Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nyugszom meg a kutyám...

Miért nyugszom meg a kutyám jelenlétében?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat stresszelek, mindenen, nagyon negatívan látok mindent és mindig a legrosszabbra gondolok. Ilyenkor ha kimegyek a kutyám hoz, odhivom, hogy üljön le mellém,elkezdtem simogatni akkor megnyugszom teljesen. Nem gondolok annyit már utána a problémáira. Ez mindenkinél így van, van ennek valami magyarázata? Ha ember mondja, hogy nem lesz semmi baj, akkor nem érzem, hogy ez javítana bármit is, de ha a kutyám hoz odamegyek, egyből jobban leszek.
2019. aug. 2. 23:12
 1/5 A kérdező kommentje:
Problémáimra.
2019. aug. 2. 23:12
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg használ, nem csak beképzeled. Múltkor olvastam olyan kutatásokat, ahol ezt vizsgálták és mind igazolta, hogy csökkenti a stresszt a kutyánál és a gazdinál is a simogatás. Még a gyógyulási időt is lerövidíti, ha van egy társállatod.
2019. aug. 3. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A kutya nem beszél vissza, nem tud kibeszélni mások mögött, nem bántja a gazdát, bármi is legyen a problémája. Ezen kívül, sok más fajjal ellentétben, a kutyák képesek felismerni az emberi érzelmeket és képesek hozzá alkalmazkodni is. Ezek miatt van az, hogy a kutyák alkalmasak terápiás célokra, ahogyan azt te magad is tapasztalatod. Viszont ha már pszichológia, akkor érdemes azt is szem előtt tartani, hogy az elvonuló magatartás nem fog előrevinni az életben. Néha muszáj konfrontálódni az érzelmekkel, továbblendülni a dolgokon, más nézőponttal szemlélni a környezetet.
2019. aug. 3. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%
Nekem ez papagájokkal is működik. 🙂
2019. aug. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális dolog. Nem hiába léteznek terápiás kutyák.

Ha szomorú vagy nyugtalan vagyok, én is szívesen simogatom a kutyámat és segít. Ezen kívül a kutya is érzi, ha szükséged van rá és többnyire bújik hozzád.

Volt olyan, amikor teljesen leharcoltan, szomorúan jöttem haza, azt se tudta, hogy nyalogasson meg bújjon, érezte, hogy van valami.

2019. aug. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!