Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek, hogy a jobb?

Szerintetek, hogy a jobb?

Figyelt kérdés
2 kutya külön vagy egyszerre sétáltatása? Van egy kan kutyánk és más kanokkal eléggé agresszív,(nem az én kutyám, tesómé) jönne mellé egy szuka(ivartalanitva lesz a szuka) és attól tartok, hogy a szuka eltanulja ezt a rossz szokást a kantól és azon gondolkoztam, hogy lehet külön érdemesebb lenne őket sétáltatni, szerintetek?

2019. aug. 10. 00:04
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Úgy lenne a legjobb,ha szocializálnád és nevelnéd a kutyát mielőtt 5 másikat hoztok mellé..
2019. aug. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Semmi gond nincs vele, utcán is szépen sétál láb mellett, arra jön amerre mondom, szukákkal is szépen eljátszik csak a kanokkal van problémája, 8 éves Yorkshire terrier
2019. aug. 10. 07:47
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha semmi gond nincs vele mint ahogy azt előbb írtad, akkor mégis mit tanulna el? Pláne hogyha sétánál rendesen megy, akkor nincs mi rosszat eltanuljon. Viszont igen, a rossz szokásokat könnyen átveszik egymástól a kutyák, tapasztalat. (Mondjuk ez nem feltétlen rossz, de ismerek olyan szukát aki felemelt lábbalt pisilt, mert egy kannal élt és mindig ezt látta.)
2019. aug. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

A legelején külön sétáltatnám őket, hogy megismerjem a szukát és több lehetőség legyen tanítani, nevelni, korrigálni. Ezzel párhuzamosan a kant is próbálnám szocializálni. Ha mindketten tudnak szépen sétálni és hasonlóak az igényeik, akkor később szerintem lehet őket együtt sétáltatni.

Én külön sétáltatom a kutyáimat, mert az egyik öreg, lassú, mindent megszimatol, a másik fiatal és aktív. Emellett van, hogy a kicsit tiltom valamiről, az öreg pedig azt hiszi, hogy neki szól.

2019. aug. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy kutyám aki kb tökéletes (szófogadó, meg van nevelve, szocializálva lett, tényleg semmi gond vele). Aztán örökbefogadtunk egy másikat. Mondom tök jó lesz, majd eltanulja a nagytól, hogy mit hogyan kell, persze tanítom őt külön is. Az első hónapban még próbálkoztam a közös sétával de egyszerűen annyira más a 2 kutya, hogy egyik sem élvezte. A nagy komótosan szeret sétálni, minden fűszálnál meg kell állni szimatolni. A kicsi viszont így nem fárad el, vele gyors tempóban kell sétálni a lehető leghosszabb ideig. Szóval mi külön hordjuk ki őket.
2019. aug. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2019. aug. 10. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!