Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hülyeség azért egy bizonyos...

Hülyeség azért egy bizonyos fajta kutyát venni, hogy bebizonyítsam egy régi ismerősnek, hogy milyen felelőtlen volt az ő ugyanilyen kutyájával?

Figyelt kérdés

Egy régi ismerősöm tőlem kért tanácsot a leendő kutyájával kapcsolatban, de semmit nem fogadott meg. 1 Szaporítótól vette, mert az olcsóbb és leszarta, hogy kiket támogat, 2 szar táppal etette, csak mert az menő, reklámozott, 3 ivarosnak tartotta és szaporította, 4 a napi leghosszabb séta 15 perc volt az utcában, 5 nem szocializálta, nem engedte oda se keverék, se nála nagyobb kutyákhoz(csivava), agresszív és idegbeteg kutya lett, amit cukinak és bátornak tartott ..

Folyton arra gondolok, hogy vennem kéne egy ugyanilyet, hogy megmutassam, hogy is kellett volna csinálni. Persze minden feltétel adott, nemrég halt meg a kutyám, akit 10 évesen fogadtam örökbe menhelyről. (nem, őhozzá sem engedte oda, pedig pont ezért kért tanácsot tőlem)


2019. júl. 15. 12:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem olyan kutyát vásárolj magdnak amilyet te szeretnél. Rengeteg kutya van a menhelyeken , mi lenne ha ismét örökbe fogadnál egyet? Szerintem ezt kellene tenned , rajta is ugyanugy megtudod mutatni hogy mit hogyan csináljon/ csinálni kelett volna . De ha mégis inkább vennél akkor ne támogasd a szaporítókat!
2019. júl. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Hülyeség, felelőtlenség és szánalmas.
2019. júl. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgy se fogná fel, hogy felelőtlen volt. Egyszerűen sokan ilyenek. Én is ismerek ilyeneket, akiknek tanácsként mondtam, hogy jobb ha inkább tenyésztőtől veszi, vagy ha nem akar "kidobni" 100+ ezret, akkor legalább menhelyről fogadjon örökbe, mert avval sem a szaporítókat támogatja. De sokak nem képesek felfogni, hogy mi a különbség a szaporító és a tenyésztő között. Meg sokan mondják, hogy nekik nem kell törzskönyv. Nem értik meg, hogy egy 100(+) ezres kutya sem azért annyiba kerül, mert van törzskönyve. Maga a törzskönyv pár ezer. És ismételten, sokan azt hiszik, hogy a Darling, meg az ilyenek a jók, mert ezek vannak a (legtöbb) boltban, szupermarketekben. Gondolom ha vennél is egy ilyen kutyát, nem csak azért vennéd, hogy bebizonyísd, hanem mert szeretnéd is a kutyát. De szerintem úgy se fogja felfogni... szóval szerintem csak ezért ne vegyél olyan kutyát, mert csak felidegesíted magad a tényen, hogy őt nem érdekli.
2019. júl. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én minden kutyát szeretek, bármilyenről szívesen gondoskodnék. Szóval nem kizárólag miatta venném. Csak közben megmutathatnám. Az előzp kutyámnál is magyaráztam mi hogyan csináljuk, de mindig azzal jött, hogy ő keverék, az enyém "fajtiszta", meg ő igényes .. Miközben én etettem N&D-vel, meg vittem rendszeresen sétálni stb. De azért ő igényes ..
2019. júl. 15. 12:42
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Óriási hülyeség, igen. Mint ahogy a hülyén nevelt kis hópihék anyja sem fogja fel, hogy a többi gyerek azért lett olyan, amilyen, mert velük normálisan foglalkoztak.
2019. júl. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Lehet így se fogná fel, csak látná a különbséget.

De akkor is tuti vmi kifogással jönne. De még ha nem is mutatná ki, lehet, hogy megértené.

Az lenne a célom, hogy legközelebb jobban utána járjon és meggondolja a dolgokat.

2019. júl. 15. 12:44
 7/14 anonim ***** válasza:
81%
ha te minden kutyát szeretsz akkor elmész a menhelyre és egy igazán rászoruló kutyát öröke fogadsz. Ezzel megmentesz egy kutyus eletét , attól hogy nem fajtatiszta még lehet igényes hisz minden kutya az. Rengeteg kölyök és felnőtt kutya található meg a menhelyeken! Én egy ismerős miatt biztos nem vennék ugyanolyan kutyát , aki hülye és nem ért hozzá annak hiába magyarázól bármit is. Már igyis ugyis elcseszte , pici korától kelett volna rendesen nevelnie .
2019. júl. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
Egy kutya 15 évre szóló felelősség, az ismerősöddel valószínű addigra nem is lesztek beszélő viszonyban.. Semmi értelme és gyerekes az egész kérdés
2019. júl. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
69%
ideje lenne felnőnöd, mert nagyon szánalmas ez a megfelelési kényszered
2019. júl. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ostoba ötlet.


A saját igazadat akarod bizonygatni neki, a kutyát felhasználva. A barátod pedig több mint valószínű, hogy nem adna neked igazat úgy se.

Értem én hogy jót akarsz, megtanítani hogy hogy kellett volna bánnia a kutyájával és hátha tanul belőle...de nem fog. Felesleges csak ezért egy ilyen kutyát bevállalnod.


Szerintem annyit reagálna rá, ha látná hogy a tiéd milyen nyugis, kedves, hogy az övé azért volt más mert egyéniség volt. Sokkal vagányabb, cukibb volt. Volt személyisége, blablabla.

Neki úgy volt jó a kutyája amilyen volt. Idegbeteg méregzsákként.

Nem fogod tudni bemagyarázni az ilyennek, hogy ez nem cuki kutya viselkedés.

2019. júl. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!