Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vizslával súlyhúzás?

Vizslával súlyhúzás?

Figyelt kérdés
Nos,van egy 2 éves magyar vizslám,és szeretném,hogy izmosabb legyen.Szoktam futtatni (bicikli,robogó) tehát nem panaszkodhat,de szeretnék vele hobbiszinten súlyt húzatni,mert attól jobban izmosodhat,elfáradhat.A súlyhúzásnak alaposan utánanéztem,tegnap el is kezdtem vele a láncos edzést(de még nincs 1 kg os láncom,de majd lesz az is).Csak sajnos nem tudom,hogy is fog kinézni a kutyám a végére.Mert a vizslákat nem súlyhúzásra tenyésztették.Télen a húgomat huzattam vele szánkón,egy julius k9 es hámmal,azt nagyon élvezte, de majd tervezek neki a Vagusdogs tól venni normális húzóhámot.Szerintetek többet ártanák neki,mint használnák ezzel a sporttal?

2019. aug. 7. 11:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Annyit azért megtehetsz, hogy felkeresel egy-két kutyasulit, ahol csinálják ezt a sportot, megmutatod a kutyát, kérsz egy-két tanácsot. Nem biztos, hogy jól lövöd be magadtól a terhelhetőséget. Abban is biztosan tudnak segíteni, hogy milyen hámot vegyél, milyen módszereket használj. Egy-két kérdést megér szerintem olyantól, aki ért is hozzá.
2019. aug. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok. Én ezek mellett egyébként futni és bicajozni is szoktam a kutyával. Nem veszélyes egyik sem, csak ésszel kell csinálni. Bicajjal én például nem is szoktam tekerni, csak a kutya húz végig (16 kg-os a kutya és bicajjal együtt olyan 80-85 kg vagyok). Érdemes belépni pár kutyasportos csoportba, vagy tényleg egy sportokban jártas kiképzőhöz fordulni az elején, sok hasznos tanáccsal tudnak ellátni.


Aki ezeket a sportokat ellenzik, valószínűleg napi 3*10 percet mennek a kutyájukkal, sportot még csak véletlenül sem próbálnának ki vele...

2019. aug. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Fárasztás, együtt eltöltött idő szempontból tök jó, én a pici jack russelemmel húzatok súlyt, nyilván a saját tömegének, méretének megfelelőt. Szereti a kihívásokat.
2019. aug. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.:)
2019. aug. 7. 13:03
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Huh, iras stilus alapjan mennyi ismeros arc. 😀 ilyen ez a sport vilag.

Nyugodtan lehet. En a corsommal siman huzatom a gumit, lancot (15-30 kilo kozott).

Van,ismerosom aki yorkival huzat, esszeru keretek kozott. Beszelj szakertokkel, lepj be sportkutyas csoportokba. De ird le hogy csak farasztani kellene, nem rendszeresen, mert letepik a fejed.:)

2019. aug. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Oké:)
2019. aug. 9. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!