Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy új kutyát csak...

Szeretnék egy új kutyát csak nem tudom hogy milyet, szerintetek milyet? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Szeretnék még egy kutyát csak nem tudom milyet most van egy 1 éves tacskó kutyám tetszik a törpe tacsi de több is pl labrador mopsz

2019. aug. 14. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Esetleg menhelyi kutyus nem jöhet szóba? Gondolj bele, több fajta egyben😅

Amúgy viccen kívül a menhelyes kutyusokat ajánlanám, vagy a fajtamentést, ha van konkrét elképzelésed. Ott össze is tudod ismertetni a két kutyát, a dolgozók a személyiségéről is tudnak mesélni az adott kutyának

Gondold át :)

2019. aug. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Hát először is olyat keress ami illik a meglévő kutyádhoz ÉS a ti életstílusotokhoz,ne csak olyat ami tetszik,mert cuki vagy népszerű.

Egyáltalán tudod,hogy hogyan viszonyul a kutyád egy másikhoz? Nincs-e ellenvetése egyes fajtákkal szemben?

Nincs-e baja egyes nemű kutyákkal?


Ezek mind fontosak,mert ha mondjuk a tacsid nem jön ki egy nagytestű kan kutyával,te meg odaviszel egy kan labradort előbb vagy utóbb gondjaid lesznek vele.


A mopsz és a tacsi már nem jó együtt.A mopsz nem igényel sok sétát még egy tacsi energikus (mopsz - molosszer típusú társasági kutya,tacskó pedig egy kotorék eb ami vadászkutyát jelent).A kettőt egyszerre már nem biztos,hogy tudnád sétáltatni,mert az egyik futna előre a másik meg ballagna békésen melletted.


Labrador és a tacsi passzol mozgás igényben,de a méretbeli különbségek nagy korukban a játéknál hátrányt jelenthetnek.Szegényre ha rátelepszik egy labi az nem lesz kellemes.Persze kiküszöbölhető,sok kis-nagy méretű kutya páros van,de gondot szokott jelenteni.


Spánielt (az is vadászkutya),beaglet (az is vadászkutya),másik tacsit (hosszú,rövid,göndörszőrű is van),westiet (vadászkutya,ugyan úgy kotorékol is mint a tacsi),si-cut (okos,mozgékony,viszont szőrápolást igényel) ajánlanék mellé az ő "súlycsoportjában",velük egy ilyen fiatal és aktív kutya jól el tudna játszani akkor is,ha már egyikük sem külyök.

2019. aug. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
Nekem törpetacsim és egy westiem van, jól megvannak, mindkettő fiú, de haverok. Mogyoró(Mogyi, a tacsim, ilyen mogyoró színű) és Tádé.
2019. aug. 15. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%
Bármilyet, aminek az igényeit ki tudod elégíteni, megfelelően tudod tartani, illetve elég pénzed van rá, hogy ha fajtatiszta kutyát veszel, akkor azt megbízható tenyésztőtől vedd.
2019. aug. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%

Miért? Nem elég egy? El tudsz látni megfelelően kettőt?

Ha mindkettő beteg lesz tudod fizetni az orvost?

2019. aug. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
86%

Szia! Nekem beagle kutyám van, nemtudom hogy hogyan viszonyul a tacsihoz, de leírok róla pár tulajdonságot:


1. Ha türelmetlen vagy, semmiképpen ne ilyet vegyél! Rengeteg türelem kell egy beagle-hez.


2. Ha ezt a kutyafajt választottad, akkor mindenképpen ivartalíntsad! Nagyon szeret kóborolni, de ivartalanítás után egy kicsit megszűnik benne ez a vágy.


3. Na sétáltasd időre, mert késés lesz a vége! Ha pl délben mész egy fontos megbeszélésre, és te fél 12kor eldöntöd, hogy elmész a kutyáddal egy 20 perces sétára, tuti hogy el fogsz késni a megbeszélésről, mert a legtöbb beagle olyan, hogy 2 méterenkét megáll szaglászni, és így a 20 perces sétából 40 perces lesz.


4. Az én kutyusom magától megtanulta, hogy ha nincs nálam póráz és úgy megyünk sétálni, akkor is követnie kell. Egyszer már sétáltattam póráz nélkül, és nagyon okosan jött utánam. Persze ezt nem szabad sokszor alkalmazni, egy évben szerintem max egyszer, mert könnyen elütheti egy autó, főleg ha nagyvárosban laksz.


5. Nagyon hízékony, de nem szabad hagyni, hogy dagi legyen, mivel nagyon egészségtelen lesz.


6. 5 év felett már sajnos nem annyira szeretnek játszani. Az enyém 6 éves, és rá se néz a régi kedvenc játékaira :(


7. Rakjatok bele chip-et mindenképpen!


8. Egy nap MINIMUM 2 órát kell sétáltatni. Én úgy szoktam sétáltatni amimor nincs suli (mert diák vagyok), hogy reggel 11előtt 1 óra, este 7 után másfél óra.


9. Ha valaki belép úgy a kaputokon (mondjuk azért mert ti elutaztatok, és megkértétek azt a valakit, hogy etesse addig a kutyátokat) úgy, hogy ti nem vagytok otthon, akkor azt megharapja sajnos. Persze nem lesz semmi komoly baja az "áldozatnak", csak azért kicsit fáj.


10. Szeritnem vagy az udvaron, vagy pedig ilyen kint-benti kutyának tartsátok. Utóbbit úgy értem, hogy felszereltek neki egy kutyaajtót, és ha szeretne kimegy, ha pedig nem, akkor bentmarad.


Hát ja. Ez a mi kutyánk tulajdonságai, de szerintem NAGYJÁBÓL minden beagle-re érvényes

2019. aug. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!