Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem meg a kutyát,...

Hogyan neveljem meg a kutyát, hogy elfogadja a és ne bántsa a kismacskát?

Figyelt kérdés
Egy kóbor macska lefialt a mellék épület padlásán és lett egy kismacska a háznál, már egész nagy kölyök de még vad, próbálom szelídíteni, etetgetem de még nem lehet megsimogatni de már egész közel jön hozzám. Fenn van a padláson, nem mer lejönni a kutya miatt. Hogyan neveljem a kutyát, hogy ne bántsa és elfogadja. A kutya 10 év körüli, szóval idős. Lehet valahogy nevelni?

2019. aug. 19. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan se kutyám, se macskám, de úgy gondolom, hogy te képviseled a macska érdekeit. A kezedben hozod le óvva, (mármint amikor már meg tudod fogni) és mutatod meg ill. be a kutyának, és kezdetben nem hagyod őket együtt felügyelet nélkül. Gondolom, normális eb érzékeli, hogy az az új valami a gazdának fontos, hogy nem bánthatom. De miből gondolod egyáltalán, hogy bántani fogja? Olyan vad? Kutyák-cicák vígan barátságban meg tudnak lenni egymással, még anyáskodnak is felettük.
2019. aug. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nézz meg pár részt Cesar Millan sorozatából. Rengeteget lehet tanulni belőle a kutyák természetéről.
2019. aug. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Két kiscica született, egy fekete és egy kis szürke. A szürke lejött a padlásról és a kutya megzavarta az udvaron. Úgy kellet leszedjem a kutyát a kismacskáról. A kiscica nem hagyta magát, karmolt, harapott. Azt nem tudom, hogy a kutya csak játszani akart e vele vagy bántani, de úgy kellet leszedni a kutyát a macskáról mert sarokba szorította a kicsit.

Azóta nem láttam a kis szürke macskát, szerintem elmenekült a háztól.

A mikor sikerült megfogjam a kis szürkét, nagyon vad volt, fújt rám, karmolt és megharapott, mikor biztonságos helyen letettem elszaladt tőlem, megsimogathatatlan volt.


Most csak a fekete maradt a padláson, etetgetem, szeretném ha a háznál maradna.

2019. aug. 19. 12:30
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak úgy tudod ha megfogod a macskát és oda viszed a kutyának de mivel ilyen vadak ez nem hiszem hogy bármikor is meg fog történni. Hozzánk is tévedt idegen kóbor macska itt maradt elviselt minket de soha nem engedte magát megsimogatni. Ott lehettünk mellette egy lépésnyire akár de ha már hajoltál simizni elszaladt. Kicsi korában kellett volna hozzá szokatni. Plusz én a kutya fejére verek mindig ha már morog a macskára. Mára megtanulták hogy csak parancsra kergeti el a macskákat és ha a közelébe megy akkor inkább feláll és arrébb megy. A másik két kutya nem bántja őket egy ilyen dilis csak.
2019. aug. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!