Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mit tudnék tenni,...

Szerintetek mit tudnék tenni, nagyon szar helyzetben vagyk?

Figyelt kérdés
Keresztapáméknak van 3 kutyájuk. Először ketdték 1-el, egy darabig viszonylag normálisan volt tartva, majd egyszer csak megyek, a kert végébe volt megkötve ahova napi egyszer mentek kiönteni neki a moslékot. Elvileg azért volt kikötve, mert minden összeugrál... Azt mondták, hogy ne menjek hozzá hátra, mert megharap, mert hogy rájuk is ugrálni szokott. Én hátramentem, nem mertem megsimogatni, mert elhittem amit mondtak, de beszélgettem vele, vittem neki csontot vagy valami kajcsit. Aztán hoztak egy kant, hogy majd legyenek kiskutyák, mert hogy a gyerek hogy fog örülni (egy akkor még 5 éve gyerekről volt szó) Lettek is kutyák, de észrevették, hogy nem jó üzlet ez. Akkor mondtam h ivartalanítsák, á nem kell azt majd figyelünk rá. Hát azóta vagy 5 alom született már, mind tündéri kiskutya volt ez vitathatatlan, elosztogatták, mert ingyen elvitték. Most maradt egy az utolsó alomból. A szuka még mindig láncon van, azóta kiderült, hogy a légynek sem tudna ártani és a világ legjobb kutyusa, csak játszani akar és vágykk a szeretetre. A kicsi kölyköt uncsitesóm nyúzza most, rárakja a pórázt és van h egész nap hurcibássza. A kutyákkal mindig ordibálva van, moslékot adnak nekik, friss vizet kb akkor látnak, ha eső esik. A két szabad az ugye a felgyülemlett esővizet tudja inni, de a megkötött az csak ha épp eszükbe jut. És most jön a java, ezek be sincsenek oltva, az anyát szokták néha a kötelezőre, de semmi a többit. És ezek után ha csak azt szóbahozom, hogy vizet kéne nekik adni vagy elengedni, sétáltatni néha, még azt mondják, hogy hát ők szeretik a kutyát azért is van ennyi, de nincs ilyenre idejük. Annyira undorodom már tőlük, az egész családtól, hogy ilyen galádul bánnak velük és ami a legborzasztóbb, ők azt gondolják, tökéletes életük van a kutyáknak, ilyen egy álom kutyatartó. Arról már nem is beszélek a gyereket is hogy nevelik, sejthetitek. Nekem meg nem lehet kutyám és komolyan ilyen embereknek ad a sors 3 aranyos, okos kutyát? Tudom ez ellen nem tehetek semmit, igazából csak ki akartam magamból adni a dolgot meg beszélni róla, bocsi mindenkitől miatta!
2014. máj. 29. 17:55
 1/7 sippara ***** válasza:
100%
De, tehetsz. Felveszed szépen a kapcsolatot az állatvédőrséggel, vagy a helyileg illetékes állatvédőkkel, és/vagy a jegyzővel, lehetőleg fényképekkel feljelentést teszel. Azért van még állat az ilyen r.*.hadékoknál, mert "ez ellen nem tehetünk semmit" - pedig tehetünk, csak ahhoz tényleg csinálni kell valamit.
2014. máj. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, de mégis csak rokonaim, meg ha odamennek azt mondanák, hogy normálisan van etetve, vafy hogy most akartuk állatorvoshoz vinni vagy hogy mi nem tudtuk h kötelező oltani, meg hogy a gyerek nagyon szereti... Kimagyaráznák a dolgot, mert értitek, aki élvezetből kínoz állatokat az más, de ők meg vannak győződve róla, hogy a kutyák a lehető legjobban vannak tartva és ez benne a rossz.
2014. máj. 29. 18:05
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg tenni akarsz vmit a kutyákért, jelentsd be/fel, azokon a helyeken amit az első hozzászóló javasolt! Nem biztos, hogy kiderül a kiléted, ha ellátogatnak a családhoz. Csak annyi, bejelentésre jöttek. Egyébként mocskos állatkínzók a rokonaid! :(
2014. máj. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 sippara ***** válasza:
100%
Akkor kimennek, ellenőrzik a körülményeket, és kapnak általában egy hetet arra, hogy az összeset oltassák, féreghajtsák, chippeltessék és normalizálják a tartási körülményeiket, ha egy hét múlva mindez nincs meg, akkor kutyánként minimum 30 ezer, maximum 150 ezer forint pénzbírság, és kobozzák az összeset. Ez azért elég ösztönző szokott lenni.
2014. máj. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor akarsz segíteni a kutyának vagy nem? Akarod, hogy jobb legyen neki, de tenni már nem akarsz semmit?


Az állatvédőrség, de bármilyen más állatvédő szervezet a bejelentő nevét titokban tartja. Ha sokan járnak náluk ismerősök, szomszédok, gondolhatják, hogy nem te, hanem közülük valaki tett bejelentést.


Letagadni nem nagyon tudnak semmit. Te bejelented egy frappáns, célratörő e-mailben a helyzetet névvel, címmel, telefonszámmal, és ha kimennének szemlézni, mondd meg nekik, hogy egyeztessetek időpontot. Akkora érdemes kihívni őket, ha lehet, amikor gáz a helyzet. Magyarán nincs víz a kutya előtt pl. Amivel meg tudják őket fogni, az valószínűleg a láncon tartás lesz (ha egyébként nem soványak vagy nagyon elhanyagoltak a kutyák): a lánc hossza és az állandó jelleg. De ha jogilag nem is érnek célt, még mindig fenn áll a lehetőség, hogy lemondanak a kutyákról.


Amivel még tudsz segíteni az az, hogy készítesz fotókat, amiken olyan lényeges dolgok látszódnak, amelyek jogilag támadhatók.

2014. máj. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy mennyire nehéz ez neked. De gondolj bele: a kutyának az ember az Istene. Egyik sem érdemli ezt a bánásmódot. sippara válaszával egyetértek. Állatvédőrség kell ide.
2014. máj. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy szemét vagyok, de a helyedben rég bejelentettem volna őket. Persze először szóltam volna normálisan, de ha nem használ a szép szó, igenis megérdemlik. Nyugi, nem fognak börtöne kerülni, max. kapnak egy pénzbírságot, azt meg meg is érdemlik. Szólj, kérlek, ne hagyd a kutyákat szenvedni!
2014. máj. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!