Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő után mertétek...

Mennyi idő után mertétek póráz nélkül elengedni a kutyát?

Figyelt kérdés
Tudom hogy csak akkor szabad, ha maximálisan behívható és megbízol benne. Nektek ez mennyi idő volt?

2019. aug. 3. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Enyém 15 hetes és póráz nélkül sétál a parkban, 1 hete van nálam :D hallgat a nevére és láb mellett sétál
2019. aug. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Néhány hét
2019. aug. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

Egyszer vigyáztam egy édes vizslára... Sétáltunk pórázon, de szerettem volna elengedni. Szóval a Margitszigetre kimentünk, eleinte hosszúra engedtem a pórázt és időről időre megálltam, majd magamhoz hívtam. Ha jött, jutifalit kapott. Aztán pár ilyen után, levettem a pórázt. Persze, paráztam... De messzebb ment, de figyelt rám és jött ha, hívtam.

Ő felnőtt, totál "elhanyagolt" kutya volt, aki nagyon ritkán sétált, de mégis visszajött hozzám.

2019. aug. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Amikor alig tízévesen megkaptam a németjuhászomat, nemhogy a behívás fontosságáról, de még a sétáéról se tudtam, szóval max kéthetente egyszer végigszaladtam vele a réten, kb három éves volt, mire fölfogtam, mivel jár egy kutya, na akkor elkezdem vele komolyabban foglalkozni. Viszont addigra pont elég jól elkanászodott. :D Mára sikerült majdnem minden hibáját kinevelni belőle, de ha nekem rossz napom van, megérzi és akkor nem jön olyan lelkesen. Körülbelül fél év volt, mire le mertem venni róla a tízméterest.
2019. aug. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
A nagytestű kutyámat kicsi kora óta tanítom sok sok trükkre, és közte vannak egyszerűbb vezényszavak is mint a "gyere", "mehetsz" és hasonlók. Ahogy az udvarban, jutalomfalat nélkül hallgatott mindenre kivittem a Duna partra, és ha ügyesen szót fogadoty akkor úszhatott, futkoshatott amit csak akart, ha nem akkor pár perc póráz újra. Azóta 7 éves és ha Dunára megyünk vagy erdőbe akkor mindig szabadon van, de városban, forgalmas helyen sosem engedem el, egyrészt tisztelem annyira a többi embert aki talán tart a kutyától, másrészt mégis csak állat és csak egyszer kell szófogadatlannak lennie és elüti a kocsi vagy akármi. Meg így a szabályos, inkább nem kockáztatom hogy valami gyökér belémálljon mert a vérszomjas harci démonomat kihozom emberre vadászni.
2019. aug. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ahogy lehetett sétálni vinni az oltások után, egy nagy füves területen egyből elengedtem. Oda persze pórázon mentünk. Egy ilyen pici kutyában nagyon erős az az ösztön, hogy mindig a falkával kell maradnia. Ahogy nőtt, minden séta alkalmával elengedtem valahol, hogy ne kivételes alkalom legyen, amit maximálisan ki kell használnia, hanem a napi rutin része. Közben intenzíven gyakoroltuk a behívást. Tökéletes, megbízható kutya lett, 10-20 km-es kirándulásokon is árnyékként követ póráz nélkül.
2019. aug. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A legelső sétánk már szabadon történt. És azóta is mindegyik. Valamennyi kutyámmal. Bárhol, bármikor maximálisan behívhatók.
2019. aug. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!