Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni ilyen helyzetben?

Mit lehet tenni ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

A szomszéd elütötte a kutyánkat a múlthéten, a mamáméknál (tanyán, város 40 km-re van), bevitték a faluba, ahol az állatorvos nem igazán tudott vele mit kezdeni, elaltatta, megvizsgálta és azt mondta, hogy be kellene vinni a városba röntgenre, ugyanis a kificamodott lábát rendes kép nélkül nem tudja visszatenni, igazából semmit nem tud vele mit kezdeni így fájdalomcsillapítót adott csak neki, ott kiraktunk egy halom pénzt, mamáméknál boltba sem tudtak menni, elköltötték az összes pénzüket. A kutyus megvan “jól van”, most 3 lábon közlekedik, de azért ez nyilván nem lesz jó így. Anyukám nem vezet olyan jól, nem tudna merne városba kocsival menni, tatám süket, ő sem tudna bevezetni, busszal pedig szintén necces lenne bevinni, ugat az idegenekre. A másik probléma pedig, hogy nagyon drága a röntgen, nem lenne erre sajnos pénzünk. A szomszéd fel sem ajánlotta, hogy kifizeti vagy beviszi a városba a kutyust, nagyszüleim pedig nem akartak odamenni kötelekedni (ő az egyetlen szomszédjuk, nem akarnak haragot, hogy még ő se legyen), csak céloztak rá, hogy nem tudják ezt megoldani egyedül és nagyon drága. Van erre valami “hivatalos megoldás”? Én a hétvégén megyek haza, arra gondoltam, hogy átmegyek majd én és megmondom neki kerek-perec, hogy ha már elütötte a szerencsétlen kutyát a saját OTTHONÁBAN, akkor legalább vegye már a fáradtságot és legalább fizesse ki, a szállítást megoldom én valahogyan, keresek ismerőst, vagy ilyesmi...

Zárásaként itt egy kép a mi kis kutyusunkról, hátha valakinek mosolyt csal az arcára: [link] :)

A 3 láb ellenére futott ki anyukám elé, eszik, játszik a macskákkal, eleven, szeretteti magát.



2019. aug. 16. 16:00
 1/6 A kérdező kommentje:

*kötekedni

Elnézést, lehet néhány szót kijavított a telefonom.

2019. aug. 16. 16:03
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérj segítséget helyi állatvédő szervezettől. Talált kutyás FB csoportba írd ki a gondod, ott szoktak segítséget kérni és felajánlani fuvarozásra.
2019. aug. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Viszont ezt minél előbb tedd meg, ne hagyd szenvedni a kutyát!! Nagyon nagy fájdalom kell ahhoz, hogy kimutassák, hogy bajuk van. Biztos fáj neki, hiába örül, eszik. A szomszéd úgysem fog segíteni, ha hajlandó lenne rá, már a baleset után fogta volna és elviszi a városba orvoshoz, és nem hagyja ott az "áldozatát". Ettől függetlenül atmehetsz hozzá, hogy fizesse ki, de ne rá várj, keress megoldást minél hamarabb. Mi a hozzád közeli város? A város FB csoportjában is próbálkozhatsz segítséget kérni.
2019. aug. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, ez még nem jutott eszembe, nem vagyok benne ilyen csoportokban. Kipróbálom majd!


A legközelebbi város Szeged, tőle 40 km-re Ásotthalmon túl vannak a nagyszüleim, tanyán. Igen, én is is gondolom, hogy kifizettetem vele, úgysem fogja megfogni és elvinni...

2019. aug. 16. 16:12
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy a szomszéd ki akarja fizetni az ellátást a kutyának. Akkor csak annyit tehetsz, feljelented. De bizonyítanod kell, hogy telken belül történt a gázolás.

A ficam , ha nincs időben ellátva, károsítja a szalagokat, idegeket.

2019. aug. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
93%
Az első és legfontosabb lépés először az, hogy nem kellene hagyni a kutyát szenvedni. Biztosítani kellene neki orvosi ellátást a szomszédtól függetlenül. Ha nem megoldható akkor kérjetek segítséget. A szomszéd meg nem egy igazi szomszéd ezek után. Anélkül, hogy követelnétek, neki kellett volna fel ajánlani, hogy ki fizeti a kutyus teljes orvosi ellátását mivel ő okozta a sérüléseit.
2019. aug. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!