Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi kell ahhoz, hogy valaki...

Mi kell ahhoz, hogy valaki yorki tenyésztő legyen? Nem szaporító. 2törzskönyves jó vérvonalból származó kutyán kívűl?

Figyelt kérdés
2008. nov. 14. 16:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kiállításra kell hordanod a kutyáidat és csak akkor lehet tenyésztésbe fogni ha tenyésszemlén is jól szerepel ki kell váltanod a kennelnevet és a kicsiket nagy odafigyeléssel nevelni oltás farkasköröm levágása stb úgyhogy kell egy kis pénz is hozzá ebből nem lehet megélni azt jó ha tudod !ha van még kérdésed kérdezz nyugodtan!
2008. nov. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
27%

nahát azé evvel vitatkoznák!

mer ha fján csinálja világgyőztes kutyákkal meg 30dbot tart meg fedeztet is meg van ismerettsége meg vágja a témát meg van egy kis kedve is (kedv=pénz) akko SZÉPEN meglehet belőle élni

2008. nov. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Eső válaszolóhoz csatlakozok.Ebből tényleg nem lehet megélni.Sokkal többet kell rájuk költeni és kevesebb pénz kerrül zsebbe.
2008. nov. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
mindkét válasz lehet igaz.ha becsületes tenyésztő akarsz lenni,(remélem)örülj,ha nullára kijösz.de ha szarsz a kutyákra kereshetsz vele,de akkor meg a lelkiismereteddel kell elszámolnod.gondolj bele egy esetleges császármetszésbe 30ezerért,és mondjuk nem marad meg a kiskutya,vagy csak egy van.akkor az 30ezer(nálunk)+3500a kiskutya oltása,esetleges farkasköröm leszedése,törzskönyveztetés,minőségi tápok,stb.plusz az anya költségei,a tartása természeresen minőségi tápok,kiállításra nevezési díj,utiköltség,stb.én most csak egy példát mondtam,de bármilyen kutya tenyésztése sokba kerűl.
2008. nov. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

2. válaszolo vagyok

hát mondjuk sztem lehet ugy csinálni hogy nyereséges legyen mint sok mást csak SZERENCSE TAPASZTALAT ISMERETTSÉG ÉS PÉNZ KELL (mondjuk az igaz hogy nem sokmindenkinek sikerült mégh maggazdagodni belőle)


amugy sztem ne yorkit tenyésszél mer abból má annyi mint a szemét hanem olyan fajtát amiből magyarországon 2kennelvan meg 250 Ezer egy kutya és MÉG nem ismert(mer lehet azé van olyan kevés kennel mer ocsmány kutya meg régi fajta de lehet azé van olyan kevés kennel mer még szinte senki nemismeri) sztem a yorkit hagyd

2008. nov. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
2. válaszoló én berni pásztort tenyésztek és jó áruk van ezeknek is győztes kutyákkal tapasztaltan csinálom és mégsem lehet megélni belőle mert aki lelkiismeretesen csinálja az nem él meg belőle ezt garantálom
2008. nov. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%
És nem azért kell csinálni hogy sok pénzért lehesen eladni és hogy melyik a legkelendőbb hanem azért hogy a fajtájában a legjobb egyedet állítsuk elő mert átlag kutya sok ezer van
2008. nov. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Elhivatottság, TAPASZTALAT (legalább annyi, hogy ilyen kérdéseket ne kelljen feltenni!), yorkis ismerősök, idő, pénz, energia, és nem mellesleg kettőnél több kutya! Ja, és kennel bejegyzés a MEOE-nél, de azt hiszem, ettől te még messze vagy.

Nem rosszindulatból mondom, de tapasztalatlanul tenyésztve akkor is csak szaporító leszel, ha nem ezt akarod. A jóindulat nagyon-nagyon kevés ehhez! Éveken át tartó aktív kutyázás mindenképpen kell, tenyésztők, vérvonalak, fajtára jellemző betegségek stb. ismerete - had ne soroljam tovább.

A helyedben ezt a tenyésztés-dolgot még csak távoli tervként kezelném :)

2008. nov. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló:))))

Köszi az elismeréseidet-.-

20éves leszek,és minden álmom,hogy egyszer tenyésztő lehessek.Érted 20éves?!

És olyan 30éves koromban szeretnék tenyésztő lenni.Szóval elnézést,hogy érdeklődök:)

2008. nov. 16. 17:27
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A legfontosabb a fajta iránti tisztelet, és a vágy, hogy minél tökéletesebb, a fajta standardnek leginkább megfelelő egyedet tenyéssz ki. Az igazán odaadő tenyésztőnek ez az alapelve. Én ugyan nem vagyok tenyésztő:), de érdekel a téma, és sok tenyésztő /bár azok német juhászkutya tenyésztők voltak főleg:)/.

2008. nov. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!