Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire kell figyelni egy idős...

Mire kell figyelni egy idős kutyánál?

Figyelt kérdés
Dédmamám idén távozott el, neki maradt meg egy 16-17 éves uszkárja. Mivel már nagyon idős, képtelenség örökbe adni, szívem szerint én nem is nagyon akartam, így párommal magunkhoz vettük. Őszintén szólva sose volt saját állatom, nemhogy egy ennyi idős kutyusom. Alig lát már, hallani viszont egyáltalán nem hall. Kicsit olyan magának való, morog sokszor, sok fogát kihúzták már, mert rosszak voltak, a derekánál van baj, tudom még dédmamám is mondta anno, hogy sajnos nagyon fájlalja azt a pontot, vitte dokihoz sokszor emiatt. Más egyebet nem látok rajta. Egyébként eszik, odajön, hogy simogassuk, szeret sétálni. Még elviszem egy orvoshoz egy olyan általános vizsgálatra. De kell valamire ügyelni nála? Vitaminok vagy egyéb ilyen? Csak egy kis segítség kellene, tanács, szeretném, hogy még nálunk is tudjon boldogan éldegélni, biztos hiányzik a gazdija.
2019. aug. 2. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:
22%
Őszinte leszek veled , ha kedves mamád nevelte gondozta kis kora óta az is lehet hogy bele fog halni a hiányába szegény . Déd nagymamám kutyusával ugyanez történt . 1 hét utan bele halt a hiányába ...
2019. aug. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is ettől félte, azért vettem magamhoz, mert elég sok időt töltöttem dédmamámmal, és a kutya is ismer. Most lesz egy hónapja, hogy itt van nálunk, így kezdem úgy érezni, hogy nem lesz baj ezzel.
2019. aug. 2. 15:33
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Hál istennek . Szerintem ha prémium tápot veszel neki ami idős (senior kutyáknak való) akkor felesleges neki a vitamin abban minden benne van . Brit care -tol felfele bármilyen táp .
2019. aug. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%

Én prémium tápot adnék neki(minimúm 60% hústartalom és gabonamentes)+megtámogatnám még izületvédővel és sokat simogatnám.

Az állatorvost pedig jól válaszd meg, sokan csak oltásra meg ivartalanításra vannak berendezkedve, de egy ilyen idős kutyának komolyabb ellátásra is szüksége lehet.

2019. aug. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igyekszem erre odafigyelni, és nézek valami jó eledelt neki, köszönöm!
2019. aug. 3. 02:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!