Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szüleim nem hajlandóak...

A szüleim nem hajlandóak törzskönyves kutyát venni? Azt mondják jó a menhelyi ingyenes is!

Figyelt kérdés

Sikerült kiharcolnom, hogy kaphassak egy kutyát. Aminek gondját is viselném, már évek óta bennem van, hogy szeretnék egyet, és nem hagynám ott a sarokban magára, nem tegnap találtam ki, hogy kell egy kutya, aztán majd vigye el apám sétálni, mert 2 hét múlva megunom...

Szóval ez most komoly.

És én előre gondoltam, és sokat-sokat olvastam a témában, olvastam kutyás könyveket is, meg kérdeztem az összes kutyás ismerősöm kifaggattam, hogy hogy csinálják, mit adnak enni, mikor kell elvinni... Szóval felkészültem a témában. Vinném kutya iskolába, meg mindig sétálni, de ez most lényegtelen! Nem beszélek mellé!


Én törzskönyves kutyát(dobermann) szeretnék, ami nem 5 ezer forint, minden oltás, chip, jó tenyésztőtől. És ugye hogy zeek a tenyésztők sokat foglalkoztak a kutyákkal, a szukával, és nem a 200ftos konzervvel etették a kiskutyákat, vagy a szukát, ezért nem fogják oda adni 10 ezerért a kölyköt.

És ugye meg kell fizetni azt, hogy a tenyésztő vállalja, ha betegsége lesz, vagy bármi baja, akkor felelősséget válla érte, hogy a kutyának van valami örökletes gondja akármi. De ezt gondolom itt nem kell senkinek magyaráznom.

Szaporítóktól nem kell kutya 20 ezerért, aztán ha valami baja lesz, akkor a szívem szakad meg, ha az orvoshoz kell elrohanni vele majd éjjel 2 kor!


És a szüleim nem hajlandóak fajtatiszta TK,s kutyát venni jó tenyésztőtől!

Az a mondat hagyja el folyton a szájukat, hogy: "annyi kutya van a menhelyen, ingyen... minek kell neked egy drága?"

De nem értik a lényeget, én fajtatisztát szeretnék, ami még nem élte át a sok szörnyűséget, amit az emberek tettek vele, kihajították, megverték, éheztették, és utána kimentették, és menhelyen tengődött, és akkor utána hozzám került!

De akkor is csak azt hajtogatják, hogy "Annyi menhelyi kutya van, ami nem drága, és minek fizessünk kutyáért..."

Én meg azt mondom erre, hogy "jó! Holnaptól tiltsák be a tenyésztőket, a Törzskönyvet elégetni! Nem létezik "fajtatiszta" kutya, fajta kiállítások többet nem lesznek! csak sima kutya! És mindenki aki kutyát szeretne CSAK menhelyről szerezheti be!"


Miért nem akarnak a szüleim jót nekem?

És mielőtt írnátok, nem nem vagyok elkényeztetett! Ha az lennék szó nélkül megkapnám azt a kutyát, olyan fajtát, ahonnan szeretnék!



2013. okt. 9. 14:35
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
81%

Megindokoltad már nekik, h neked miért pont dobi kéne?

- Egyébként engem is érdekel :)

2013. okt. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 A kérdező kommentje:

Igen, mert nagyon tetszik a fajta, a külleme, jelleme, és tisztában vagyok vele, hogy nem egy vizsla lesz, és nem fog meghunyászkodni ha rászólók, de vállalom a felelősséget!

De nem értik meg a szüleim, hogy ilyet szeretnék.

Csak azt nem értem apámnak minek kellett jobb autó, amikor a trabant is kocsi, és olcsóbb!

2013. okt. 9. 14:43
 3/65 anonim ***** válasza:
95%
kaphatsz egy kutyát... minden 5. kérdésben arról sír itt egy gyerek, hogy nem lehet kutyája, neked megengedték, örülj neki. a szüleid pénzét meg könnyű költeni, nem te dolgoztál meg érte... vállalj munkát, gyűjts, aztán vegyél egyet a saját pénzedből, probléma megoldva.
2013. okt. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
92%
Az ő pénztárcájuk,nem a tiéd.Ha majd nagy leszel és lesz saját jövedelmed,lehet a saját igényeidnek és pénztárcádnak megfelelő kutyád.A kutya indulása,kezdve a vétel árral,oltásokkal,felszereléssel,kajával,sulival,több százezer forint.
2013. okt. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 A kérdező kommentje:
Ja, de persze de drága laptopot kaptam szülinapomra, amikor nem is kellett... Akkor is kutyát akartam már!
2013. okt. 9. 14:46
 6/65 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértelek, és nagyon jó hogy nem akarsz szaporítótól kutyát venni. Remek a hozzáállásod, de a szüleidet is próbáld megérteni. Van most pénzetek százezrekért kutyát venni? Mert nem csak az kerül sokba, hanem utána a suli, a kaja, póráz, stb. Csak hogy a legalapvetőbb dolgokat említsem. Ráadásul a dobermann nem egy egyszerű fajta, nagyon erős kéz kell hozzá, első kutyának nem javaslom. Gondolj bele, megkapod álmaid kutyáját aztán rajta kísérletezed ki a nevelést, még nincs semmi tapasztalatod, mi van ha valamit nem jól csinálsz? Gyakran sokkal könnyebben kezelhető egy menhelyi kutya mint egy szeleburdi kölyök, sokkal ragaszkodóbb, könnyebb vele boldogulni. Első kutyának sokkal ideálisabb lenne, a menhelyen elmondod milyen az életstílusod/mik az igényeid, és megkapod a számodra legmegfelelőbb ebet. Egyébként menhelyen is van sok-sok kölyök, akik nem éltek át olyan szenvedést mint sok felnőtt társuk, nincs bennük semmi negatív élmény csak egy szerető otthonba kéne kerülniük.

Azért mondom ezt, mert véleményem szerint sokkal jobb lenne egy könnyebben kezelhető kutyuson elsajátítanod a kutyázás minden csínját-bínját, és ha már nagyon profi leszel, akkor biztos vagyok benne, hogy lesz lehetőséged az "álomkutyád" tartására. Amikor már nem lesz benned kérdés, és az összes felmerülő problémát és gyorsan kezeled.

Mennyi idős vagy amúgy?

2013. okt. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
88%
Gondolom a szüleid pénzén akarsz kutyát venni. Azt sajnos nem költheted úgy ahogy te akarod, mert nem te dolgoztál érte. Miért gyűjtesz te a saját kutyádra?
2013. okt. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
100%

Egy dobi 100 ezer ft-nál kezdődik.

Én eléggé utána jártam a dolgoknak,mert én is Dobermann-t szeretnék,de csak 2-3 múlva.Kennelt is néztem már és egy tenyésztővel is beszélgettem.


Mik a terveid a kutyával?

Első kutyának a Dobermann nem igazán ajánlott,eléggé határozott személynek kell lennie a gazdának.

Hány éves vagy?


Ugye tudod,hogy csak is BENT lehet őket tartani?mert nagyon fázósak, kint nem bírnák a hideget.

2013. okt. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
83%
Ha annyira akarsz kutyát, kezd menhelyivel. Aztán, ha már magad állod a vásárlás költségét, akkor majd a kedvenc fajtádat veheted magadnak.Dobermannból is van mentett kutya , sajnos, bőven.Keress, várj és akkor lesz a kiválasztott fajtád és mentett kutya is lesz.
2013. okt. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
74%
utána néztél te a fajtának?Munkakutya,extra lemozgatást igényel fizikailag és szellemileg is.Nem kölyök,hanem tapasztalt felnőtt kezébe való.Attól,hogy a felelősséget emlegeted,még nem válsz azzá.Inkább egy elkényeztetett csemete vagy,akinek csak az számít,amit akar.
2013. okt. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!