Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek ez ellen?

Mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy berni pásztor kiskutyám van,most lesz 5 hónapos. (Kan kutyáról van szó.) Sok viselkedési problémával küzködött,de sokat foglalkozom vele,ezért sikerült leszoktatni róla. Viszont van egy dolog,amit nem igazán értek. Mivel kölyök,ezért játékos,de sokszor van olyan,hogy nekem ugrik. Nem cibál,nem tép,de rám ugrik,és karmol,harap. Olvastam pár cikket erről,hogy hogyan lehet leszoktatni,illetve,hogy hagyjam hidegen,ne foglalkozzak vele,de fáj,és az alkarom tele van hegekkel. Az még az érdekes számomra,hogy szüleim is szeretgetik őt,de velük ezt nem csinálja. Csak velem. Sokszor agyalok azon,hogy valamit rosszul csinálok,és nem kedvel engem. Ismerem ezt a falkavezér szerepet is,hogy egy kan kutyusnál ki kell “vívni” ezt a játékot. Mit tudnék ez ellen tenni,hogy ne harapjon,és ne “támadjon” nekem a játék hevében?

Előre is köszönöm a válaszokat!:))



2019. aug. 22. 08:54
 1/4 anonim ***** válasza:

" Olvastam pár cikket erről,hogy hogyan lehet leszoktatni,"

És megpróbáltad valamelyik ajánlást követni?

Ennek köze nincs a falkavezérséghez.

Nem vagy képes megakadályozni és letiltani az ugrálásról, harapdálásról.

Kutyaóvoda nem jöhet szóba? Hasznos lenne SZÁMODRA.

2019. aug. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom olvastad már a tippet, de ha mégsem, akkor alkalmazd: amint olyat tesz, ami neked fáj, kellemetlen, azonnal éles hangot adj ki és hagyd abba a játékot, hagyd ott a kutyát. Ne bántsd, ne büntesd, csak hagyd abba vele a játékot és menj odébb. Ebből meg fogja érteni, hogy hol a határ, és mikor lőtt túl a célon. Nem akar ő bántani, csak nem az ő számára is érthetően kommunikálod felé, hogy mit vársz el tőle.
2019. aug. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!

Kutyaiskolába járunk,a szocializálódás miatt,hogy ismerkedjen,és legyen olyan környezetben,ahol más kutyákkal van körülvéve. A “leszoktatást” nem abból a szempontból értem,hogy tilos ugrálnia. Itt arra gondolok,hogy ne vehemenciával ugorjon az ölembe 20-25 kilósan,hanem óvatosan közeledjen,és ne harapjon közben.

2019. aug. 22. 12:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha ugrik, harap és fáj, azonnal tiltsd és hagyd ott. Ha felugrik, emeld fel a térded, hogy nekiütközzön a mellkasával. Ez kicsit kellemetlen neki, de hamar leszokik az ugrálásról.
2019. aug. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!