Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jutalomfalatnál túl mohó a...

Jutalomfalatnál túl mohó a kutya. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tanítás közben jutifalit kap (változó, hogy éppen mit), és bele-belekap az ujjamba. Nem szándékosan, de nem méri fel az erejét. Most 3 hónapos, ha nagyobb lesz, súlyosabb sérülést okozhat. Hogy fogjátok azt a nyomorék kaját, hogy ne egye meg az ujjatok?
2019. aug. 22. 23:54
 1/9 anonim válasza:
5%
Harapj bele te is.
2019. aug. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Hm. Hát esetleg csak rakd le elé a földre, vaaagy ne rögtön úgy tartsd a kezed hogy a falat legyen elöl, hanem hajlitsd be a kézfejed, és a felső nagyobb sima felületével találkozon először a kutya, és szépen lassan egyenesítsd ki a kéz fejed, akkor hátha nem lesz olyan hirtelen az egész, és a kutyának is kevésbé lesz heves a reakciója. 😁
2019. aug. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez a kézfejbe zárt dolog jó ötletnek tűnik.

Egyébként nem éhesen gyakorlunk, szóval az éhen halástól se kéne félnie. Gyepiről hozott kutya, arra is gondoltam, hogy még az a stressz van benne.

2019. aug. 23. 00:22
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem menhelyes az egyik kutyusom, és jellemző volt rá, hogy nagyon gyorsan el akarta tüntetni a kajáját. Most három éves, de a jutalomfalatot elképesztően óvatosan veszi ki a kezemből, szinte hozzá se ér az ujjamhoz, és ezt tanítás nélkül.


A másik kutyim nem menhelyes, mégis félig leharapja a kezem ilyenkor. Szóval szerintem ebben lehet némi személyiség is 😀

2019. aug. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet tanítani is rá, hogy szépen vegye el a falatot, ahogy előttem írták, összezárod az öklödben a jutit és csak akkor kapja meg ha nem harap, maximum nyalogathatja a kezed vagy várja türelmesen, viszont fontos, hogy ilyenkor más feladatot ne kérj tőle, mert itt az maga a feladat, hogy szépen vegye el.

Másrészről én amúgy nem aggódnék ezen nagyon, ilyen pici korban még a legtöbb kölyök harapdálós, még nem alakul ki az ún. gátolt harapás sem, fogváltás után általában magától is rendeződni szokott a dolog.

Harmadrészt pedig vannak olyan kutyakiképzők, akik kifejezetten ideálisnak tartják ha egy kutya harapdál kicsit az ételért, mert az mutatja azt, hogy nagyon magasan motivált, nagyon törekszik az ételért és ezért sokkal könnyebb dolgozni is vele, ők egyébként kesztyűt használnak a tréningeken.

2019. aug. 23. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Önmagában nem a jelenlegi harapás a baj, hanem arra gondolok, hogy ez a kutya lesz vagy 30 kiló, mire megnő. Most még nem baj, ha kicsit az ujjamat is rágcsálja, e azért ezt ne szokja meg. :)


Köszönöm a jó tanácsokat, kipróbálom.

2019. aug. 23. 09:52
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mire megnő, jó eséllyel elhagyja ezt a szokását. Az enyém is ilyen volt 3 hónaposan, most 6 hónapos múlt, és már nagyon óvatosan veszi el. Pedig semmit nem csináltam, csak néhányszor felszisszentem amikor bekapta az ujjamat.
2019. aug. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A mieink tudják a "Szépen!" parancsszót, azt gyakorold vele.


Fent leírták, hogyan.

2019. aug. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nekem ilyet csinál véletlen, akkor felszisszentek és elkapom a kezem, esetleg vonyítok egy nagyot amiből egyből lejön neki hogy "au, ez fájt". Utána már olyan óvatosan veszi ki a kezemből hogy el sem hiszem. De enyém már felnőtt, szerintem túl picike, játékos még felfogni ezt. Változni fog magától is, de nem árt ha jelzed neki, mert a fájdalom minden nyelven ugyan az.
2019. aug. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!