Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félek, hogy beteg lesz a...

Félek, hogy beteg lesz a kutyusom, de körülményes most az állatorvoshoz jutás (? )

Figyelt kérdés

Nem lehurrogást szeretnék. Szívesen fogadok minden tanácsot.

Találtam benne ma 2 kullancsot. Nagyon nagyok voltak már szóval egy ideje benne lehettek. Egy határozott mozdulattal rántottam ki őket, akkor kezdték el köpködni a vért, amikor már kint voltak, de tudom, hogy ez már nem sokat jelent, ha több, mint egy napja benne voltak.

Beszéltem az állatorvossal, aki azt mondta, hogy ha beviszem akkor beadja neki az injekciót és ezzel meg is van előzve a baj.

Ez az elmúlt óraban történt. A rendelés végére már nem értünk volna oda.

Holnap reggeltől estig dolgoznék. Új munkahelyem van, ez a második hetem. Előtte egy hónapig munkanélküli voltam. Nyilván van félretett pénzem, de nem lenne jó, ha ezt a munkát is elveszíteném és biztos tudjatok, hogy nem nézik jó szemmel ha valakinek már a második héten problémái vannak.

Hab a tortán, hogy a párom elutazott és egy autónk van, a doki pedig több, mint egy órányira, ha busszal megyünk a kutyusomnak pedig vizelettartasi problémái vannak (ez már egy régi történet, kezelve van, Pestre is vittük, de teljesen nem jött rendbe neki), termeszetesen ezt bevállalom, ha úgy van,de nem egyszerű. Párom pénteken jön haza, de csütörtökön hamarabb végzek, így akkor el tudnám vinni. Ha jelentkezik valami tünet akkor természetesen azonnal. Annyit tudtam elintézni,hogy a szomszéd vállalta, hogy holnap figyeli és szól ha van valami, ha elmegyek dolgozni. (Autója sajnos nincs, pedig szívesen segítene,más ismerősöm sincs, aki szóbajöhetne mert vagy nincs autó vagy nem ér rá vagy "pisis kutyát ne rakj az autóba" pedig tudok rá pelenkát adni és rendben van tartva). De ahogy írtam, elviszem én busszal is, az munka nagyobb gond.

Szóval Ti a helyemben mit tennétek?

Nagyon köszönöm előre is a válaszokat!


2019. ápr. 23. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyenlőre semmit, felesleges ekkora cécót csinálni két kullancs miatt, nem garantált a betegség. Persze, figyeld a vizeletét, amint sötétedik és fehéredik az ínye akkor babézia és irány a doki, illetve nincs közeledben kijárós doki? Injekciót még ő is be tudna adni, és itatni kellene a kutyát ezerrel.
2019. ápr. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

A kullancs szerencsére nem annyira veszedelmes, mint mondják. Igazából az, hogy súlyos betegséget hordozó egyeddel találkozz, nagyjából annyira valószínű, mint egy lottó négyes.


Ami a pisis kutyát illeti, lehet kapni olyan kutyaszállító ponyvát, ami teljesen "becsomagolja" a hátsó ülést, és az sem baj, ha hányik-fosik egész úton, leszámítva, hogy moshatod majd a ponyvát slaggal.


[link]


Nekünk ilyen van, és a mi kutyánk is hányós, szóval sokszor jól jött. Taxiba is bele lehet tenni, nem szoktak ellene tiltakozni.

2019. ápr. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A kutyát figyelni kell. Ha nem eszik, bágyadtabb a megszokottnál, hány,akkor szinte azonnal orvos.Ez megtörténhet akár 2 héten belül bármikor.

Lehet, nem is fertőzöttek voltak azok a kullancsok.

2019. ápr. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hú, nagyon megijedtél, de nem kell. Elég kicsi a valószínűsége annak, hogy kifogtál egy fertőzött kullancsot. Figyeld a kutyust, és ha észlelsz valami problémát, akkor vidd el orvoshoz. Addig meg nyugi.


Adalék: 2 kinti kutyánk van 10 és 11 évesek. Gondozva vannak, mindig kapnak kullancs-bolha riasztót, mégis óhatatlan, hogy néha egy-egy haramia beléjük ne mászott volna. Eddig még nem volt belőle gond. Ezt csak az arányok miatt írtam, nincs nagy gáz, nyugi!

2019. ápr. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!