Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatiszta yorkie ujra...

Szobatiszta yorkie ujra bepisil, szorakozik velunk?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 3 eves yorkie kutyusunk, szobatiszta, pelenkara pisil kiskora ota, 2 hete azonban rajon az 5 perc alkalmankent, es egesz nap nem hajlando a pelenkara pisilni, majd nap vegere fogja magat es direkt bejon ahol epp vagyunk, es a szemunkbe nezve bepisil! Ma eppen a 2 honapja vasarolt szovet kanapenkat pisilte le, ugy, hogy a parom rajta fekudt, a kanape persze rogton beitta, hiaba rohantam egybol a lavor vizzel, vanishel.. parom egesz nap dolgozik, en pedig 39 hetes terhes vagyok es a 4.-en lakunk, nincs lift es mar nem vagyok jol ahhoz, hogy lehordjam ot pisilni napi 4x..el vagyok keseredve, felek mi lesz ha megszuletik a pici mert azt latom rajta, direkt csinalja, epp milyen labbal kel fel..miert csinalja ezt? Raadasul ma egesz nap takaritottam erre megkoronazta.. valakinek otlete?
2019. aug. 24. 21:12
1 2
 1/19 16kh09 válasza:
65%
Figyelem/szeretet hiányos
2019. aug. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt, de egesz nap tutujgatva van, jatszunk vele, jutalom falat, szoval ez szinte teljesseggel kizart, hogy szeretet es figyelem hianyos, kb ugy kezeljuk mint egy gyereket, en inkabb erre gyanakszom, hogy a fejunkre nott es szemtelenul probalgatja a dominanciajat, de fogalmam sincs, ezert is kertem itt segitseget, de ezt kizartnak talalom, foleg azert mert mielott bepisilt volna elotte 1 perccel meg rugdostam neki a labdajat, jatszottunk, aztan gondolt egyet felugrott a parom melle a kanapera es odapisilt, azt hittem elajulok a latvanytol, nem akartam hinni a szememnek, de mire nyitottam a szamat mar omlott a pisi...
2019. aug. 24. 21:52
 3/19 anonim ***** válasza:
92%
A kutyáddal semmi probléma. A pelenkával azt tanulta meg, hogy valamire rápisiljen. Az már neki mindegy, hogy ez a kanapé, szőnyeg, vagy egy földre esett póló... Mivel nem viszed le, ez az eredménye.
2019. aug. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

Gratulálok. Gyönyörűen elrontottad a pelenkával a kutyát. Ahogy előző írta, ő nem tudja mi a különbség a pelenka és a szőnyeg között. Te csak rászoktattad hogy odabent is pisilhet. És ő megteszi. Ennyi.

A terhesség meg nem kifogás, én is és más ismerősöm is volt terhes, mégis le tudtuk vinni a kutyát. Ráadásul nekem 40 kilós kutyám van...

Ja, és az állandó "tutujgatással" is csak elrontottátok. A kutya családtag, de nem gyerek, hogy gyerekként bánjatok vele.


Egy szó mint száz, a kutyát ti neveltétek félre, ti rontottátok el.


Ja, és a kutyát nem csak azért kell levinni, hogy pisiljen, hanem le kell fárasztani, mozgatni kell, új ingerek kellenek neki, különben bekattan.

Te is bekattannál ha egész nap a 4 fal között kellene lenned, nem lenne semmi szórakozásod, se tv, se telefon, se köny, csak kapnál pár falatkát meg némi simit, és ennyi. Ő kutya, nem foglalja le magát telefonnal vagy főzéssel.

2019. aug. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
23%
Ajándékozzátok el, nem való nektek kutya
2019. aug. 25. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%

Hogy lenne már szobatiszta amikor elvárod hogy otthon végezze a dolgát?


Párod munka előtt, aztán este leviszi, te meg egyszer dél körül csak le tudsz mászni a lépcsőn egy 2 kilós kutyával... ja de könnyebb kifogásokat keresni meg elhanyagolni szerencsétlent mert ott a pelenka, kap enni és máris arany életet biztosítottatok neki....


12 órázom (szerencsére közelben). Munka előtt +1 órával kelek, hogy levigyem a kutyát. Délután fél órás ebédszünetre hazajövök és megsétáltatom, majd mikor 7 kor hazaérek az az első, hogy elviszem a futtatóba. És ez álló munka (szék sincs). De Te terhes vagy, nem bírod, nincs megoldás. Aham.

2019. aug. 25. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Latom megjott a sok okostojas, gratulalok nektek!😄 Tudjatok a pelenkara szoktatas is egy tanitas, es eddig sosem volt vele problema, mint irtam, 2 hete csinalja ezt, es nem azert mert neki aztan mindegy, hova nyomja ki, van szonyegunk, elobb pisilne arra, ha ez lenne a problema! Nem vitatkozom veletek, amig jol voltam le volt hordva, es igenis sajnos ezt a reszet elrontottuk hogy elkenyeztettuk..de itt nyilvan mindenki volt terhes koztetek, es szarul is viselte a terhesseget, igy nagyon okos felnott ember modjara be tudtok szologatni! Nem kivanom itt semelyikotoknek, hogy ti vagy a parotok leendo terhessegeben problema, betegseg alakuljon ki, csak gondolkozzatok el magatokon mielott frocsognetek a normalis valaszok helyett, nem is tudom miert ide irtam ki ezt a kerdest a sok hozza nem is erto okornek! Szep napot mindenkinek!
2019. aug. 25. 07:49
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt gondolom, hogy a pelenka a baj. Azt tanulta meg, hogy szabad bent pisilni. Hogy eddig nem csinalta a szőnyegre, most meg igen, sok dologtól lehet. Ha 39 hetes vagy, egészen biztosan kattant vagy már kicsit az izgatottsagtól (ezt teljesen jó értelemben mondom, félre ne értsd), biztos érzi a kutya is a feszültséget, összezavarodik, még kevésbé tud koncentrálni a pelenkara, mint egyébként. Arra gondolj, hogy a gyerekeknél is probléma zokott lenni a testvérfeltekenység, egy baba érkezése mindent "összezavar". Az egy dolog, hogy rengeteget foglalkoztok vele, de akár tudtodon kívül is mások a gesztusaid, feszült vagy, más a szagod a hormonok miatt (!!!!), a kiskutya is érzi. Ennyi szokatlan dolog mellett nem hiszem, ő tisztában van azzal, hogy mi a különbség a pelenka meg a szőnyeg között. Ha direkt ott csinálja, ahol vagytok, arra gyanakszom, hogy a közeletekben akar lenni még pisikor is, mert furcsa neki a helyzet, nem érti, mi történik, és a biztonság kedvéért inkább veletek van ilyenkor is.
2019. aug. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Valami felborította a lelki egyensúlyát. Próbáld meg végiggondolni, volt-e ezelőtt két héttel olyan, amit nyugtalanítónak foghatott volna fel. Vagy talán két hete nem viszitek már le az addig megszokott gyakorisággal? Változott a pelenka helye? Ingerültebbek vagytok, mint korábban?


Ha a kutya egy bizonyos rutinhoz volt szokva, annak a felborulása bizony a szobatisztasággal is gondot okozhat. Van, amelyik kutya jobban bírja ezt, van, amelyik kevésbé.


Az tuti, hogy nem direkt csinálja, azért mered az arcotokba közben, mert nem tudja, hogy fogtok reagálni, vagy esetleg már tart a reakciótoktól... de ha nem mindig pisil be, érdemes jól elgondolkodni azon, van-e valami közös, ami összeköti a különböző alkalmakat. Érdemes naplót vezetni, amiből kiderülnek az előzmények.


Sajnos, az is lehet, hogy olyasmi miatt szorong, amit ti nem vesztek észre (amint egy korábbi hozzászóló megjegyezte, a hormonális változásokat is megérezheti, azokra is reagálhat). De az biztos, hogy a szobatisztaságban hirtelen beálló problémák oka vagy egészségügyi (egy állatorvoshoz vigyétek el, vizsgálja meg), vagy az, hogy olyan változás állt be a kutya életében, amit így kezel.


Míg ki nem derül, mi a gond pontosan, addig csak azt teheted, felszeditek a szőnyeget, nem engeditek a kanapéra, mert ha ezek beszívták a vizeletet, az a szag bizony vonzani fogja őt továbbra is... Mikor bepisil, akkor nem kell nagy feneket keríteni a dolognak, nyugodtan vidd ki a kutyát az illető helyiségből, ne lássa, amint utána takarítasz, és ne kapjon figyelmet, még negatívat sem (tehát nem kell leszidni, rászólni - ha szorongásból pisil be, ettől csak még jobban fog félni, ha pedig azért, hogy foglalkozzatok vele, már ezzel is eléri a célját).


Azt én igenis megértem, hogy már nem bírod a négy emeletnyi lépcsőzést (az ég szerelmére, emberek, van olyan nő, aki az egész kilenc hónapot ágyban tölti! hadd ne ítélkezzünk!). Viszont ha te nem tudod levinni, és a párod sem ér rá, kérdezzétek meg a szomszédokat, van-e köztük olyan, aki ki tudna segíteni! Esetleg úgy is, hogy reggel egy személy, este más. Ezzel egyidejűleg agyba-főbe jutalmazni, ahányszor a pelenkán végzi a dolgát, mintha megint nulláról kezedenétek a nevelést.


Ha a szorongás a probléma, akkor bizony a baba megjelenése ezt fokozhatja, fontos, hogy akkor is kerüljön idő foglalkozni a kutyával, mint korábban, és ne erőltessétek, hogy a babához közeledjen, ráér vele barátkozni. Ha hangérzékeny, a baba sírása is kellemetlenül hathat rá, mindenképpen legyen a kutyának egy nyugodt, csendes kuckója, ahova elvonulhat - és ezt lehetőleg már most alakítsátok ki.


Továbbá vannak különböző feromonos termékek, amelyek oldhatják a szorongást (talán az Adaptil a legismertebb), ezekkel is lehet próbálkozni.

2019. aug. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyetértek a 9. válaszolóval. Annyival egészíteném ki, hogy abba is gondolj bele, hogy egy ilyen kis ölkutya milyen rettenetesen érzékeny. A "vadonban" seperc alatt elpusztulna, teljesen a gazdira van utalva, az idegrendszere sem erős, minden szokatlan dolog extrém módon megviseli. Neked sem könnyű, amin most keresztülmész, mindjárt szülni fogsz, lehet, hogy nem is problémamentes a terhességed, utaltál is erre. Te felnőtt nőként is nehezen viseled, pedig tisztában vagy az eseményekkel. Ő egy alig pár kilós kiszolgáltatott kis állat, aki körül felfordul a világ. Türelmesnek kell vele lenned, mint egy kisgyerekkel.
2019. aug. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!