Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy huskym ha szeretnék...

Van egy huskym ha szeretnék még egy kutyát hozzá milyet érdemes vennem?

Figyelt kérdés
A husky társas kutyafajta én meg állatbarát vagyok tehát vállalom a felelősséget is :) van egy 3 éves hsukym hozzá miylet vegyek? (olyat szeretnék ami hamar tanul) border collie legyen vagy megegy husky ? :)
2017. aug. 28. 15:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább Husky-t vennék, és ugyanolyan neműt mint a mostani kutyád.
2017. aug. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nyugodtan lehet husky, vagy akár malamut :)

nekem 1 éves malamutom van, szerencsére mostanra nyugodtabb lett, amíg nem töltötte be az 1 éves kort nagyon sokat rosszalkodott és állandóan pörgött.

mivel a tiéd 3 éves gondolom már ő sem egy hiperaktív rosszaság.

mindenesetre biztos dominálni fog az új jövevény felett, kölyköt akarsz ugye?

2017. aug. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
igeen kölyköt szeretnék hogy hozzám szokjon :) még csak 14 éves vagyok nem szeretnék malamutopt mert az nagyobb és hozzám képest nem szeretném hogy nagy legyen de igazabol nem is a méret számit igaz? :D elbirom minda kettőt mostani kutyamnak a neve mex és mexet siman visszatudom tarttani szval ez nem gond :) és ő fiu és lányt szeretnék vagy vegyek fiut inkabb? szerintetek jol kijönnének ha lányt vennék? :$
2017. aug. 28. 16:08
 4/22 A kérdező kommentje:
Helyesírásért bocsánat :$
2017. aug. 28. 16:09
 5/22 A kérdező kommentje:
Jot tenne neki egy lány husky kutyus? :) azért szeretnék mégegyet mert unatkozik szegényke :( nagyon megsajnaltam szoval ezert szeretnék hogy legyen kivel jatszon :D és mivel lány lenne ezert nem verekedne más kutyákkal ugye? mert most a mex ugye fiu és ő rosszba van a fiu kutyakkal :( ha lenne egy lány kutyus akivel jatszon jobb kedve lenne nem? meg tudjátok a szocializacio miatt is szeretnek egyet
2017. aug. 28. 16:13
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Már megint te..

Egy hete még sétáltatni sem tudtad a kutyádat (és három év után jutott eszedbe, hogy ez így nem jó) most pedig már egy másikat akarsz mellé. Tény, hogy igénylik a társaságot de ha egy kutya tartása is nehezedre esik akkor kettő sem fog menni.


Fiú és lány kutya nincs. Kan és szuka. Ha szukát akarsz akkor elöbb vidd el a kant ivartalanítani, majd a szukát is ha korban lesz. Nincs szükség mégtöbb fölösleges fajta jellegű kutyára. Más kanokkal pedig azért 'problémás' mert nem lett kellően szocializálva és nevelve. Szocializálni meg nem úgy kell a kutyád, hogy hozol mellé mégegyset aki szintén szocializálatlan lesz. Elmész kutyaiskolába és ott segítenek rajtad. Ilyen körülmények mellé ne vigyél még egy kutyát.


"azért szeretnék mégegyet mert unatkozik szegényke :( nagyon megsajnaltam szoval ezert szeretnék hogy legyen kivel jatszon :D"

Akkor foglalkozz vele többet ha unatkozik. Ha két kutyád lesz akkor se fog semmi válltozni csak, hogy ketten unatkoznak együtt. Két kutya pedig sokkal nagyobb felelősség és nem abból áll, hogy a két kutya jól elvan egymással és egész nap játszanak és utána neked már foglalkoznod sem kell velük. Sőt dupla annyit kell foglalkozni velük.


Neveletlen kutya mellé meg alapból nem hozunk új kutyát mert a másik mindent eltanul tőle.


"elbirom minda kettőt mostani kutyamnak a neve mex és mexet siman visszatudom tarttani szval ez nem gond :)"

Azért kíváncsi lennék, hogy egy 14 éves lány hogy tart vissza két szánhúzót ha megindulnak amikor még felnőtt fériaknak is nehezére eshet a feladat. Arról nem is beszélve, hogy az előző kérdésedben azt mondtad ha kutyát, macskát lát akkor elkezd ész nélkül rohanni oda. Akkor szerinted két kutyával másképp lesz?

2017. aug. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

utolso de jon mellettem rendesen

de tudod nem szeretnem ha unatkozna és jo lenne ha lenne megegy husky akivel jatszana legalabb van idom rajuk! tobb oran at vinnem oket setalni persze kudlon kulon

2017. aug. 28. 16:25
 8/22 A kérdező kommentje:
mindkettot vinném kutyasuliba
2017. aug. 28. 16:26
 9/22 A kérdező kommentje:
ha nem hiszed el beszéljunk meg egy idopontot nézd csak meg elbirom siman amugy meg jo kutya nincs vele gond!
2017. aug. 28. 16:27
 10/22 A kérdező kommentje:
azt csinaltam hogy vittem setaltatni (persze akkor se volt vele semmi baj) amikor már látszodott hogy elfaradt elmentem egy kutyas mellett és mivel el volt faradva nem érdekelte őt és dicsertem jutalomfalattal is!
2017. aug. 28. 16:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!