Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámat...

Hogyan tanítsam meg a kutyámat arra, hogy tartson vmit a szájában?

Figyelt kérdés

Már mindenhogy próbálkoztam, de sajnos mindent elereszt.:(

Nagyon szeretném ezt megtanítani neki, mert sok trükk erre épül, úgyhogy légyszi segítsetek!

Eddig klikkerrel tanítottam neki mindent, de ezt nem lehet azzal, mert ahogy klikkelek kiejti a szájából a játékot.

Amúgy mindent szeret a szájába venni és imád apportozni is, úgyhogy azzal nincs gond!

Légyszíves segítsetek, hogy hogyan tanítsam meg!

Előre is nagyon köszönöm!


2014. jún. 26. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Úgy próbáltad már, hogy amint a szájában van a dolog (amivel éppen tanítod), ugye klikkelsz (dícsérsz, tök mindegy), és aztán úgy húzod az időt, hogy közben rásegítesz a kezeddel tartani?


Láttam erről egy videót régebben, megpróbálom megkeresni.

2014. jún. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem találom :/


Az volt a lényege, hogy a lány papuccsal tanította, mármint papucs volt az a tárgy, amit tartania kellett a kutyának és úgy húzta az időt, hogy kicsit rásegített a kezével a tartásra, hogy a kutya ne ejtse ki a szájából. És így fokozatosan növelte az időt.

2014. jún. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tegyél mellé macskát! A miénk, ha a szájába adok valami kaját, többnyire kiköpi, de ha ott van mellette a macska, aki boldogan felszedné, akkor csak azért is a szájában tartja.
2014. jún. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hármas ötlete mindent visz!

A klikker azt jelzi, hogy "Ügyi voltál!" Azaz vége a feladatnak. Addig nem klikkelsz, amíg azt akarod, hogy a szájában tartsa a vmit.

2014. jún. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A macska végülis úgy is segíthet, hogy a kutya azt tanulja meg a szájában tartani, nem? :DD
2014. jún. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha neked baj h kiejti a tárgyat amikor klikkelsz, akkor te nem vágod a klikker működését.


Csak azt tanítod meg h tartsa: beteszed a szájába és klikkelsz ha egy fél mp-re de egyedül tartja és ezt az időt szépen fokozatosan növeled, majd amikor már stabilan tartja egy ideig akkor jöhet h hátralépsz és hívod, tehát mozgást teszel bele. Pont most alapoztam két német vizslát és egy szettert így, ahol fontos h majd a vadat ne ejtse el, hanem szépen kézbe adja.

2014. jún. 27. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!