Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angol cocker spániel kutyánál...

Angol cocker spániel kutyánál mire kell figyelni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy vannak- e speciálisan olyan betegségek amik csak rájuk jellemzőek valamint a nevelése során mire kell nagyon odafigyelni? Szófogadóak vagy inkább szeretnek a saját fejük után menni?
2011. júl. 7. 18:12
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Szia, Sajat tapasztalatom van.

Amire vigyázni kell az a toklász, mert az belefurodhat a lábába és begyulladhat.

Nevelésénél pedig arra, hogy nagyon önfejű és naaaaagy naaagy bociszemekkel néz rad. Ne dolj be neki :))

Amúgy nagyon hálás kis dög ;) latja hogyha bajod van és odabujik hozzád :) imád játszani, nagyon igényli a szeretetet, simogatast, játékot , finom falatokat, jooo nagy Sajat helyet :)

Ha van kérdésed, itt írj és válaszolok szívesen :)


Egy 2,5éves kislány Spanci gazdija :)

2011. júl. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ez az önfejűség feltűnt, nah meg a bociszemek is :) Megtanítottam már neki a "nem"-et, hallgat is rá, de aztán mindig bepróbálkozik. Pl.: már 20x rászóltam hogy nem, a szegélylécet nem rágjuk, olyankor leteszi a buksiját a lábára és úgy néz fel rám. Mikor azt hiszi hogy nem látom akkor újból kezdi :)


Szokott a tiéd vakarózni? Voltunk állatorvosnál, se nem bolhás, se semmi más baj és mégis szokott vakarózni. Az orvos szerint ez lehet amiatt is hogy unatkozik (ez kilőve, most itthon vagyok, ha nem alszik akkor általában sétálunk az udvaron vagy játszunk) de ezt szokta játék közben is csinálni, sőt van olyan hogy nyüszít is hozzá. Lehet ez amiatt hogy most vedlik és a ki nem hullott szőr zavarja?


Mikor érdemes elvinni kozmetikushoz? Akivel beszéltünk az azt mondta hogy már kölyökkorban érdemes elvinni próbanyírásra hogy szokja, de nekem már maga az sem tetszik hogy nyírni akarja. Tényleg kárt tehet a nyírás a szőrében? Ragaszkodjak a trimmeléshez? Egy felnőtt kutyánál mennyi idő egy ilyen?

2011. júl. 7. 19:31
 3/11 A kérdező kommentje:
Jaj azt elfelejtettem írni hogy 3 hónapos :)
2011. júl. 7. 19:32
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Van már egy 3 éves spánielem 3 hónapos korában kaptam.Nagyon önfejű! Okos, jó fej de néha nagyon haragszom rá. Hajlamos mindenféle betegséget elkapni, igen a toklásszal nagyon vigyázz.Sokat vidd sétálni, bírja. Könnyen tanul, az ennivalóért mindent megtesz. Érzi, ha baj van akkor másképp viselkedik. Nem szereti hogyha másik kutya van körülötte, akkor durcázva elvonul.Sajnos én nem tanítottam meg kiskorában arra hogy ezt ne tegye. Én nagyon szeretem , aranyos..szia

2011. júl. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem vannak. Imádom őket. Néha alkalmi süketek, ha nincs kedvük valamihez...próbálkoznak. Imádják a labdát, és mindenféle játékot. Hiperaktívak, sokat sétálunk.

A toklásszal tényleg vigyázni kell, főleg a fülére. Az enyémnek már volt a lábában, de nem lett semmi baja, hamar hívtuk az orvost. Szeret enni kölyökként főleg. Ha eleget van mozgatva,foglalkozva vele, akkor kisangyal lesz. Szeretnek tanulni, jutalomfalattal, gyorsan megtanultak bármit. Nem szeretnek egyedül leni. Inkább ember közelében, de más kutyákkal is elvannak, egy darabig.

2011. júl. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Első vagyok :)

Ha vakarozik szerintem furdesd meg csak vigyázz hogy ne menjen víz a fülébe. Persze az enyém is szokott néha meg morog hozza :D

Szerintem nyugodtan elviheted kozmetikushoz nem lesz semmi baja a nyirastol. A hosszat nem tudom én nagyon rég vittem mar, mert én nyirom.

2011. júl. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Ja és persze fesuld mert könnyen csomosodik a szőre. Na meg...ha elmondok neki valamit amint nem figyelek persze hogy a hülyeséget csinálja :D
2011. júl. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nehogy nyírasd! Ragaszkodj a trimmeléshez! Ez a nekik való. Erről megkérdezheted az állatorvosodat, ő is ezt fogja mondani. Az enyém azt javasolta, hogy 7-8 hónaposan vigyem először, addig csak alakul a szőre.

Lehet venni direkt bontófésűt, ha nincs is összeállva a szőre, akkor is könnyebb vele fésülni. Amit pedig a kozmetikustól tanultam: Sűrű fogú fésű fogai közé egy elvágott gumigyűrűt "fonok" (egyet a fog egyik oldalán, a másikat a másikon húzom el, és a két végén odakötöm), és ezzel fésülöm főleg a hátát, oldalát, hogy az elhalt szőr kihúzódjon, könnyebben nőjön a másik. Fürdetni havonta egynél többször nem ajánlják. Bármily meglepő, nekem a Panzi-pet, Jó közérzetért sampon vált be legjobban.

2011. júl. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 panettone ***** válasza:

Nehéz mindent leírni egy hszben, de röviden amit kérdeztél:

Van néhány a fajtára jellemző örökletes betegség, de ezekre léteznek szűrő vizsgálatok amiken a a szülőket megszűrik és így elkerülhetőek. Ezek az örökletes vakság, csípőizületi displasia, és a vese betegség. Sajnos ezeken túl a fajta terhelt epilepsziával, ezen kívül jellemő a fül probléma de ez rendszeres odafigyeléssel megelőzhető.

Ők is lehetnek szív vagy autoimmun betege. hirtelen ezek jutottak eszembe amikkel eddig találkoztun.

Amúgy oltái jó fej kutyák, a nevelésében legyél az elejétől fogva nagyon következetes! Képesek elhitetni az emberrel hogy ölebek és csak kényeztetéssel képesek életben maradni ugyanakko pedig rafkósak, szívósak!

Nagyon jól megfogalmaztad: szófogadóak és szeretnek a saját fejük után menni :-) Ezért lényeges a következetesség hogy bízhass benne ha el is kalandozik akkor is vissza hívható.

Létezi kifejezetten fajta táp, de ha más jó minőségűközepes testű kutyának való tápot választasz is könnyű jó kondiban tartani őket, rendszeres mozgatással ivartalanítás után sem híznak meg feltétlenül eddig kb 450 ivartalanított spani ment át a fajtamentésen és akik megkapják a rendszeres sétát nem is lettek ducik.

Szőr ápolásban csatlakozom az előttem szólóhoz a trimmelt spani ritkábban szorul kozmetikára és tobább marad szép a szőre.

2011. júl. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni, hogy ilyenkor toklász szezonban érdemes kivágni a lábujjai közül a szőrt. Nehezebben megy be a toklász, mert a szőr nem segíti. A talpán havonta kell vágni, és a fülében is a hallójárat körül.
2011. júl. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!