Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Műtött kutyánál mire kell...

Műtött kutyánál mire kell figyelni?

Figyelt kérdés
Ideiglenesen befogadok egy 8 éves kutyust, műtét utáni lábadozásra (daganat, lágyéksérv műtét és ivartalanítás egyszerre volt). Van amire jobban oda kell figyelni (higiénia, etetés, stb.)? Köszi

2013. jún. 2. 18:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

-Tiszta fekhely, meleg helyen. Akár a földre több lepedő, takaró összehajtva.

- Sokszor kínáld inni ( sok folyadék kell) és enni is. Sokszor keveset ehet pár napig.

- Ne hagyd sokat mozogni. Sétálgathat, de futkosni, játszani tilos... akár milyen "jól" érzi magát, nem tudják a határt.

2013. jún. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az etetésről itt írtam: [link]

Szerintem ez kulcsfontosságú lesz, mivel a pocakja finoman szólva sem lesz most a legjobb. Keményet kakilni például szinte biztos, hogy fájna neki.

Ha tudsz kérni az alapítványtól kék lukács krémet, akkor azt mindenképpen szerezz, nagyon meggyorsítja a seb gyógyulást.

Alapvetően arra kell figyelni, hogy ne tudja nyalni a sebet semmilyen körülmények között, meg hogy megtanuljon közlekedni a lakásban a tölcsérrel. Vagy ha elég egy póló, az mégjobb, de nagyon figyelj rá, mert pikk-pakk szétnyalják a varrást, ha nagyon nekiállnak.

Valami immunerősítőt én tuti adnék neki, mert rendesen le lehet gyengülve.


Szép tőled, hogy bevállaltad, köszi!

2013. jún. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rákérdezek a krémre, hogy van-e nekik. Olvastam ezt a pólós dolgot, de nem értem h kell ráadni... a lágyabb székletet hogy érjem el? Leveses kaját adjak neki? Főtt tojás, rizs, kutyakonzerv mehet neki? Köszi amúgy :)
2013. jún. 3. 12:21
 4/5 A kérdező kommentje:
Sétáltatni azért lehet, ugye? (bent lesz, legalább eü.-i sétára kivinném
2013. jún. 3. 15:34
 5/5 anonim ***** válasza:
Mivel gondolom nem a tutiból jön, ahol orijent kapott probiotikummal, szinte biztos, hogy magától se lesz kemény a széklete, de a konzerv jó megoldás, az meghajtja. Rizst azt ne, mert az fogja, majd azzal ráérsz, ha jobban lesz.
2013. jún. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!