Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fulldoklik a kutyám. Mi baja...

Fulldoklik a kutyám. Mi baja lehet?

Figyelt kérdés
Nem most kezdte, kicsit régebben, azonban most vált sűrűbbé, a héten elvisszük állatorvoshoz, de nagyon aggódom. Olyan mintha fel akarna köhögni valamit, vagy hasonló, aztán a végén meg mintha hányna, de nem jön ki semmi. Én arra gondoltam, hogy a gyomrával lehet valami. Valakinek a kutyájával volt már hasonló? Mi lehet ez? Egyébként nem fiatal már, szóval tuti az idősödés is szerepet játszik benne.

2019. aug. 20. 09:53
1 2
 1/19 anonim válasza:
35%
Ez szívféreg lesz. Sajnos nem gyógyítható, de kezeltethető.
2019. aug. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%
Nekem ez kennel köhögésnek tűnik, de doki majd pontosabbat mond :)
2019. aug. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
90%

Kedves Kérdező, #1 vagyok.

A kennel köhögés ritkán jár hányással és az egyébként is pár hétig tart.

A szívférges kutya viszont pontosan így csinál ahogy írtad, ezt a kutya évekig kihordhatja mielőtt jelentkeznek a tünetek. Miénk is szívférges volt, egy évig élt úgy, hogy diagnosztizálták nála. Köhögött és hányt, néha ez erősebben jelentkezett nála, néha kevésbé. A kicsit régebben mit jelent esetedben?

2019. aug. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
20%
vagy csak öreg?
2019. aug. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem hány:) csak olyan mintha..., hát pontosan nem tudom mióta 2 hete nagyjából, de nem csinálta minden nap, szóval úgy voltunk vele hogy lehet hogy csak félre nyelt, de most már naponta csinálja, szóval mindenképp elvisszük az orvoshoz a héten, csak ma ugye nincs aug20 miatt :( nem is tudom mihez hasonlít amit csinál...
2019. aug. 20. 11:09
 6/19 A kérdező kommentje:
De igazából nem is köhög, inkább öklendezik, de nem is hány, bocsi de nem tudom normálisabban megfogalmazni mi lehet ez :(
2019. aug. 20. 11:26
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves #1! Nekem a kutyusom volt kennelköhögéses, sajnos kutyasuliban 2x is elkapta, és mind a kétszer ilyen tünetei voltak. Igen, volt öklendezés is, aminek a végén általában nem jött fel semmi. Bár nekünk általában reggel és este volt jellemző a száraz, hurutos jellegű köhögés vagy ha sokat futkározott és kapkodta a levegőt. Az öklendezés pedig csak ritkábban jött elő.

Kérdező, szerintem érdemes figyelni a kutyusnál egyéb tünetekre is ha nem tudod még mi a baja, láz, étvágytalanság, levertség, vizelési/székelési gondok jelezhetik például a komolyabb bajt is. Biztosat nyilván csak a doki tud mondani, de én kennelköhögésre gyanakodnék.

Jobbulást a kutyusnak!

2019. aug. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszi nektek ment a zöld, további válaszokat is várok még azért ha valakinek van ilyesmi tapasztalata:)

Köszi a jókívánságot is:)

2019. aug. 20. 14:40
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Milyen fajta? Nem nyomott orrú?

Azok alapból ilyenek.

2019. aug. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Keverék, inkább spánielre hasonlít, mint bármi másra, de szerintem ha nyomott orra lenne se normális hogy öklendezik :D
2019. aug. 20. 18:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!