Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jutalomfalat, hasznos vagy...

Jutalomfalat, hasznos vagy hülyeség?

Figyelt kérdés
Én személy szerint tanításhoz nem szeretem használni, nem akarom hogy a kutyám csak a kaja miatt engedelmeskedjen. Ti hogy vagytok vele?
2019. aug. 15. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mivel motiválod? Mivel jelzed, hogy jól viselkedik?

Elég neki a szóbeli dícséret?

2019. aug. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Van amelyik kutyánál a kaja, van amelyiknél a simogatás és dícséret, van amelyiknél a labda/kedvenc játék válik be. Nem kötelező jutalomfalatozni, főleg ha mással el tudod érni, hogy figyeljen rád és tanuljon. A jutalomfalat csak motivációként szolgál, nem muszáj adni.
2019. aug. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%

Világ életemben jutalomfalattal tanítottam a kutyáim, de akkor is engedelmeskedtek, ha nem volt nálam kaja és a mostani kutyám is engedelmeskedik.


Aki ért a kutyakiképzéshez az nem gondolja azt, hogy hülyeség a jutalomfalat.


De megnézném a te kutyád motiváltságát meg egy bármilyen jutalomfalattal képzett kutyáét. Hidd el, lenne különbség ;)

2019. aug. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Én személy szerint nem szeretek 2-esnél jobb jegyet adni dolgozatra, mert nem akarom, hogy a diák csak a jó jegy miatt tanuljon.
2019. aug. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
19%
Hogy tanítod? Pláne nehezebb, összetettebb feladatokra? Gondolom kényszerrel. Gondolom nem tanítasz neki semmi komolyabbat. De miért is gond, ha a kutya a jutalomért, akár ételért, játékért dolgozik?
2019. aug. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
A mindennapi élethez szükséges dolgokat juti nélkül tanítom(álljon meg, jöjjön vissza, ne húzzon stb), de a komplikáltabbakat el sem tudom képzelni, hogy hogy lehetne(főleg, ha a labda sem opció).
2019. aug. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%

Ahogy az utolsó is írta, komolyabb feladatokat komolyabb motiváció nélkül nem figsz tudni rendesen megtanítanod neki.


Itt a lényeg a pozitív megerősítés, ami miatt rögzül a kutyában egy adott cselekvés. Később fokozatosan elhagyható a jutalom falat, és elég a dicséret. Dicséret viszont mindig kell, akkor is, ha már csípőből tudja a kutya a feladatot. A végén ez már "csak" egy simi, ölelés, egy "okos kutya" lesz.


Nem muszáj kaja, lehet az labda, játék, mindegy. Amit a kutya NAGYON szeret. Ne ódzkodj a motivációs eszközöktől!

2019. aug. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!