Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám veszett?

A kutyám veszett?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Az lenne a kerdésem hogy lassan 1 hónapja került hozzánk egy spicc kan keverék kutya.kb 10 hetes lehet,pontosan nem tudom.

Hiperaktív, mindent szédszed,nem hallgat rám,állandóan harap,nem engedelmeskedik ha rászólok. Ma történt, hogy

megszerzett egy zacskót amiben mekis kaja volt,bevitte az ágy alá.

Én próbaltam kicsalogatni de nem sok sikerrel jártam. Eltoltam az ágyat így már oda fértem hozzá. Elakartam venni tőle a zacskót de ő tépte es morgott rám mint aki megakar harapni.Vicsorított rám és furcsa hangot adott ki és csak tépte tovább. Rettenetesen megijedtem. Utána lenyugodott és tovább rosszalkodott.

Szerintetek ez normális?

Nem lehet hogy esetleg veszett?

Mert ahonnan hoztuk ott pici kora óta egy macskával játszott.Lehet hogy tőle kaphatott el valamit?

Nagyon furán viselkedik

Segitsetek!



2018. márc. 2. 21:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy veszett, neveletlen de borzasztóan. Kicsit neki kéne állni nevelni a kutyát mert egyenlőre ő a főnök és azt csinál amit akar, ami neki tetszik. Nem tetszett neki hogy el akartad venni ami az övé, és mivel nem te vagy a főnök rád morgott, és valószínűleg oda is kapott volna ha odanyúlsz.

Írassátok be kutyaoviba, majd kutyasuliba mert láthatóan nem értetek a neveléshez ha már egy kis 10 hetes kölyök kifog rajtatok, az meg no comment hogy egy hónapja nálatok van amikor csak 8 hetes kora után hozhattátok volna el. Na ezért nem hozunk el ez a kor előtt kutyát, mert itt az eredménye, egy neveletlen kölyök akinek az anyja és az alomtestvérei nem kezdték el megtanítani hogy mit szabad és mit nem.

2018. márc. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Miattatok ilyen... Túl korán volt elválasztva az anyjától, nem tudja, hogy kell viselkedni másokkal. Kutyaovi, kutyasuli muszáj lesz a ti esetetekben, mert nagyon durván a fejetekre nőhet.
2018. márc. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem tehettünk róla hogy ennyi idősen hoztuk el mivel akitől kaptuk a kutyát azt mondta hogy bőven van 10 hetes a kutya. Elvittük dokihoz ő azt mondta kisebb szerinte a kutya.Mi is belettünk húzva. Ha tudtam volna hogy 10 hetesnél kisebb akkor egyertelmű hogy nem hozom el

2018. márc. 2. 21:42
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Kutyát tartani nem kötelező. De ha valaki mégis szeretne, annak ellenére, hogy nem tud erről az állatfajról semmit, akkor az a minimum, hogy beleássa magát a témába. Különben lesznek itt még egyéb meglepetések is, nem csak, amit leírtál.

Egyébként a kutyád nem veszett, hanem kölyök. Ne beszéljünk itt még neveletlenségről, hiszen nem létezik jól nevelt 10 hetes kutya. Mindent meg kell tanulnia. Azt, hogy hogyan játsszon, hogy nem lophat, hogy a gazdinak egy csúnya nézés nélkül odaadjon bármit, amit az el akar venni tőle, stb. Na most ezeket nem magától fogja megtanulni, hanem mindent neked, és a családodnak kell neki megtanítanotok. Ha ennyire nem értetek a kutyákhoz, akkor célra vezető lenne kutyaoviba/suliba vinni. Ha ez nem járható út, akkor vegyetek kutyatartásról szóló könyveket, nézzetek videókat, kutakodjatok a neten a témában stb.

2018. márc. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Veszett??? :DDD Szerencsétlen kutya, meg van áldva a gazdájával!
2018. márc. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Kívánom neked is hogy egy ilyen szófogadatlan makacs kutyád legyen. És akkor majd rájössz a dolgokra. De addig nem tudod a saját helyzetemben képzelni magad. Én egy kérdést tettem fel. Ha valakinek nem tetszik akkor nem kell írni . Egyéb kritizálásokat hogy nem tudok bánni a kutyával, meg nem való nekem azt mellőzétek,mert senki se úgy született hogy kutyadoki röktön.

Szóval tanácsokat kérek nem gazdi kritizálást köszönöm!

2018. márc. 2. 23:56
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem veszett, csak kölyök és neveletlen.

A viselkedése normális.

Meg kell tanítani, hogyan viselkedhet emberekkel, és megfelelően le kell fárasztani mindennap.

De ha egy 10 hetes rádvicsorító kutyától megijedsz, akkor lehet hogy célszerűbb lenne elajándékozni a kutyát, mert kamaszkorában ez sokkal-sokkal rosszabb lesz. Mit fogsz csinálni akkor?!


Első körben, ha meg akarod tartani, mindenképpen menjetek kutyaoviba vele, a nevelés alapjait már ott elkezded megtanulni.

2018. márc. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell megsértődni a válaszokon. Nyilván első kutyás vagy, és még nem értesz hozzá. Ez nem bántás, hanem tény. Senki nem születik kutyaidomárnak. De ha olvasol a témában, tájékozódsz, akkor nem ér majd meglepetésként a kutya viselkedése. 10 hetes korában ez még csak játék, fél éves kora után viszont majd elkezdi feszegetni a határokat, és át akarja majd venni a falkavezér szerepét. Na laikusként akkor lesz majd igazán nehéz dolgotok.

Legközelebb ha rád vicsorog, morog, az ujjaiddal koppintasz egyet az orrára, mert az neki kellemetlen, és határozottan azt mondod (nem kiabálva, csak erélyesen) "NEM"! Pár alkalom után megtanulja, hogy nem ő szarta a spanyolviaszt, és nem viselkedhet így.

2018. márc. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Kívánom neked is hogy egy ilyen szófogadatlan makacs kutyád legyen. És akkor majd rájössz a dolgokra."


Elhiheted, hogy nem vagy egyedül a problémáddal. Egyetlen kiskutya sem születik úgy, hogy magától tudja az etikettet.

Ezért mondják, hogy akinek nincs türelme, energiája egy ilyen korú kutyához, az fogadjon örökbe egy nyugisabb felnőtt kutyát, aki már kinőtte ezt a korszakot.

Ez egy kölyök. A kölyökkutyák nagyon pörögnek és még nem ismerik a szabályokat. Feszegetik a határaikat, kipróbálják, hogy mit szabad és mit nem. A hamar elválasztott kölyköknél plusz probléma, hogy nem tanulhattak "viselkedni" az anyjuktól és a tesóktól.

Ha önerőből nem tudjátok nevelni, akkor vigyétek oviba, amint megkapta az oltásait. Ott sokat tanulhatsz te is és a kutyádnak is jót tenne, hogy vele egykorú kölykök között lehetne.

Amit még tehettek, hogy jobban lefárasztjátok. Ami egy ekkora kutyánál nagy kihívás, mert nagyon nehezen fáradnak el. Sajnos kb. annyi energiát kell beletenni egy ilyen kicsi kutya felnevelésébe, mint ha egy kisbabád lenne.

Tudom, hogy miről beszélek. Csak az utóbbi 5 évben kétszer csináltam végig ezt a bulit. Ráadásul az egyik kutyám extra domináns. Nem volt egyszerű, rengeteg idő és energia elment rá, de megérte.

2018. márc. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha kb. 10 hetes, hogy lehet nálad már 1 hónapja????


Amúgy a spicc pörgős, energikus kutya, ráadásul ő még kölyök, lesz ez még rosszabb is ahogy kamaszodik. Kivéve, ha a sarkadra állsz és elkezded megnevelni.

2018. márc. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!