Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek is néha át kell gondoln...

Nektek is néha át kell gondolnotok egy-egy mondatot a kutyátok jelenlétében?

Figyelt kérdés

Ugye tudjuk, hogy a kutya nagyon sok szót megért. Főleg, amit aktívan használunk nála is.

Pl kérdezem a páromtól: megyünk a boltba?

A megyünk szóra mindkét kutyám felpattan.

Ilyen szavak nálunk még: gyere, ül, husi, éhes vagy stb

És nem csak a hangsúlyra figyelnek, hanem a szavakra, hiába van hosszú mondatba foglalva.

Páromnak meséltem "ül a kolleganőm,és..." erre leülnek a kutyáink. Vagy kérdezem éhes vagy? Azonnal megjelennek, hogy ők igen éhesek. Rántott husit csinálok - husi szóra azonnal figyelnek.


Ezeket mind mi emberek tanítjuk a kutyáinknak, de elképesztő, hogy egy nem nekik szánt mondatból egyetlen szó mikre képes :)


2018. szept. 16. 22:18
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Nállunk még olyan is van, hogy kérdezem valakitől, hogy együnk?

Erre a kutya felpattan, mert ő azt érti megyünk. Aztán meg ott ugrabugrál, hogy INDULÁS, ha már mondtad gazdi!


Szóval hát igen, érdekes így az együttlét.. :)

2018. szept. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Sosem szoktam úgy mondani a mondatokat, hogy ne legyen benne vezényszó, mert nincs értelme. Ha a kutya felkapja rá a fejét, akkor mondom neki, hogy nem te és megérti. Azért a kutyák sem annyira hülyék ám...
2018. szept. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Nagyon okos kutyáid vannak! Legyél büszke rájuk :D
2018. szept. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Együnk megyünk igen ez jó :D
2018. szept. 16. 22:41
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

1# vagyok


Hát igen nagyot nevettünk, de ha már így alakult levittem a kis lurkót.


Mi nem tanítottuk nagy dolgokra, igazából a fiam kutyusa csak ő kiment dolgozni külföldre egy pár hétre. Valami ügyeket intéz a cégnél.


De amúgy tud debelni vagy dabelni ez a szlenges flegma dolog, a fiamnak jól áll, de a kutyától még messze áll. Írtó cuki..

Ha kakilnia kell a vécé előtt ugat 1et megvár minket, majd leindulunk. Mikor pisilnie kell odajön majd elkezdi nézni.


Ez azért van, mert a fiam olyat dolgozik ami általában otthoni munka és, hogy tudja kb. Mennyi időre kell elmennie a munkától. Nagyon okosak mindketten, büszkék vagyunk rájuk! :)


Tud még sok mást is, de azoknak a vezényszakat nem tudom, mert németül van. A fiam szerint így jobb, meg viccesebb. Hát őtudja.. :)

2018. szept. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
Az ajtót kezdi el nézni. Bocsika.. :)
2018. szept. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

:)


Nálunk az előző kutyusnál tiltólistás volt pár szó: séta, sétálni, megyünk, ilyesmik. Pont, ahogy írtad, bármilyen hosszú mondatban hangzott is el valamelyik szó, már pattant is fel, és indiántáncot járt örömében. :)


Az új kutyi még nem reagál így, viszont nem csak a póráz látványára "indul be", hanem már amikor öltözködöm, rángatja a nadrágomat. :D

Ez annyiból rossz, hogy nyilvánvalóan nem mindig sétálni indulnék, úgyhogy sokszor csalódik szegénykém. :(


Tényleg elképesztően okosak.

2018. szept. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk tiltólistás szó séta közben a "cica" meg az "ott" .

Pl.: Nézd, de aranyos cica.

A kutya meg rögtön nézi, ugrál, hogy hol a macska. Imádja a cicákat, megszagolja, megnyalja a pofájukat és elmegy, de ezt csak az otthoni két macskánál hagyjuk neki, a többit békén kell hagynia.


Vagy másik példa: Ott van Xy.

Na és már ilyenkor is tiszta izgalomba jön.

2018. szept. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A seta, ehes, megyunk, sajt es az allatorvos szavakra figyel nagyon :D de ha mar huzom a zoknimat O ott tancol mellettem meg asitozik, hogy menjunk mar. A tobbi dolog: cica szo/“hol a cica?” es a “ki az ott?”, “mi az?”, “hol az xy?” Es ha egy kutya ugat a “na, ki pofazik (neked)?” Mondatok :D

Illetve mi szoktunk egymassal beszelgetni is pl.: seta elott/kozben/otthon. Tudja, hogy hozza beszelek es visszavinnyog ra. Iszonyat beszedes egy kis dog, dehat vegulis en neveltem igy :D

2018. szept. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!