Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek fontos, hogy a kutyátok...

Nektek fontos, hogy a kutyátok veletek azonos nemű legyen?

Figyelt kérdés

2019. aug. 7. 14:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nekem ivartalanított szuka kutyám van menhelyről, már ivartalanítva került hozzám, soha nem kellett a tüzeléssel bajlódnom, de bármilyen nemű kutyám lenne, az ivartalanítás alap, nem vagyok kutyatenyésztő.
2019. aug. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Lány vagyok és én ragaszkodom a szuka kutyához. Eddig alapvetően csak szuka kutyáim voltak egyszer volt egy kan. De inkább a szukát prefelálom jobban mivel sokak szerint könnyebben kezelhetőbbek stb. Bár ez egyedtől is függ szerintem. Szóval akár egy szuka is lehet tök domináns míg egy kan kutya is lehet megadó természetű.
2019. aug. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem. Én fiú vagyok és először kant akartam, mert a fiúkkal általában sokkal jobban kijövök és idegesíteni szoktak a lányok, de rájöttem hogy kutyáknál ez teljesen máshogy van. Sőt, minden srác akit ismerek azt mondja, hogy sokkal jobban kijönnek a szuka kutyákkal, teljesen máshogy állnak hozzájuk mint egy kan (még a fajtamentő is ezt mondta, akitől elhoztam a kutyám). Végül szukám lett, de egyáltalán nem zavar. Azzal se lenne bajom ha kan lenne, de szerintem így jobban illik hozzám.
2019. aug. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
46%

Azta, látom mennek itt is a szexista tévhitek. xD A szukák ugyanolyan dominánsak és kemények tudnak lenni mint a kanok. A mi családunkban volt jópár kan és szuka kutya is, mindig a szukák voltak a dominánsabbak, veszélyesebbek. A kanok általában ilyen kis kenyérre kenhető teszetosza kisfiúk voltak.

Mióta saját állataim vannak azóta csak szukákat választok, mert nekem sokkal szimpatikusabbak, el sem tudnám képzelni magam kanokkal. Tapasztalatom szerint máson sem jár az eszük csak a dugáson meg jelölgetésen, az őrületbe kerget, hogy a rég nem ivarzó, de még az ivartalanított szukáimat is folyon megdugnák. Az is elég undorító amikor egy kannak lóg ki a p*cse és keni összevissza a környezetében. Pisilés közben is látom, hogy még be sem fejezték de már rohannak tovább aztán minden tiszta húgy lesz, főleg egy hosszabb szőrű kutyánál. Meg tartogatják a pisit és a kakit is, hogy többet tudjanak jelölgetni, ami szintén idegesítő. Egy szuka sokkal érdekesebb személyiség.

2019. aug. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

#14

Azt ugye tudod, hogy egy helyesen megnevelt, ivartalanított kan nem csinál ilyeneket?

2019. aug. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
46%

16:10 Ha ivartalanítva van, akkor ennyi erővel szuka is lehetne, tök mindegy a neme akkor már, nem? Mondjuk az ivartalanított kannak is kilóg a p*cse. Tudom nem tehet róla, de szerintem akkor is undorító. Megfogni sem lehet úgy hogy ne tapogasd folyton a nemi szervét meg ne csöpögjön róla a húgy.

Jártam egy ideig a kutyaiskolák, frizbisek, terelősök világát és sajnos mindegyik helyen teljesen átlagos az a viselkedés a kanoknál amit leírtam. A sima utcai kutyasétáltatókról már nem is beszélve. Mikor már a kutyád annyira ki van akadva, hogy minden kan kutyára mérges mert nem hagyják békén, meg teljesen összeg*cizik, nyálazzák az egész testét az elég idegesítő. Elkergetni meg nem szabad mert akkor a gazdája rossz szemmel néz rád, és az ilyen klikkesedett kutyás társaságokban az öngyilkosság, kisebb dolgokért is kiközösítenek.

2019. aug. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
#14: Abban igazad van, hogy durva általánosítás, hogy a szukák simulékonyak, a kanok dominánsak, de te is általánosítasz :). Az igaz, hogy a kanoknak fütykösük van, általában az is, hogy többet jelölnek, de hogy állandóan a dugáson jár az eszük, az nem feltétlen. Én például nem éreztem hátrányát, hogy ivaros kanunk van, csak annyiban, hogy más kanokkal szemben domináns, de valószínűleg ivartalanul is az lenne. Persze a tüzelő szukák érdeklik, de el lehet hívni, amelyik nem tüzel, arra nem nyomul, nem szökik, nem vonyít és eléggé külvárosban lakunk ahhoz, hogy ne zavarjon, ha oldalba kap a sarkon egy fát (autó, kerítés stb. tiltva van). Szerintem a kanoknak is megvan a maguk előnye. Mondom ezt úgy, hogy a másik kutyánk szuka :).
2019. aug. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

#16

Hát én nem tudom te milyen elhanyagolt útszéli kannál láttál ilyet, de nekem is kanom van és nem lóg ki semmije, nem csöpög róla a húgy mert tiszta és ápolt, mint ahogy minden kutyának lennie kéne.

2019. aug. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!