Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a kutyám baja?...

Mi lehet a kutyám baja? Esetleg járt már így valaki?

Figyelt kérdés
Egy 5 éves németjuhász szuka kutyáról van szó. Kb 2-3 hete elkezdte magáról letépni a szőrt, de sebesre. Van neki bolha kullancs elleni nyakörve. Vettem rá spot cseppet. 4-5 naponta fürdetem. De nem hadja abba, sőt mostmár kezd gennyesedni is a sebe. Kenem federol sebolajjal. Mit tudok még megpróbálni? Járt már így valaki? Oltásokat féregtelenítés minden évbe megvolt.
2019. aug. 21. 18:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképpen elvinném állatorvoshoz, mert ha ez tovább romlik (pl. elfertőződik még jobban), a mostani költségek többszörösét kell majd rákölteni. Nálunk egyébként a doki sokszor nem is kér pénzt azért, ha csak tanácsot kérünk tőle.

A bolhanyakörv/spot on vagy ezek együtt is okozhatnak gondot, a mi kutyánk például érzékeny egyikre-másikra és olyankor rengeteget vakarózik úgy, hogy még a szőr is kikopik. Ha nincs bolhája, nem használnék egyszerre sok parazita ellenes készítményt. Emellett a gyakori fürdetés is visszaüthet.

2019. aug. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Rendesen kifésülitek és megszárítjátok fürdés után vagy csak ráhagyjátok a napra ezt a feladatot? Hátul a combjánál tépkedte ki a szőrét?

Szerintem bepállott a bőre a fürdéstől és megszabadítja a szőrtől.

Az összes berni pásztrorunk ezt csinálta miután megfürdettük. A mostani 3 éves még sampont se látott-nem is fog.

Amúgy ne fürdesd ennyit. A kutya kozmetikusom egyszer látott egy ilyen öreg kutyát amit ennyit fürdettek, azt mondta kihullott a szőre, lényegében olyan volt mint egy öregember kopasz feje amin csak itt ott van haj. Ezt akarod elérni? A bichonomat nem fürdetem ennyit pedig beengedem az ágyba.

2019. aug. 22. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Basszus, vettél egy rahedli szir-szart, egy csomó pénzért, ebből már rég elvihetted volna a kutyát dokihoz.

Itt senki nem fogja tudni megmondani, hogy mi baja. Látod, hogy az eddigi kezelések semmit nem használtak, sőt, rontottak a helyzeten, és még mindig arra vársz, hogy valaki ajánl egy újabb szert, mit pár ezerért megvehetsz?


Azon kívül, hogy sürgősen vidd el dokihoz a kutyát, annyit tanácsolnák, hogy most utoljára sima, langyos vízzel fürdesd meg, hátha maradt még a bőrén sampon maradék, és utána ne fürdesd legalább egy hónapig. És szokj le a 4-5 napi fürdetésről, ártasz vele!

2019. aug. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Jav: tanácsolnék (elütöttem)
2019. aug. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Tehát ha az anyagi helyzetemről akartam volna beszélni akkor keresek egy fidesz postot, ahol minden jó. Ebbe nem is mennék bele. Tehát aki vette a fáradtságot és elolvasta 2 hete kezdődött a probléma. Ezalatt 2x fürdettem meg a kutyát, a szőrkitépés hamarabb kezdődött mint a 2 fürdetés. Sampon panzi bolha és kullancsírtó amit lehet többször is használni, hatástartam 1 hét. A fypryst combo cseppet két kezelés között kell 1 hónapnak eltelni. Azt 1x csináltam. Allatorvos meg hadjuk már hogy ingyen megy, csak a kiszállás maga 10000ft. Örülök ha másnak ingyen van. De kérem szépen a kérdéshez ha nem tudsz erdemben hozzászólni akkor keres egy trollbirodalmat ott kiadhatod magadból. Ha próbálkoztam meg ide is írtam h mit lehetne tenni, ez azt jelenti hogy engem is zavar. Okosok....
2019. aug. 22. 11:48
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Azt írtad, hogy 4-5 naponta fürdeted a kutyát. Ez azt jelenti, hogy MINDIG 4-5 naponta fürdeted a kutyát. Lehet, hogy ez eddig nem okozott nála gondot, de mostanra kicsúcsosodott.


Nem kiszállást kell fizetni az állatorvosnak, hanem elvinni a kutyát, úgy olcsóbb.

Ha nem tudsz kifizetni hirtelen 10 ezret arra, hogy orvoshoz vidd az állatot (esetleg kölcsönkérni valakitől), akkor ajándékozd el valakinek, aki képes róla gondoskodni.


Orvoshoz kell vinni a kutyát!!! Nincs más opció. Illetve van, mégpedig, hogy hagyod szenvedni. De ez már no comment...

2019. aug. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Tudnál fotót küldeni olyan területről, ahol lerágta, vakarta a testét?
2019. aug. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Szerinted hogy oldódik meg hamarabb és biztosabban a probléma? Az "Internet népének" tanácsaitól, akik valószínűleg kevésbé értenek hozzá és a kutyát sem látják vagy egy állatorvosétól. Jó esetben az utóbbitól. Nem kell hozzá házhoz hívni az orvost, ti is elvihetitek hozzá a kutyát. Ha messze van az orvos, nincs felétek tömegközlekedés, nincs autótok, akkor is csak van egy ismerős, aki tud ebben segíteni. Ha nincs, akkor lefényképezed a kutyát és elgyalogolsz, biciklizel, buszozol az orvoshoz, megmutatod neki a képeket, elmondod a tüneteket és az eddigi kezelést és tanácsot kérsz. Ez rosszabb megoldás, de még mindig jobb, mint a netes tanácsok + házi megoldások páros (ha tudnád, mi a baja, akkor lehetne értelme, de így...). OFF: helyesen haGYjuk.
2019. aug. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
53%

A seb okat kell kideriteni,kulonben hamar meghal. Vidd allatorvoshoz.

Illetve kezelni kell a sebet megfeleloen.


Valszeg a gyakori furdetes es helytelen taplalas( kutyatapok okozhatnak ph eltolodast,igy borgombat stb. nyershus/hal ,csont es zoldseg jo arannyal egeszsegesebb lenne a bore is. )


Ezenkivul meg hozzaadodhat,h nem tud km-ereken at szabadon poraz nelkulfutni veled egy mezon/erdoben heti 5 alkalom rendszeresseggel.

2019. aug. 23. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Na aki tényleg normálisan írt annak köszönöm. A többiek akik csak kötözködtek igy jártak. Bár nem én vagyok az első aki feltette ezt a kérdést valahogy mégis szét kellett offolni a kérdést. Aki esetleg így jár és végig olvassa a kommenteket akkor leírom mit mondott az állatorvos mai látogatásakor. Valószinüleg a nyakörv elvesztette az írtó hatását, hamarabb mint kellett volna. Emiatt bolhás lett a kutya emiatt kezdte el tépni magát a hátsó lábánál. A spot kiölte belőle a bolhákat, de a kutya túl sokat piszkálta a sebét és ezért kezdett gennyesedni. Adott neki egy szurit. Antibiotikumot írt ki. A sebét betadinnal kell kívülről kezelni. Továbbá 2 naponta langyos vízzel kevés sensitive tusfürdővel meg kell fürdetni a kutyát. Kutyasampont nem ajánlotta, mert előfordulhat, hogy szárítja a kutya bőrét és a nagy melegbe viszkethet neki. Ezt 1 hétig kell csinálni. Addigra látszani kell a gyógyulásnak. Se bolha se atka fertőzése nincs. Bár az érdekes, hogy a nyakörvre rá van írva egy "szavatossági" idő és addig mégse tart.
2019. aug. 23. 19:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!