Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Becsületes, dolgozó ember ne...

Becsületes, dolgozó ember ne is tartson kutyát mert nincs rá ideje a munka miatt?

Figyelt kérdés
Fura ez a felfogás itt sok válaszban, hogy minek neked kutya ha 8 órát dolgozol, ha még több műszakban is, akkor meg aztán majdnem megköveznek. Most komolyan ennyire jól áll az ország hogy itt senki nem dolgozik, mégis megél és normális színvonalon eltartja a kutyájat? Értem én az iskolásokat, a gyesen lévő anyukákat, az otthonról dolgozóakat, nem is róluk van szó...de a többiek mégis hogy csinálják hogy ők nem dolgoznak hanem a kutyára szentelik az életüket? Mert én magam körül azt látom hogy reggel felkelnek leviszik a kutyát, elmennek dolgozni, a kutya egyedül van 9 órát, és ha hazaérnek akkor törődnek vele, viszik sétálni hosszabb időre is. Most akkor ez állatkínzás?
2014. júl. 28. 10:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem állatkínzás. És én azon a véleményen vagyok, hogy Dolgozó ember tarthat kutyát. semmi baj vele.
2014. júl. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Zowie ***** válasza:
100%
Nekem is munka mellett van kutyám, 7 órát van egyedül de semmi hátránya nem származik belőle. Én sem értem az mitől jobb, amelyik kertbe van láncon v szabadon de semmit nem foglalkoznak vele, csak addig amíg elé teszik az ételt.
2014. júl. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha kölyökről van szó tényleg necces,hiszen ő még félhet nélküled,nem szobatiszta sorolhatnám. De ha felnőtt ő egy reggeli sétával simán végig durmolhatja ezt a 8-9 órát, mondjuk egy nagy mozgás igényű kutyával tényleg nem a legjobb, de egy kisebb simán kihuzza, nem ezen múlik az állatkínzás!
2014. júl. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%
Nekünk a kutyánk reggel 9től este 5ig házőrző. 5órakor este elengedjük, hogy szabadlábon legyen, mert nem szereti a pórázt (mielőtt bárki rám szökne: nálunk illegális, falun lakok, felelősség teljes vagyok). és a munkahely közvetlenül a házunk mellett van, ezért a kutya lát minket dolgozni.
2014. júl. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt kutya simán elvan, ameddig dolgozok. Szerintem még a legnagyobb állatvédők se mondanák azt, hogy ne tartson kutyát aki dolgozik:) Ki tartson, ha nem egy kereső dolgozó ember?

Szerintem még kölyköt is be lehet vállalni, hiszen valahol / valamikor el kell kezdeni... Csak ugye akkor fel kell készülni, hogy pisi-kaki fogad mire hazaérsz, ezért gondolom célszerű egy járólapos szobába vinni a kölyköt, ameddig elvagy otthonról. Meg mivel csak minden 10. pisilésére tudsz reagálni, lassabban tanulja meg hogy mit vársz tőle.

Szóval lényeg a lényeg szerintem rossz emberrel akadtál össze, aki azt mondta dolgozó embernek nem való kutya:)

2014. júl. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem állatkínzás, mindenki így csinálja, valahogy úgy fogd fel, hogy a kutya addig pihen, a nap többi 16 órájában, pedig a gazdival van, őt figyeli, még akkor is, amikor alszik a gazdája.

Van egy nagyon híres etológusunk, a Csányi Vilmos Professzor, ő kutyaetológiával foglalkozik, rengeteg könyve jelent meg a széles olvasóközönség számára is, ajánlom az ő írásait!

2014. júl. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt csináltam amikor megvettük a kutyust, hogy az első pár napban otthon maradtam vele. Aztán ment minden a maga módján. Sajnos jó hatással nincs az érzékenyebb fajtákra,ha magukra hagyják őket órákra, de ezzel számolni kell. Azt, hogy ha dolgozol akkor minek neked kutya felfogást pedig szerintem azok az emberek mondják akik nem merik vállalni a felelősséget egy állatért.
2014. júl. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kölyök esetében mindenképpen maradjon otthon vele valaki egy hétig. De utána nem.
2014. júl. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%

Az a baj, hogy gyakorikérdések nem egy mérvadó oldal. Van 3-4 olyan ember aki tényleg ért is itt a kutyákhoz a többi meg innen onnan összeszedett ismereteikkel vagdalódzik/dobálódzik. Soknak saját ebe nincs, de azért tudja mondani, hogy mit hogyan csinálj.


Kiskorában is egyedül lehet hagyni amíg dolgozol. Egyetlen egy kutyám sem döglött még meg vagy lett kezelhetetlen hülye, mert kiskorában nem 24/7 volt vele foglalkozva.

2014. júl. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Itt senki nem mondja azt, h ne legyen a dolgozó embernek kutyája, csak épp számítsa le a mostani szabadidjéből azt a 3-4 órát. Ha belefér, akkor hajrá. De sokan azt mondjákl, h persze, belefér, csak nem számította bele pl a főzés, mosdást, lustizást, elegendő alvást, stb.

Nekem 3 műszak mellett van kutyám, nincs probléma. De mondjuk a délelőtti műszakhoz elég lenne fél5-kor kelni, de a kutya miatt 4kor kelek. Igaz, nekem segít a párom is, de tény és való, épp h van időm aludni. Igaz, nekem mellette még számos teendőm van.

2014. júl. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!