Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni ilyen helyzetb...

Mit lehet tenni ilyen helyzetben? Már elegünk van!

Figyelt kérdés

Üdv!


A helyzet az, hogy van egy nagydarab agresszív kutya a környéken, akit póráz és szájkosár nélkül sétáltatnak. Ha saccolnom kéne azt mondom, 50 és 60 kiló között van. Már többször támadt másik kutyára, volt akit altatni kellett, volt aki "csak" műtéttel megúszta. Azt nem tudom ezek a gazdik miért nem jelentik fel őket, de azt tudom, hogy az orvosi költségeket sosem fizetik. Szerintem az emberek félnek a gazdáktól. Egy nagy placc van, ahová az összes kutya jár, ők is. Mindenki fél a kutyától. Már kértük, hogy legalább ha elengedi, tegyen rá szájkosarat, de nem, az ő kutyája nem agresszív, a miénk és mindenki másé a hülye. Amikor vitába keveredtünk vele, a kutya minket is betámadott, szerencsére akkor pórázon volt. Többször gyerekekre is rámozdult. Vagy nagy táskára, biciklire, futóra. Nincsenek tisztában a felelősséggel sem, ami egy ilyen kutyával jár. Kutyasuliba sem viszik. Már többször feljelentették őket, de tudtommal semmi sem történt. Akkor mit tehetünk ez esetben?


2014. febr. 10. 10:23
 1/6 anonim ***** válasza:
11%
Úgy tudom, hogy a nagytestű kutyákra kötelező a szájkosár sétáláskor, akár agresszív, akár nem! A mi környékünkön a nagytestű kutyákat mindenki pórázzal és szájkosárral sétáltatja. Én még próbálkoznék a feljelentésekkel mindenképp, azonban ezt csak képes bizonyítékkal, vagy egy rejtett kamerás felvétellel. Az elől nem tud kibújni a "gazdi" ;) Esetleg egy menhelyen érdeklődhettek, mit lehet tenni, vagy az állatrendőrségnél!
2014. febr. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem a nagytestűvel van a baj. Az enyém is 45 kiló, de rendesen nevelt és szocializált kutya. Még az sem olyan nagy baj, ha elengedi ahol nincs senki. Az a probléma, hogy szájkosarat nem ad rá, hiába veszélyes. Nem látja be, mindenki más a hülye.
2014. febr. 10. 10:33
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A következőt teheted. Kutyasétáltatás közben menj oda más gazdikhoz, és gyűjtsd az aláírást. Mond el, hogy panaszt akarsz tenni az illető ember ellen a vad kutyája miatt, és szeretnéd ha minél többen aláírnák, mert ha többen érdekeltek benne, akkor kézbe veszik az ügyet. Ha tudod kik a sértettek (akiknek a kutyájuk sérült) azokkal is írasd alá. Majd ezzel a levéllel tessék elmenni a helyi önkormányzathoz, és tájékoztatni a polgármestert, hogy nemcsak mások kutyája van veszélyben hanem idősek, és gyerekek is. Ha nem tesznek lépést, kénytelenek lesztek a tévét kiküldeni, hogy lám a x.y önkormányzatnál még egy ilyen üggyel sem képesek foglalkozni. Választások előtt, ilyen lépésre nem lesz szüksége a polgármesternek, és intézkedni fog.


Ha ez mégsem működne, akkor le kell lőni a kutyát amikor éppen gyerekre, vagy emberre támad.

2014. febr. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Az első rosszul tudja, csak agresszív kutyákra kötelező a szájkosár, azokra viszont testmérettől függetlenül.


Anniyt tehettek, hogy amikor éppen kint vannak az agresszív, póráz nélkül sétáltatott kutyával, akkor rendőrt hívtok (nem feltétlenül kell megvárni egy újabb támadást). Természetesen már a korábbi támadásoknál is ki kellett volna hívni a rendőrt, de ha birka a többi gazdi, akkor ne csodálkozzanak, hogy terrorizálják őket.

2014. febr. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Ha a terület nem kijelölt kutyafuttató, akkor a rendőrök kiérkezése előtt vegyétek pórázra a saját kutyáitokat, mert kölönben ti is büntit kaphattok nem csak a renitens gazdi!
2014. febr. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, csak a szájkorsárnál mérlegelhet a gazda, hogy tesz a kutyára vagy nem. A póráz az kötelező maradt.

Ha többször előfordult már, akkor ez a jegyző hatásköre, ha hajlandó egyáltalán tenni valamit, de szerintem ha több bejelentés érkezik, akkor fog intézkedni.

Ha esetleg már sérülés is törté (emberre támadt), akkor az már a rendőrség hatásköre. De mindenféleképpen be kell jelenteni, mert különben nincs semmilyen ügy. Ha több bejelentés érkezik, akkor azért nem hunyhatnak szemet fölötte.

Gondolom én, de lehet naiv vagyok.

2014. febr. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!