Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szeretnének többen...

Miért nem szeretnének többen keverék kutyákat a menhelyről?

Figyelt kérdés

Sok kérdést olvasok itt amiben tanácsot kérnek hogy milyen fajta kutyát vegyenek, amikor a kérdezőnek nincs is semmilyen konkrét elképzelése és az elvárásai sem olyan sajátosak, maximum méretben. Az ilyen emberek 90%-ának tökéletesen megfelelne egy menhelyi kutya is. A vége pedig sokszor az hogy aztán a kiválasztott fajta szaporítótól kerül beszerzésre mert a tenyésztő drága.


Szerintetek hogyan működik ez a fajtaválasztósdi?


2019. aug. 9. 01:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
79%

Annyira nem szeretem amikor valakinél félre billen a mérleg.Van rengeteg menhelyes poszt ami után az emberek többsége eldönti,hogy keveréket akar.Bemegy a menhelyre és ha meg is ússza,hogy a millió egy követelményt rázúdítsák ő se rögtön a keverékeknél fog megállni,hanem egy fajtatiszta (ha van) vagy arra ütő példánynál.

Azért,mert azok között vannak a szép kutyák.


Egy keverék pont azért keverék,mert nem évtizedek,évszázadok alatt alakították ki a kutyát szépre,jó kiállásúra,hanem két teljesen random kutya összegabalyodott és lett egy valamilyen kutya belőle.


A legtöbb (még ha szemétségnek is hangzik) egyszerűen nem mutatós.Hosszú idomtalan palack orruk van,vagy egy hatalmas testhez van egy kis fejük,esetleg nagy testhez rövid lábakat kaptak mert anyu rövid volt,apu meg majdnem egy konténert is elhúzott volna..

Szóval ja..És senki nem azt akarja kivinni ami nem tetszik,ha már 10-15 évre magához vesz valamit,hanem azt ami tetszik is,szép is,jellemre is hozzád való.


Most minek vinnél haza valamit ami nem tetszik csak megszántad? Szánalomból senki ne fogadjon örökbe az csak bajjal jár.(főleg a kutyára nézve)

2019. aug. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
96%
Nekem nagyon sok keverék kutyus tetszik, elsősorban a nagytestűek. Nekem szépek. És volt már menhelyi kutyám. Fogadnék többet is, de felelősen csak 1 kutyát vállalok, hiszen az orvosi költségek alkalmanként jó magasak.
2019. aug. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
96%

Kedves 10-es! Én ezt a kommented így ahogy van elküldeném az ominózus menhelynek! Csak hogy tudják,hol lazíthatnának a határokon, talán elgondolkodnának és a jövőben ott is több kutya jó gazdára találna. Szívszorító a történeted. A lelkednek az igazság érzetednek is jót tenne,ha ezeket így tudatnád. Mindenki jól járna úgy érzem.

Kérdező, sajnos nem tudom. Talán jobban promotálni kéne a menhelyeket. A sok kérdésnél is amit olvasol válaszold csak oda ezt és még évek múlva is többen olvashatják,ha a Google kidobja... hátha többet eszükbe jut az embereknek.

2019. aug. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!