Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya fülén dög kukac! És...

A kutya fülén dög kukac! És talán a füle bőre alatt is!? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Egy rokkantnyugdíjas bátyihoz elszoktam menni dolgozni.Szokott is szólni nekem, hogy légyszíves fogd meg a kutyát, had fújam le a fülét sprayvel, mert csípik neki a legyek.Volt 3nap esős idő, és nem kellett mennem hozzá dolgozni.Ma mentem, és mondta, hogy fújuk le megint a kutya fülét aztán dolgozunk. Hát mit látok?! A kutya fülén ott közepe tájt egy kukac mászik ki egy vérző lyukon! Atya Úr Isten!Kutyát megfogtam, de nem mertem oda nézni utánna. A bácsi is káromkodott mérgelődött, hogy 3napja fújtuk le, és 3esős nap volt, erre még most ez van. A bácsi azt mondta, hogy úgy látja meg van dagadva a kutya füle. Na most szerintem az nem dagadás, és nem gyúladás hanem ott is lehet 2-3 kukac a porc, és a vékony bőr közt. Mit lehet tenni? A bácsi falun él, én is. Rokkantnyugdíjas,majd 12-én kap nyugdíjat. Ezt onnan tudom, mert az én munkám is akkor szokta kifizeti. Hívja el az állat orvost, és próbálja meg hitelbe gyógyíttatni? Mit lehetne tenni?! Attól tartok, hogy szegény kutyáján nem a porcon lefelé haladnak majd a kukacok, hanem befelé fognak haladni a kutya feje felé...

Sírt a bácsi,sasnálja a kutyát, én is sajnálom. Azt mondta nekem Imikém, ha tudsz légyszíves gyere át minden nap munka után, és minden nap lefújuk most már. Segítséget kérek! Mit lehetne tenni?



2019. aug. 4. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Azért nem olyan drága egy állat orvos,hogy ne lehessen kifizetni vagy hitel kelljen.

Főleg egy ilyen jellegű problémára.Nagyjából egy 10.000-15.000 körüli összeget fog elkérni összességében (vagy még annyit se).Ha van több féreg azt eltávolítja (az egyébként önmagában egy legfeljebb 5.000 forintos ár szokott lenni),majd lefújja fertőtlenítővel és bekötözi a fület,hogy ne érje kosz.Ezt kell majd időnként cseréltetni.


Talán egy nyakörvet is kap hogy ne vakarhassa a fület (sőtt,biztos) az egy 700ft-ba fáj mindössze.

Nekem is nem rég volt a kutyám fül problémával az orvosnál és mi sem hagytunk ott csak 8.500ft-ot.Úgy,hogy mi cseréltettünk rajta nyakörvet.(gallér? nem jut eszembe a neve,pedig most is rajta van a kutyán xD)


Nem is kell feltétlenül a helyszínen fizetni.Csekket kaptok,ha úgy kéritek.

2019. aug. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem. Átmegyek a bácsihoz hamarosan, és elolvasom amit írt. Az a spray amivel fújni szokta büdös barna ragadós kátrány szerű valami, én hoztam neki, mert a gyógyszerész azt mondta, hogy ez a jó.
2019. aug. 4. 15:51
 3/6 anonim ***** válasza:
29%

Ha mindenképpen magatoknak szeretnétek ellátni a kutyát ezt végülis meg lehet oldani,mert nem egy nagy ügy.Elfertőződött a seb elég csúnyán,de krémekkel,kötésekkel kezelhető.


Viszont drágább ezzel számolni kell.Mert az orvos csak pár fújást használ mindenből,nektek viszont meg kell venni a gyulladás csökkentőt,a fertőtlenítőt,a kötszert,ugyan úgy a gallért,ha hosszú szőrű akkor le kell vágni a fül körül a szőrt,azt is lefertőtleníteni,bele nézni hogy a belseje nem-e atkás,nem-e gyulladt,mert ha igen akkor arra is külön gyulladás csökkentő kell,és egy alapos tisztítás.(onnan tudod,hogy a kutya füle belül gyulladt,hogy ilyen..barnás,sötét színű zsír szerűség folyik belőle)


És emellett napi szinten ellenőrizni,hogy mi a helyzet.Magatoknak cserélni a kötést,újra és újra fertőtleníteni ameddig meg nem szűnik a gyulladás..

2019. aug. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Beköpte a légy. Először minden kukacot ki kell onnan bányászni. Addig hiába fújogatjátok.

Ha el tudjátok érni az orvost, jó lenne. Persze, meg is kell vele beszélni, hogy nyugdíjkor fizetne a bácsi.

2019. aug. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%
Bagócslégy lárvája lehet, amit csipesszel ki lehet húzni óvatosan.
2019. aug. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%

Márpedig ide orvos kéne. A kezelés önmagában nem egy ökör árú, de kell antibiotikumos injekció és krém, hogy ne fertőződjön el a kutya sebe.


Ha hagyja, hogy dolgozzatok a területen, akkor javarészt te ti is megtudjátok oldani a többit, egyébként meg bódításban csinálja az orvos. Rövidre kell nyírni az érintett területen a szőrt és jó alaposan bekenni Neostomosan oldattal. Hagyjátok, hogy rászáradjon, közbe felügyelitek a kutyát, hogy vakarja, nyalja stb. A Neostomosan kinyírja a légylárvákat - amik amúgy kapaszkodnak. A következő lépés az, hogy csipesszel kiszedegetitek az összeset. A kutyát száraz, légymentes helyen kell tartani.


Ha kezelitek még valamivel, pl. Betadinnal, akkor hagyni egy kicsit, hogy hasson, aztán szárazra törölni a bőrt.

2019. aug. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!