Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem enged sehová! Mit tegyek?

Nem enged sehová! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy hím kutyám. A három udvarunk közül ő a középsőben szabadon él. Amikor le akarok menni a kertbe egyszerűen nem enged! Lefekszik elém, ugrál rám, a nadrágszáramat húzza. Ilyenkor nem figyel a parancsszavaimra, hogy ÜL, FEKSZIK. Nagyon zavar mert, ha leengedem a kertbe mindent összevág. Játékos kutyus, de minden nap játszokvele és vele vagyok.
2010. júl. 13. 12:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Amíg ő a főnököd, addig neked kell engedelmeskednek neki, legalábbis az ő normáis szerint mindenképpen. Meg kellene változtatni a rangsort kettőtök között.
2010. júl. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
Kapd el a grabancát, rázd meg jól, keverj le neki egy pofont és határozottan menj át. Nehogymár egy kutya dirigáljon, te meg csak azt mondogatod hogy ül meg fekszik.
2010. júl. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
30%

Szeretetéhsége van, foglalkozz vele sokkal többet, mert hiányzol neki!


És erre nem az agresszió a megoldás mint ahogy az előző írta!


Neked hogy esne te barom???

2010. júl. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

A rangsormegváltoztatás nem agresszió, a kutyát meg nem úgy kell szeretni, ahogy az embert. De azért kössz, hogy lepontoztál. Pont engem, aki egy szóval sem mondta, hogy meg kellene ütni.


Az, hogy egy kutya eléd áll, akadályoz a mozgásban, és nem engedelmeskedik, elég tipikus tünetei annak, hogy alfának, avagy falkavezérnek gondolja magát.


PErsze lehet ezt hagyni is, csak akkor nem kell csodálkozni, majd mikor véletlenül a kajája körül nyúlkálsz, és bevédi, esetleg a gazdira ugrik, és hágó mozdulatokat végez, vagy ne adja Isten, támad mert valaki az engedélye nélkül belépett a területére.


Senki nem mondta, hogy ne szeresse, meg ne foglalkozzon vele többet, szerintem.

2010. júl. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazán sokat segítettetek vele. Az agresszió nem megoldás én is tudom. A kutyám foxterrier keverék így nem tűri azt ha valaki bántja. Sokat törődök vele. Mégegyszer köszi a tanácsokat!!
2010. júl. 13. 12:54
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
A pofon és a grabancrázás nem agresszió, az állatok így működnek. Mondhatsz neki bármit, ölelgetheted éveken át de csak rosszabb lesz, majd akkor emlékezz erre. De jobb ha tudod, ha hagyod elfajulni, egy idő után már oda is kaphat és felnőttként ha elkapod már lehet visszaharap mert megszokta hogy ő a vezér. De te kutyád, rontsd el ahogy akarod.Amíg csak téged harap meg, engem nem zavar.
2010. júl. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha készen állsz változtatni, akkor olvad el ezt a könyvet, amit itt mindenki mindenkinek ajánl amúgy, ami elég idegesítő, ugyanakkor nagyon hatékony: www.scribd.com/doc/8027039/Jan-Fennel-Kutyapszichologia
2010. júl. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem felzétlenül a falkasorrend miatt van.

Az én kutyám tudja hol a helye, kb. fél hangokból érti mit kell csinálni, és sosem gondolta azt, hogy fölöttem lenne a rangsorban, de egy időben nekem is csinálta, hogy keresztbeállt előttem, ameddig nem kapta meg a várt simogatást.

Én ignoráltam, "kersztülléptem rajta" aztán amikor már nem csinálta odahívtam, és akkor kapta meg a játékot, meg a simogatást. Le is szokott róla, néha még bepróbálkozik, de ignorálni kell a rosszat, és jutalmazni kell a jót.


A falkaezérség megszerzésének kb. 1000 módja van a grabancolás meg a pofonon kívül.

2010. júl. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Azt nem is mondtam, hogy harap. Csak játékosan ugrál rám és fekszik elém.
2010. júl. 13. 20:56
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Még egy könyvtipp:

[link]

2010. júl. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!