Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kint tartható kutyát szeretnék...

Kint tartható kutyát szeretnék, de nem tudom, hogy milyet?

Figyelt kérdés
Nekem ezek a fajták tetszenek: Shiba Inu , Husky , Spicc. A törpespicc az nem tartható kint, de kisspicc már igen? Milyen kutya lenne a legjobb ezeknek a feltételeknek? : Van nagy udvar, lenne elég helye, sok idő lenne vele töltve, vinném sétáltatni, barátságos és ne legyen agresszív.
2018. jan. 24. 08:11
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Menj be egy menhelyre es fogadj orokbe. Az osszes ottani allat egy szeretet bomba, es csak arra van mindegyik, hogy vegre egy jo gazdahoz keruljon. Sosem ertettem, mert jo 100 ezreket kiadni azert, hogy legyen egy baratod.
2018. jan. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Egyetértek az elsővel!Menhelyen is vannak kiskutyák.
2018. jan. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A jelek szerint kezdő vagy szóval egyik sem felel meg neked. A husky és a spicc tapasztalt kutyásoknak is kihívás, a spicc meg nem tartható kint.
2018. jan. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Shiba, husky nem felel meg a leírt feltételeknek.

Spiccek közül is inkább a nagytestűek tarthatóak kint.

2018. jan. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Husky és shiba kiesik, mind kettő agresszióra hajlamos, nem mondhatni barátságosnak és piszok nehéz nevelni őket. Spicc sem első gazdának való, emellett igencsak aktív, a séta édes kevés neki.

Kicsit pontosabban gondold végig, hogy mit tudnál nyújtani a kutyának, neked mik az igényeid. És remélem azt tudod, higy wgy fajtatiszta kutya 150-200.000-nél kezdődik. A spiccek jellemzően még drágábbak.

2018. jan. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha már a Spitz-nél tartunk akkor az általad említett összes fajta a spitz csoportba tartozik. Pont ezért nem való egyik sem kezdőknek. Agresszióra én azért nem mondanám hajlamosnak, maximum nagyobb a vadászösztönük mint az átlagnak.

Azon kívül, hogy sem a kis Spitz-ek, sem a Shiba nem alkalmas kinti tartásra még komoly elszántság is kell a nevelésükhöz, következetesség és hozzáértés mert különben rémálommá teszik a mindennapjaid. Egyik sem ajánlott kezdőnek.

A Huskyval ugyan ez a helyzet csak még mellé jön az is, hogy neki minden nap kell intenzív mozgás is. Az intenzív mozgás pedig nem egy 40 perces séta hanem egy 10-20 km futás és persze a nap másik felében egy legalább 1órás séta. Az pedig, hogy van egy nagy udvar semmit nem számít. A kutya nem fogja lefárasztani magát egy ingerszegény környezetben bármekkora is legyen az az udvar.


Én azt javasolnám, hogy ne küllem alapján válassz és felejtsd el ezeket a fajtákat. Esetleg nézz körül menhelyeken.

2018. jan. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs a felsorolta közt, de mivel ezzel a fajtával nőttem fel én a berni pásztort ajánlom.

Nagy, szép, a leghidegebb télen is jól érzi magát a hóban. Okos, könnyen tanul, szelíd, szereti a családot és jól tűri ha "nyúzzák" a kisgyerekek

2018. jan. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is azt javaslom, hogy a fent említett huskyt és shibát felejtsd el.

Előbbinek iszonyat mennyiségű mozgásra van szüksége, amit ha nem adsz meg neki, szökni fog. Nem egy szelíd és könnyen nevelhető fajta, csakúgy, mint a shiba. Utóbbi rettenetesen konok, öntörvényű. Jellemre inkább a macskára hasonlít. Nagyon határozott, következetes, és jó humorérzékkel megáldott ember mellé való.

Minimum közepes termetű kutya tartható kint, ergo a törpe és a kisspicc kiesik...


Nekem is a berni pásztor ugrott be elsőnek! 13 évig volt egyhez szerencsém, aki egy különösen kedves, jámbor és értelmes jószág volt. Abszolút megfelelne az általad leírt feltételeknek. Napi 1-1,5 órás sétával megelégedett, agressziót pedig soha nem mutatott humanoidok felé. Kezdő gazdinak sem kihívás jó kutyát faragni belőle.

Ami rajta kívül még ideális fajta lehet, az pl. a leonbergi, újfundlandi vagy esetleg a labrador. Ők szintén tipikus családbarát ebek, nagy macik, így nem fáznak a téli hidegekben sem.


Ha mindenképp valamilyen spicc érdekel, akkor keeshond (farkasspicc) vagy eurázsiai. Középméretűek, dús bundájúak, így szépen eléldegélhetnek az udvaron. Ők ugyan már inkább haladó kutyatartó mellé valók, de korántsem olyan nehéz esetek, mint a shiba/husky. Határozott, nevelni képes és akaró gazdát követelnek meg. (Most hirtelen nem kerestem tenyésztőt az országban, szóval e téren nem tudom, mennyire egyszerű beszerezni kölyköt belőlük.)

2018. jan. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kezd ott, hogy nem kinézetre választasz kutyát, hanem utnstuk olvasol
2018. jan. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!