Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Műtét után ez normális?

Műtét után ez normális?

Figyelt kérdés
Tegnap délután 6-kor hoztunk haza a hasüregi műtétről a kutyusomat. Nem pisilt azóta, szerintetek ez normális? Szegény elég kába még... Vigyem ki az udvarra, hátha akkor pisilne? Vagy várjam meg amég ő akar majd kimenni? Mit tegyek?
2010. júl. 13. 11:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Húha! Szerintem valami nem oké, azonnal hívd fel az orvost! Elvileg műtét után még maga alá is pisilhet, mert ugye le vannak zsibbasztva ott az izmok. Meg ugye az infúzió miatt is nagy mennyiségű víznek kéne lennie a szervezetében.
2010. júl. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Majd azért írj légyszi, hogy mit mondott az orvos. De könnyen lehet, hogy valamit elrontott műtét közben. Ennyi idő alatt már az altatónak sem kéne hatnia, szerintem nem attól kába.
2010. júl. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
jesszus. a mi kutyánkat is hétfőn műtötték (ivartalanítás) de pár óra alatt a régi volt. lehet nagy a baj, azonnal orvos!
2010. júl. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nekünk is ivartalanítás volt. Csak nem az "átlagos", mert nem szálltak le a heréi a hasüregből és onnan szedték ki neki. Este 6-fél hét felé értünk haza, azóta alig mászkált valamit, viszont ivott reggel 7kor. Most megpróbáltam kivinni az udvarra, hátha akkor összejön valami. De letettem a fűbe és csak ott ült és nézett rám. A dokit felhívtuk, azt mondta, hogy minden kutyánál más. Azt javasolta adjam be neki most a gyógyszert, amit kapott(fájdalomcsillapító). Beadtam neki. Azt mondta, ha estére nem veszünk észre változást, vigyük megint el. :(
2010. júl. 13. 12:32
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is rejtettherés műtét volt, pár óra alatt viszonylag jól volt a kutyus. Mindenesetre ha az orvos nem aggódik, akkor nyugalom, és nagyon figyelj rá. Ha nem romlik az állapota, az nem elég, javulnia kellene estére már mindenképpen. Ha nem javul, akkor nézesd meg az orvossal újra, lehet, hogy egy ultrahang is ráférne.
2010. júl. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Figyelem egész héten, itthon vagyok szerencsére. Majd írok, ha lesz valami.
2010. júl. 13. 12:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyszerűen fáj neki. Képesek visszatartani a pisilést, akár olyan mértékben, hogy az káros... Állatorvos javított nekünk annyival, mikor hasonló gond miatt futottunk hozzá, h kissé megnyomkodta a hasát, a kutya el is engedte magát azon nyomban,:), onnantól nem is volt gond.

De pl. humán sérv-műtétnél is visszatartja az ember amennyire tudja, miért szaladgálna pisilni, ha fáj?!:)

Meg ha éhgyomorra vitted ugye műtétre, azóta picit ivott, nem sok minden van, ami kijöhetne belőle.

2010. júl. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na megoldódott a gond :) Este felé elkezdett mászkálni, sőőőt már ugatott is :) és kiment az udvarra :) kb. 2 percen keresztül pisilt :) úgyhogy már minden rendben :) Köszönöm a válaszokat!!!
2010. júl. 13. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!