Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig tartson a kényszerpihenő?

Meddig tartson a kényszerpihenő?

Figyelt kérdés

Keverék kan kutyámat 3 napja ivartalanították. Elvileg pár napig pihennie kéne, viszont nem nagyon tud... Magas aktivitású, már a műtét napján este futkosott volna (nyilván nem engedtem.) Igyekszem szellemileg fárasztani, trükköket tanulunk, viszont állandóan látom rajta, hogy pörögne, futna, ahogy mindig is tette.

A sebe szép, nem piszkálja, gallér csak éjjel van rajta. Mennyi ideig óvjam még a nagy mozgástól? Felszakadhat a varrat?


2019. aug. 19. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem egy hétig kb nem nagyon kene rohangálni de ne is feküdjön egész nap 1-2 napig maradjon a házban utána lassan el viheted óvatosan sétálni
2019. aug. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Kanokat nem nagyon kell pihentetni, az enyém ugyan úgy csinált mindent a műtét utáni naptól kezdve.
2019. aug. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Maga is érezni fogja, hogy mennyit bír. Mivel még nem ürültek ki a hormonok, tüzelő szukák közelébe ha lehet ne menjen, mert ilyenkor elborul az agya és nem érzékeli a határokat. Ha már nagyon aktív lehet vele sétálni. Persze nem több órás, ugrálós, labdázós sétákra gondolok, de semmi baja nem lesz, ha szaladgál egy kicsit. Jobb, mint ha unalmában elkezdené piszkálni a sebet.

Kis műtétről és kis sérülésről van szó. A kan kutyák villámgyorsan felépülnek ebből.

2019. aug. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2019. aug. 19. 22:37
 5/5 A kérdező kommentje:
(nem tudom ki pontozott le titeket, én mindenkinek zöld kezet adtam...)
2019. aug. 20. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!