Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a pórázon lévő kutyámhoz...

Ha a pórázon lévő kutyámhoz odafut egy szabadon levő mit tegyek?

Figyelt kérdés

A kutyámat a varásoban mindig pórázon viszem, de sokan szabadon sétáltatnak és akkor sem hívják vissza a kutyájukat amikor látványosan próbálok arréb kerülni/meglépni.

Elkezdenek játszani, de a póráz végén én összevissza hánykolódok, majd valahogyan végre sikerül elhúznom az enyémet és ha szerencsénk van nem követ a másik állat.

Na szóval ilyenkor mit tegyek?



2019. aug. 19. 13:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem engeded pórázon játszani a tiedet. Leülteted, és elhajtod a másikat, vagy kivárod, míg megjelenik a gazdája.
2019. aug. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én mielőtt odaér a kutya, szólok a gazdának, hogy hívja vissza az övét egyszer vagy kétszer. Ha nem akarja vagy nem tudja, még azelőtt elzavarom az idegen kutyát, mielőtt hozzánk érne. Nem egyszer volt, hogy eréjesebben kellett elküldenem és elmenekült a gazdától ellentétes irányba, de az az ő bajuk.

Mert nincs szüksége a kutyáimnak, hogy őt tiltsam le, esetleg szidjam le, ha a másikkal játékba kezd akár pórázon, akár szabadon. És rengetegszer futottunk bele domináns, agresszív kutyákba, amire még kevésbé van szükségük. Mellesleg ha a másik gazda nem tudja a kutyáját visszahívni, az annyit jelent, hogy nem is tudja kontrollálni sem. És ilyen kutyát természetesen nem engedek magunkhoz közel.

2019. aug. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én általában ha lehet inkább elindulok a másik irányba. Ha nem akkor korrigálom a kutyám. Mivel az enyém agresszív idegen kutyákkal.
2019. aug. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel én is sokat küzdöttem, hiszen mentett kutyusomra már felnőtt korban találtak rá egy erdőben, így neki a kiskori szocializáció teljesen kimaradt. Van kutya akivel játszik, viszont bizony van akivel domináns, agresszív. Általában kanokkal. El szoktam indulni a másik irányba, és ha a másik kutyára nem szólnak rá, szólni szoktam a gazdának. Van, aki még ilyenkor sem hívja vissza, ilyenkor marad a másik állat elzavarása. Rászólni, elijeszteni, és ha túl közel jön, el is szoktam lökni. Finoman, de ez már általában elég a gazdának hogy visszahívja.
2019. aug. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!