Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni ebben a...

Mit lehet tenni ebben a lehetetlen helyzetben? (kutyaprobléma)

Figyelt kérdés
A barátomnak vna egy 5 éves, jólnevelt staffordshire kutyája, ő nem akarta, de a volt barátnője akarta mindenáron, megegyeztek, hogy szakítás esetén magával viszi, de nála hagyta, és nem hajlandó befogadni. barátom összeszokott vele, tanítgatta, de nagy teher neki mert sosem akart kutyát, és még nehezebb, mióta összejöttünk, mert nem szeretme a kutyákat, tartok tőlük - mielőtt jönne az utálkozás, sose ártottam egy kutyának se és az övével sincs bajom, de nehéz így együtt élni vele, mert kicsi a lakás. barátkoztam vele, vittme sétálni, játszottunk, de érzi, hogy nem vagyok kutyás, nem hallgat rám, nem tudom ledominálni. barátom már énelőttem is szeretett volna új gazdit neki, mert se ereje, se kedve sokat foglalkozni vele a sétán és etetésen felül, de a kutya annyira féltékeny és hisztis, mióta hozzáköltöztme, hogy kibírhatatlanul viselkedik. hiába jólnevelt és okos, miattam bosszúból bepisil-bekakil a levitelek mellett is, szétszedi a cuccaimat, ugrál, nagyon zavar minket, mert egyikőnk se nagy kutyás, nincs affinitásunk foglalkozni vele. nagyon szeretnénk jobb otthonba juttatni őt, de senki se akar felnőtt kutyát, ismerősöket végigkérdeztük már.. hatalmas teher amit egyikőnk se akart, bele lettünk kényszerítve, és tanácstalan vagyok, mit tehetnénk.. de én nem akarok így élni, megmérgezi a mindennapjainkat, rengeteg miatta a feszültség és mindennaposok a konfliktusok. menhely kizárva.

2016. szept. 8. 13:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%

A fajtamentés segíthet hirdetni, a helyi menhely is (nem kell leadni, örülnek is, ha nem nekik kell elrakniuk), illetve a facebook, feltehetitek allatok.infora...

Egy a fontos: legyen ivartalanítva, különben könnyen elvihetik szaporítani vagy harcoltatni. És nem tudjátok őket kiszűrni, megjelenik a jól szituált anyuka a kisgyerekkel, és két nap múlva a kutya már egy mocskos kennelben tengődik az ország másik végén.

2016. szept. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Ha a volt barátnő nevén van a kutya (gondolom), akkor fel lehet szólítani írásban, hogy vegye magához, és ha ezt nem teszi, akkor fel lehet jelenteni állatelhagyásért. (Van már ilyen büntetőjogi kifejezés).


Mást nemigen tudtok tenni, mint hogy hirdetitek, ahol csak lehet, és próbáltok neki megfelelő gazdát találni.

Van stafford fajtamentés, talán az ő segítségüket lenne a leginkább érdemes kérni a gazdakeresésben, esetleg befogadásban.

2016. szept. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

néztük a fajtamentő oldalt, de inkább sintértelepnek nézett ki, barátom meg csak olyan helyre adja ahol biztos jobb neki és ellenőrizheti.

az a gond, hogy németországba költözött az exe, és ott törvényileg tiltott a staffik behozatala, mert veszélyes fajtának minősül... ha korábban tudtunk volna erről a jogi útról, megpróbáltuk volna..

2016. szept. 8. 14:27
 4/16 anonim ***** válasza:
85%
A fajtamentésnél nem kell leadni, lehet nálatok is amíg nem találnak neki gazdát.
2016. szept. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
54%
A fajtamentőknél sintértelep? Mit néztetek?
2016. szept. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
az amstaffrescue oldalát, leginkább hirdetések voltak menhelyi kutyusokról, akik gazdit keresnek, barátomnak meg ebbe belefájdult a szíve. nem akarja ismeretlennek adni, ahol nem lesz biztos jobb helye és ahol nem tudja ellenőrizni.. így elég nehéz. hiába nincs ereje és kedve foglalkozni vele, ettőlmég szereti és nincs szíve odaadni akárhová..
2016. szept. 8. 15:27
 7/16 anonim ***** válasza:
65%
Szerencsétlen kutya... :((
2016. szept. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%
Próbáltatok keresni kutyaiskolát, kiképzőt, aki foglalkozik problémás esetekkel? Amíg nem tudtok neki másik, jó helyet találni, addig is segíthetne megkönnyíteni vele az együttélést.
2016. szept. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

járt kutyaiskolába, nagyon jólnevelt, csak nem bírja megszokni, hogy már nem cska ő kapja a figyelmet (korábban nyilván többet foglalkozott vele barátom, vele aludt stb.), de már így együttélés meg munka mellett barátomnak nincs ereje, ideje meg kedve sétán és etetésen kívül sok plusz dologhoz...

igen, szerencsétlen kutya, de nem arról van szó, hogy felelőtlenül megvettük és most lepasszolnánk.. eleve egyikőnk se akart állatot tartani, a volt barátnője a szószegő és a felelőtlen, barátom meg kötelességtudatból és szeretetből gondoskodik róla azóta is. de egyre nehezebb..

2016. szept. 8. 19:01
 10/16 anonim ***** válasza:
21%

"de egyre nehezebb.."


Elég szomorú, hogy a barátod téged választ a kutya helyett... sok állatszerető nő van, inkább szedett fel volna olyan csajt a párod...

2016. szept. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!