Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutya ivartalanítása kb...

Szuka kutya ivartalanítása kb mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Örökbe fogadtunk egy kiskutyát tegnap. A kutyus eredeti gazdijától elszökött, egy fajtamentő alapítványhoz került ahol sokáig keresték a gazdit, aki nem jelentkezett érte, így hozzánk került. A kutyus vszínű tüzelés miatt szökött el otthonról. Nem tudjuk sajno, hogy vár e babát vagy sem. Ez befolyásolja az ivartalanítás összegét?
2010. júl. 13. 12:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Pontos összeget nem tudok, ez függ a kutya méretétől, ugyanis a kilóinak száma határozza meg, hogy mennyi altatószer kell neki. 20 ezer körül van egy ivartalanítás, lehet ennél drágább és olcsóbb is, állatorvosa válogatja.


Az én 12 kilós kutyámat 18 ezerért ivartalanították akciósan. Nem volt vemhes.

2010. júl. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szerintem csak annyiban, hogy ha babát vár egy kutya, akkor nagyobb a súlya, és több altató kell neki. De ugye tiéteknek a súlya adott, ha babát vár ha nem, úgyhogy szerintem jelentőd különbség nincs.


Egy ivartalanítás nálunk kb. 30 ezer, de sokszor vannak ivartalanítási akciók, úgyhogy keresgélj!

2010. júl. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kb 12kg lehet (kistestű beagle).
2010. júl. 13. 13:01
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

A végső árat nem befolyásolja, arra kell figyelni, hogy bizonyos idejű vemhességnél már nem ivartalanítanak. Ezt nem tudom pontosan, hogy hány hetes vemhesség után nem vállalják, de mivel ez kutyáéknál kb. 63 nap, sztem félidőig simán. Ha még nem láttok az eben semmi vemhességre utaló jelet, akkor még félidős tuti nincs, így időben vagytok.

Van amely állatorvos értékeli, h mentett az állat, emellett (én mint vidéki mondom) Budapesten sokkal-sokkal drágább, mint pl. 60 km-rel arrébb nyugatra:) Akár feleannyiba is kerülhet. Sokszor kilóra van az ár, tehát minél nagyobb az eb, annál drágább.

Példa árat mondok, hogy legyen összehasonlítási alapod, bárhonnan is írsz, környei állatorvos 30 kg alatt 15000 Ft, tatai állatkórház, (mentettség-értékelő:) ) 30 kg fölötti kutyáért fizettem huszonvalahány ezret.

2010. júl. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Akiteki ***** válasza:

A vemhesség bármelyik időszakában ivartalanítanak. Még a szülés előtti napon is lehet.

Orvosonként változó, az enyém a 20 kilós kutyáimat 16 ezerért szokta.

2010. júl. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Egy valamirevaló állatorvos csak végső esetben ivartalanít egy nappal a szülés előtt.:) nem épp etikus. már élnek a kiskutyák meg minden. Természetesen számít a háttér meg a kutya háttere:)...meg persze muszáj, mert hova rak az ember 8 gyerekebet, de inkább ne várja meg senki a szülés előtti napot az ivartalanítással.
2010. júl. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Azt, hogy már élnek a kiskutyák, úgy értettem, hogy anyakutya hasából kivéve is életben marad..tehát már nem ..magzat.

:)

2010. júl. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Akiteki ***** válasza:
Akkor marad életben, ha felélesztik. Még mindig jobb, mintha a menhelyeket árasztják el vele.
2010. júl. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Akiteki ***** válasza:
Valamire való orvos nem támogatja a szaporítást.
2010. júl. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy a menhely-elárasztásnál jobb, nem is vitatom, a gazda felelősségét viszont annál inkább. Mert ne a vemhesség hatvanadig napján jusson eszébe, hogy óh, én nem is akarok törpéket, stb. stb., és akkor milyen jó, mert állatorvos úgyis megoldja...

Erre írtam a "háttereket"...

És tényleg teljes mértékben igazad van!

2010. júl. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!