Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám döglött halat evett!...

A kutyám döglött halat evett! Lehet baja?

Figyelt kérdés

A kutyám nemrég megevett némi döglött halat, nem tudom pontosan mennyit, de a halon már ilyen lárvák, kukacok voltak és nem tudjuk lehet-e tőle baja. Egyelőre csak büdös a szája, de semmi baja sincs, kedve is van, minden oké vele.

Azt olvastam feldolgozza a gyomruk és megúszhatják egy hasmenéssel is. Milyen tapasztalataitok vannak? Előre köszi a válaszokat!!



2014. aug. 21. 23:46
 1/6 anonim válasza:
83%
Semmi baja nem lesz. A kutya gyomra erre van kitalálva.
2014. aug. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Sok helyen olvastam ezt, de mégis .. annyira sok ilyen kicsi fehér kukac volt benne .. :/ attól nem lehet baja?
2014. aug. 21. 23:55
 3/6 A kérdező kommentje:
Most itattunk vele tejet is, hogy kicsit meghajtsa, úgyhogy reggel felé majd méregtelenít is.. az meg nem árt .. :)
2014. aug. 21. 23:58
 4/6 anonim ***** válasza:
38%

Az enyém az ürülékét szokta zabalni már évek óta és semmi baja. XD

gondolom bacikban az sem szegényebb.

2014. aug. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Hal és halliszt: A kutyák általában szeretik a halat. A hal egészséges és könnyen emészthető eledel. Ha megfőzzük, akkor kutyánk jobban tudja hasznosítani a belőle származó vitaminokat és a vasat, illetve a főzésnél elpusztulnak az élősködők. Csak szálka nélküli halat adjunk, mert a macskákkal ellentétben nekik a torkukon akad! Soha ne adjunk nyers édesvízi halat a kutyának, mert galandférget tartalmazhat, ami átjuthat a kutyánkba. Ezen kívül vannak olyan anyagok a nyers halban, amelyek csökkentik a belek képességét a vas és B-vitamin felvételére.
2014. aug. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kukacok nem probléma, inkább ha a hal már kicsit bomlott, rohadt volt, akkor elszaporodhattak benne olyan toxintermelő baktériumok, amelyek mérgezést okozhatnak. Bár a ragadozók, és így a kutyák is, általában elég ellenállók az ilyen baktériumokkal szemben, szóval jó esélyetek van rá, hogy egy hasmenésnél rosszabb ne legyen. De azért ha a kutya nincs jól, akkor mindenképpen állatorvoshoz vigyétek. Nem akarlak ijesztgetni, ritkán fordul elő nagy gond, de én sajnos ismertem már olyat, aki kikapta.
2014. aug. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!