Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanított kan kutya! A...

Ivartalanított kan kutya! A seb így néz ki (kép), ez normális? Illetve sokan ajánlottak rá betadint, tényleg használ?

Figyelt kérdés

[link]


2 napja levettem róla a gallért, belenyalt. Azóta az evésnél is inkább rajta van, viszont mi ilyen laköközösségben élünk, ezzel arra célzok hogy a házba több kutya van, ki szoktuk engedni játszani a másik kutyával aki a szomszédé (a mi kutyánk viselkedésében nincs változás, másik kutya nem nyalja és harapja odalenn).

Viszon ma is mielőtt sikerült visszatennem rá a gallért belenyalt a sebbe párat.

Kentem rá neki betadint. Ma először. Megugrott párat amiből arra következtetek hogy a seb külső része nem teljesen van begyógyúlva.


Műtve 13-án volt és 13-án vinnénk varratszedésre.

Holnap pedig megyünk állatorvoshoz mivel én aggódok a sebe miatt.

Mint ahogy a képen is látszik külső varrata van illetve nem azér ilyen bumpszlis az egész varrat, mert belül gennyes hanem mert az orvos ilyen szépen varta neki össze.


Valaki akivel történt hasonló kérem írjon!



2019. aug. 21. 19:54
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Megvolt a varratszedes, a doki szerint szep volt a seb. A kutya a szedesnel sirt nagyon.

Hazaerve elso dolga volt hogy pirosra nyalta, de a doki szerint nem kell ra a bura mar.

Visszateszem es betadinnal bekenem majd. Mennyi ido utan szedhetnem le igy?

Probaltam elerni a dokit de nem vette fel. Es nincs rendeles ma mar.

2019. aug. 23. 16:38
 12/13 anonim ***** válasza:
Tudom régi kérdés de sose értettem hogy a kutya miért nem nyalhatja a sját sebét. Volt egy seb a térdemen a kutya sokat nyalogatta és hamar rendbe jött. (Ahoz képest hogy milyen lassan gyógyulnak be a sebeim)
2020. ápr. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Szia.

Azért probléma, mert a seb fertőtlenítve volt gyógyszertári termékek által.

Azzal nem lenne baj ha alapjáraton nyalná a sebét, de így ahogy fertőtlenítve van valamilyen készítmény által a nyálával csak belejuttatja a sebbe a baktériumokat meg a koszt.

És mivel nyalta a sebét, meg is látszódott. Úgy értem, hogy a felépülési ideje sokkal hosszabb volt (a seb sem volt szép) mint amennyinek elv. doki szerint kellett volna lennie.

2020. ápr. 13. 14:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!