Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi az esélye, hogy veszett...

Mennyi az esélye, hogy veszett a kutyám?

Figyelt kérdés

Élete első és egyetlen egy veszettség elleni védőoltását 1 éves és 3 hónapos korában kapta meg. Ez tavaly májusban volt. Most augusztusban fogja megkapni a másodikat.

Kb 3 hete a családom elmondása szerint néhány napig kedvetlen volt, és nem akart enni. Kb 2 hete, mikor anyukám a garázsba akarta küldeni a kutyust valamiért, akkor a kutyám megkapta a kezét. Ma mikor hazajöttem, a kutyám beszökött az előszobába, mintha félt volna valamitől. Kb negyed órát engedtem neki hogy aludjon a hideg csempén a kinti meleg miatt, de utána ki akartam küldeni, mert csak nagyon ritkán engedjük be ide. Megfogtam a két első lába alatt a hónapját kicsit, ekkor rámmorgott, ugatott és megkapta a kezem (nem vérzett, csak odakapott). Később jött ki magától, mikor megérezte az étele illatát. Egyébként ma ugyanúgy evett, ivott, labdázni is volt kedve, száladgált érte, tegnap este az ölembe bújt, ahogy szokott. Alapvetően nem látom, hogy sokat változott volna. Nem vettem észre, hogy több lenne a nyála, engedi hogy a fogait nézegessem. A szájában a nyál csak icipici habocskákat csinál, ami szerintem normális. Viszont a nyáron előfordult párszor,hogy leszökött az utcára este, mikor a nálunk érkező nagyszüleim figyelmetlenek voltak a kapunál. Kisvárosban lakunk. Ráadásul két hete játék közben teljesen véletlenül a karmával elég mélyen és hosszan a combomba karmolt, ez már begyógyult, de orvoshoz emiatt nem mentem.

Lehet hogy veszett lenne, vagy annak feltűnőbbek a tünetei? A netes cikkeket már olvastam.



2019. aug. 17. 17:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező kommentje:


Azelőtt nem csinált ilyet, és már 2,5 éves :/


Valamije fáj. Nálam hasonló volt, a körmére volt érzékeny.

2019. aug. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A garázsba azért szoktuk beengedni,mert az hűvös. A teraszra is gyakran feljöhet, illetve egy bokor tövében szokott hűsölni, amit miatta nem vágtunk ki, vigyázunk amúgy rá. :)

2019. aug. 17. 20:23
 13/23 A kérdező kommentje:
Amit írtam hogy egy oltást kapott 1 éves 3 hónapos korában, azt úgy értettem hogy 15 hónaposan kapta, tehát csak egy alkalommal. És nem mondta a doki hogy fél év múlva ismételni kell, mint azt netén olvastam. Vajon így is hatott az oltás?
2019. aug. 17. 20:25
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként mindegy, hogy hatott vagy nem az oltás, mert Magyarországon nincs veszettség kizárt, hogy bármitől elkapja. Minden kutyát oltanak és még a rókákat is vakcinázzák. Nem veszett! Fájdalmai lehetnek vidd orvoshoz!
2019. aug. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
33%
Gratulálok, ti is tökéletesen alkalmatlanok vagytok a kutyatartáara! Ugye azt tudod, hogy az oltások nem opcionálisak? Persze, csak nem érdekel. Miért nem nevelitek rendesen? Gondolom ez sem érdekel titeket, a kutya meg csak kerti dísznek van! Miért is engedtétek szökni? Azt is tudod, hogy ez törvény sértés? Persze, hogy tudod, csak felelőtlenek vagytok.
2019. aug. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért az, hogy Magyarországon nincs veszettség, az túlzás. Egy-egy őz, denevér, sün akad néha.
2019. aug. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Én is gratulálok, hogy néhány mondatból az jön le, hogy teljesen alkalmatlanok vagyunk a kutyatartásra. Van nevelve a kutya, amikor hozzánk került, kapta az oltást, és idén is megkapja, csak nem hajszál pontosan egy évre. És hogy mennyire vagyok jó gazdája, senkivel nem fogok vitázni interneten keresztül.
2019. aug. 17. 21:54
 18/23 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban tennéd, ha nem "netes cikkekből" informálódnál, mert azokba rengeteg baromság is le lehet írva, amiket nem feltétlen kéne alkalmazni.
2019. aug. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Semmit nem alkalmaztam netes cikkek alapján, a veszettségre értettem, hogy olvastam arról netes cikkeket.
2019. aug. 18. 00:38
 20/23 anonim ***** válasza:
31%

A kutyád nincs oltva. Miért érzem úgy, hogy más alap dolgokat sem kap meg? Kombináltat, szívféreg elleni kezelést sem?

A kutyád agresszív felétek és nem lehet kontrollálni.

A kutyád többször szökött.

2019. aug. 18. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!