Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek állatorvoshoz...

Szerintetek állatorvoshoz kellene mennünk? Erős ütést kaphatott vagy komolyabb?

Figyelt kérdés
Szerda este a kis testű kutyám el esett futkározás közben, miközben egy 50-60kgs kutya kergette. A kutyam nyüszített egyet aztan csak reszketett de nagyon durván. Haza fele uton mar rendesen sétált de addig nem tette le a labat. Útközbe nagyon húzott ezért vissza húztam es ezaltal megint nem tette le a labat, nem tudott ra allni. Tegnap egesz nap szinten 3 labon jart majd estere mikor eljott az ido hogy mehyunk az esti setara mar a lakasba futkarozott ugralt aztan megint nem tudott ra allni. Seta kozben itt-ott 3 labon setalt es haza fele mar elegge huzta.. ma reggel itt ott ra all de nem az igazi. De viszont ra ulni nem tud mer oldalra dol.. meg kellene nézetnünk vagy varjunk vele hetfőig? Mer latni rajta hogy faj es szomoru de neha elfelejti akkor mintha mi se tortent volna aztan meg nem tud labra allni 😔😔

2019. aug. 16. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp vigyétek el dokihoz, lehetőleg legyen röntgen. A kutyáknak magas a fájdalomtűrő küszöbük, ha a játék hevében "megfeledkezik" a fájós lábáról, attól még az fáj neki. Szerintem meghúzódhatott a lába, ne aggódj, nem hiszem, hogy komoly, de én örülnék, ha lenne röntgen a rendelőben. :)

Tudom, mi sem rohanunk röntgenezni, ha kibicsaklik a lábunk, hanem bicegünk néhány napig. Az is lehet, hogy a doki sem fogja, hanem csak pihentetésre ítéli a kuttyot.


Hogy várj-e hétfőig? Neked kell tudnod, hogy mekkora volt az esés, ahogy azt is, hogy mennyire nem tudja használni a lábát a kutya. Vedd azt is számításba, hogy hosszú hétvége jön, lehet hétfőn nem lesz rendelés, akkor meg csak szerdán tudod vinni legközelebb. Én elvinném.

2019. aug. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Doki!!

Lehet ficam, nálunk is volt, térdficam, és nem folyamatos, de mikor rosszul mozdult, nagyon fájt neki!

A dolgát sem tudta rendesen elvégezni, mert nehezen tartotta meg magát.

2 hét gyulladás - és fájdalomcsillapítózás után sajnos még egyszer egy kis baleset miatt újra megrándult ugyanaz az a láb.

Újra gyógyszer...


Plusz kúraszerűen ízület, ín, porcerősítő

2019. aug. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Még ma vigyétek el. Nem tudom hogy rendel az orvosotok, de sok helyen hétfőn csak ügyelet van az ünnep miatt.
2019. aug. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Mer latni rajta hogy faj es szomoru de neha elfelejti "

A kutya nem elfelejti, hogy fáj a lába, ha mozdul, hanem nincs vele képben.

Mi tudjuk, hogy valaminket kímélni kell. A kutya nem tudja. csak a mozdulatnál jelentkező fájdalmat érzi.

2019. aug. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben koszonom a valaszokat, meg ma felhivom a dokit! :)
2019. aug. 16. 12:26
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Patella-ficam is lehet (amit fentebb említett valaki) de nagyobb az esély a leírtak alapján egy részleges/teljes keresztszalag-szakadásnak. Ami minél hamarabbi műtéti ellátást igényel, mert a konzervatív kezelés csak ideig-óráig megoldás.

Ezen a kettőn kívül természetesen számtalan dolog szóba kerülhetne, de ezt majd az orvos úgyis alaposan kivizsgálja.

Ha ajánlhatok valamit, kimondottan ortopéd szakorvos állatorvoshoz vidd, kikerülve a félre-diagnosztizálást

2019. aug. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

“Mert látni rajta hogy fáj, és szormorú”

Ezek után nem értem, miért merül fel egyáltalán hogy orvoshoz vidd-e...

2019. aug. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!