszel tudomást róla. Nem kell ellökni, lenyomni, mert ezekkel csak fokozod benne az izgalmat. Hagyd ott MINDIG, kivétel nélkül, ha fáj amit csinál. Ha lenyugodott, akkor folytatódhat a közös buli. Fáraszd, amennyit tudod, amennyit bír, de ne csak testileg, szellemileg is. Alap parancsszavak tanítása mehet nyugodtan. Vagy gondolkodtató játékokat játszatok (itt a piros, hol a pirost, jutalomfalatot eldugsz a szobában és meg kell keresnie...) , esetleg beszerezhettek egy Kongot (jutalomfalattal kell megtölteni és ki kell belőle ügyeskednie) . Kutyaovi is jó lehet, ahol pikk-pakk megtanulja a gátolt harapást, a többi kölyök között és szocializálódik is. Sok helyen ezek a "képzések" csak jelképes áron folynak.

Ezen felül marad a türelem. Fogváltás befejeztével jobb lesz.

2019. máj. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Ding ***** válasza:
35%

Egyszer mentem vendégségbe és öt volt egy kutya aki meg akart harapni engem

én meg síkítotam egyet és a kutya csodálkozva nézet rám,és utána nagyon barátságos lett.Szerintem te is adják ki ilyen hangot és utána mond neki hogy,NEM SZABAD!!!!és hátha nem harap többé:/

2019. máj. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
6%

Tisztelt 6-os számú hozzászóló!


Először is elnézést kérek, rosszul fogalmaztam. A szavaimból valóban úgy tűnik, hogy általánosítok. Természetesen nem minden kutyaiskolára igaz, amit írtam. Azt a kijelentést azonban nem tudom mire vélni, hogy nekem "1!!!!!" rossz tapasztalatom van.

Az otthagyásos módszer is létezik, de én azt egy határozott "nem"-mel kiegészítve ajánlanám csak, nem pedig anélkül.

2019. máj. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%

A fenti elkeseredett, szélsőséges és erősen sarkított hozzászólással ellentétben vannak normális kutyaiskolák, ahol nem a büntetés van az előtérben. Ilyet kellene nagyon keresni! Mert az semmi jóra nem fog vezetni, ha hagyjátok, hogy ignorálja a tiltást, ha arra nevelitek, hogy ne vegyen komolyan titeket!


Kutyákkal mennyit találkozik? Mentett kölyöknél a legfontosabb lenne a jó szocializáció! Szellemileg mennyire fárasztod?

2019. máj. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
23%

Tisztelt hozzászóló!


Kérem, indokolja meg, hogy mitől elkeseredett, szélsőséges és erősen sarkított a hozzászólásom! Köszönöm.

2019. máj. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!