Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha elveszne a kutyátok/macskát...

Ha elveszne a kutyátok/macskátok akkor hajlandóak volnátok fizetni valakinek hogy megkeresse?

Figyelt kérdés
Tehát tegyük fel hogy elveszik a kiskedvenc. Ha lenne egy személy aki ezzel foglalkozik és vállalja hogy előkeríti a házikedvencet akkor ti hajlandóak bolnátok fizetni? Ha igen, mennyit fizetnétek és mi az a maximum összeg amit még kifizetnétek neki?

2019. aug. 2. 08:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Szóval ilyen nyomozó aki állatokra van specializálódva? Érdekes ötlet :D

Én fizetnék. Hogy mennyit, az az aktuális anyagi állapotomtól függ. A megélhetésemet nem kockáztatnám miatta, de gondolkodás nélkül lemondanék dolgokról (pl. hobbik, luxuscikkek) azért, hogy az abba ölt pénzt inkább a kisállatom megtalálására költsem. Feltéve, ha a nyomozónk bizonyítottan megbízhatóan dolgozik.

2019. aug. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, gondolkodás nélkül. Nem tudnák belenyugodni abba, hogy elveszett az állatkám, és nem tettem meg érte mindent, hogy megtaláljam. Az, hogy mennyit... igazából attól függ, hogy hogy állok anyagilag... de valószínűleg bármennyit megpróbálnák összekaparni, csak hogy megtalálja a kutyámat. Szóval az összeg nem lenne akadály, max. kölcsönkérnék a családtagjaimtól.
2019. aug. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Azért nagyjából tudnátok egy összeget mondani?

2019. aug. 2. 08:29
 4/19 anonim ***** válasza:
89%
Nem
2019. aug. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%

Őszintén, én nem hiszem, hogy ezért felkeresnék valakit.


Nagyközségben élek, én ismerem az utcákat, a helyeket, embereket. Ha azonnal észreveszem, hogy elszökött, akkor 100% hogy így megtalálom.


Ha pedig x óra után veszem észre, akkor pedig szintén "körbefutok" nem látta-e valaki, meg lehet posztolni és plakátolni. De általában nálunk a kóborkutyákat előbb befogadja valaki és keresi a gazdáját, mint fordítva.


Még mielőtt megszilárdult volna a kapuszabály, akkor történt egy-két baleset, hogy kiment, de ez kb. max 200 m-es távot jelent, tehát végig látóhatáron belül volt, csak vissza kellett zavarni.

De a kapu mindig zárva, vagy felügyelet alatt nyitva, illetve a kerítés kutyabiztos.


Egyszer volt egy öreg "utcakutyám", aki szerette letojni a határokat, és egy rossz kerítésen többször több telekre is beszökött. Jó ismerősök voltunk a telektulajdonosokkal, így gond nélkül bementem és kihoztam a kutyát.


Egy idegen nyomozónak ki kellene hívnia, magyarázkodni és még úgyse engedik be. Pláne inkább kutyatolvajnak tűnne, és értesítené a gazdát, hogy itt van nála a kutyus.


Plusz, ha sintér telepre/menhelyre kerül a gazda előbb kihozza, mint egy megbízott nyomozó.


Egyszerűen nem találok élethelyzetet, amikor ezt a lehetőséget kihasználnám.


Ha komolyan eltűnne, és minden követ megmozgatva se találnám, akkor a hagyományos "x összeg a megtalálónak" rendszert alkalmaznám.



Az a baj ezzel a gondolattal, hogy nem tudsz tapasztalatot szerezni, vagy annyira kihirdetni magad, hogy valóban megbízzanak ezzel. Ha nagyon szerencséd van és valaki tud rólad és 0 ideje van, hogy megkeresse a saját állatát (megkérdőjelezendő, hogy akkor minek van) na akkor talán. Csak te sem tudnál többet tenni, mint egy átlagember. Ez olyan, hogy egy villanykörte kicseréléséhez se hívnak villanyszerelőt.


Illetve, nem tudnál 0-24-ben készenlétben lenni, munka és család mellett nem éri meg 20.000-50.000 forintokért egy idegen kutyáját hajkurászni, ami kitudja, hogy egyáltalán szót fogad-e, betudod-e fogni.



Huh röviden ennyi. Csak kutyáról beszéltem, de macskákkal ugyanez, sőt mégnehezebb. A legtöbb sajnos "fogyóeszköz" (tisztelet a kivételnek!!), nagyon kis százalékát pedig ellopnák a fajtája miatt, mire keresni lehetne...



Inkább a saját környékeden segíts az elkóborolt kutyákon ellenérték nélkül. Én is egy csomó kutyát hazavittem már és nagyon hálásak voltak érte, eszembe nem jutott volna bármit is elfogadni.

2019. aug. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem jó ötlet. Fizetnék.
2019. aug. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
72%

Első vagyok.

Hát, ha hónapokig kellene mondjuk részleteket fizetni, akkor max. havi 50 ezret tudnék a jelenlegi keretemből beáldozni. Összesen ilyen részletekkel maximum 500 ezerig mennék el, ha addig nem kerül elő akkor már nagyon valószínű, hogy nem is fog.

2019. aug. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
80%

Az a gond hogy a kutya/macska nem ember, nem rendelkezik emberi tulajdonságokkal, nem csinál olyat ami alapján egy ilyen nyomozó le tudná követni. Tulajdonképpen a nyomozó is ugyanolyan tanácstalanul állna hozzá egy ilyen esethez és ő is kb csak plakátolni, kérdezősködni meg fel-alá rohangálni tudna (pl olyan helyeken ahol gyakran jártunk a kutyával meg ahol valószínűbb hogy megtapálom, mondjuk belváros vs kertvárosi övezet stb). Az megy nekem is.


Azt pedig csak halkan jegyzem meg hogy ma már konkrétan szervezetten működik a kutyalopás. Ellopják, majd megvárják hogy valaki pénzt ajánljon fel a kutyáért. És láss csodát hirtelen előkerül a kutya. (Hogy holtan, súlyos sérülésekkel, vagy épen az a véletlen műve)


Nem, mivel

1 esélytelen hogy megszökjön

2 csak pénzlehúzás az egész

2019. aug. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudnék otthon ülni, még akkor sem, ha maga Sherlock keresgéli a macskámat a bozótban.


Én magam mennék, plakátolnék, hívogatnám, szomszédokat kérdezném és értesíteném.

2019. aug. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! 5ösnek is, habár ő nem pont a kérdésre válaszolt de ha otthon leszek privátban kifejtem a részleteket.


Illetve ha vki szégyenlős privátban is írhatja az összeget. Egyébként profi nyomozóról lenne szó, megfelelő felszereltséggel.

2019. aug. 2. 09:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!