Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatiszta yorkie ujra...

Szobatiszta yorkie ujra bepisil, szorakozik velunk?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 3 eves yorkie kutyusunk, szobatiszta, pelenkara pisil kiskora ota, 2 hete azonban rajon az 5 perc alkalmankent, es egesz nap nem hajlando a pelenkara pisilni, majd nap vegere fogja magat es direkt bejon ahol epp vagyunk, es a szemunkbe nezve bepisil! Ma eppen a 2 honapja vasarolt szovet kanapenkat pisilte le, ugy, hogy a parom rajta fekudt, a kanape persze rogton beitta, hiaba rohantam egybol a lavor vizzel, vanishel.. parom egesz nap dolgozik, en pedig 39 hetes terhes vagyok es a 4.-en lakunk, nincs lift es mar nem vagyok jol ahhoz, hogy lehordjam ot pisilni napi 4x..el vagyok keseredve, felek mi lesz ha megszuletik a pici mert azt latom rajta, direkt csinalja, epp milyen labbal kel fel..miert csinalja ezt? Raadasul ma egesz nap takaritottam erre megkoronazta.. valakinek otlete?
2019. aug. 24. 21:12
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Koszonom a normalis, hasznos valaszokat! A pelenkaja helye nem valtozott, illetve nem 2 hete nincsen rendszer szerint levive, hanem mar minimum 2 honapja, ez nem azt jelenti, hogy azota a 4 fal kozott van, mert a parom max 2 naponta szan ra annyi idot, ha nem tul faradt, leviszi hogy ne csavarodjon be a kutya, illetve ha megyunk anyukamekhoz, oda is mindig visszuk magunkkal hogy kertben lehessen! A pelenkaval sosem volt gond, mielott terhes lettem volna sem volt napi 4x levive, mert mindketten reggeltol estig dolgoztunk, pelenkara vegezte a dolgat egeszen pici kora ota, es este vittuk le munka utan futkarozni, miota tappenzen vagyok es meg birtam, en levittem napi 2x, mert nem volt jobb dolgom, de mellette ugyanugy tudta a pelenka szerepet, nem volt belole gond, szo nelkul pisilt ra napkozben a setak kozott! Az lehet, hogy izgatottabbak vagyunk, bar nem rajta csattan, de en is a babara tippelek, hogy erzi, hogy keszul valami, mert amikor a babaszobat rendeztuk be, odakakilt a szoba kozepere, es ez sem jellemzo, ilyen egyszer fordult elo, akkor vendegek voltak nalunk es mertunk 3 percet nem vele foglalkozni, akkor is odatolta az arcunkba..ez a pisiles, szamomra erthetetlen, nem tudom semmivel osszekotni, az elmult 2 hetben 3 ilyen napja volt, a tobbi napon erdekes tudja a pelenka szerepet, ezen a 3 napon pedig tenyleg ugy kelt fel, hogy a pelenkaja ures volt, aztan kesobb fel perc hiszti utan leult es bepisilt, hozzateszem ebbol 2 alkalommal a parkettara, tegnap pedig a kanapera, bar tegnap a hiszti elmaradt, rugtam neki a labdat, o pedig felugrott a kanapera a parom melle pisilni, szonyeg 3 is van de egyiket sem celozta be, de oszinten erre az ures pelenka es hiszti osszefuggesre csak tegnap jottunk ra, a hiszti pedig az o eseteben valoban hiszti, nyafog, hiszterikusan sir, pont ugy, mint amikor bemegy az agy ala a labdaja es addig nyafog amig ki nincs szedve!
2019. aug. 25. 20:47
 12/19 anonim ***** válasza:
79%
Érzelmileg van baja, felkavarják az események. Hiába "nem rajta csattan", ő érzi, főleg, mint ahogy írtam, szegény elég gyenge idegekkel bír. Mindenórás terhesen megértem, hogy ki vagy borulva, csak kérlek ne fordulj a kiskutya ellen, ne dobd őt el. Mindenképpen trénert kéne keresnetek, innen nehéz segíteni. Nem tűnik ez megoldhatatlan problémának, nem gondolom,hogy ő most már örökre rossz bepisilős kutya lesz, de szakember segítsége kéne közvetlenül.
2019. aug. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

A leírásodból úgy tűnik, azt hiszi, ő a falkavezér. Hiszen az van, amit ő akar. A pisilés figyelemfelhívás, hogy újra ő legyen a középpontban. Szakember segítségét kérném, mert ez csak rosszabb lesz, ha meglesz a baba.

A pelenkát pedig meg kell szűntetni. Tanulja meg, hogy a lakásba nem üríthet. Soha!

2019. aug. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
81%

Na az ilyen emberektől felfordul a gyomrom, kérdező. Most komolyan. Régen sem foglalkozatot vele eleget, le se vittétek normálisa sétálni szerencsétlen kutyát. Mégis minek kellett nektek kutya? Mert jajjj yorkieee mindenkinek az van, édes kiskutyaaa? Gondolom nem fajtatiszta 150 000 forintos kutya, csak valami szapis keverék.

De moat komolyan, halál őszintén. Ha a minimumot, napi 3 sétát nem tudsz megadni egy kutyának, hogy legalább a dolgát normálisan végezhesse és ne természetellenesen, egyáltalán minek akartál kutyát? Miért nem volt jó a macska inkább? Ők valók ilyen feltétel mellett lakásaba,nem egy kutya... undorító...

2019. aug. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Koszonom nektek a segitseget! :) Meg sem fordult a fejunkben, hogy eldobjuk ot magunktol, nagyon szeretjuk, ezert is “esik rosszul” tole amit csinal, mert amit tudunk tenyleg megadunk neki minden teren, a paromnak pedig mar eleg regota mondogatom a trenert, mert ezeken kivul is vannak kisebb problemak a kutyaval, amit igenis mi rontottunk el sajnos, vagyis a parom, en meg belementem a hulyesegekbe, ilyen pl az is, hogy amikor pici volt, es nem evett jol, a parom raszoktatta, hogy egyszerre 3 fajta kajat rakott le ele, igy o kivalaszthatta kb, hogy epp mit kivan es mit nem, ennek az lett a vege, hogy elso fogas a konzerv volt, a masodik a szaraz tap, es vegul bejott a kepbe a sonka/virsli, persze az utolso nyert mindig, es egy ido utan mar egyaltalan nem volt hajlando megenni a neki szant kajat, amire kiborultam, mert dobaltuk ki az 500ft-os konzerveket, ezt megelegelve nem hagytam a paromnak hogy tobb ilyen szemet kajat adjon neki, ami raadasul szerintem abszolut nem is a kutyanak valo ha az egeszseget nezzuk...volt a kutyaval kb 1 het harcom, mire ujra megette a konzervet, addig a parommal 200x vesztunk azon ossze, hogy a kutya ehen fog halni mert nem eszik ha nem kap virslit vagy sonkat, nem kapott, nem halt ehen erdekes..illetve az akaratossaga es az, hogy sokszor nem fogad szot, hatalmas baki volt hagyni ezt, igazi kiralylanynak erzi magat, es en is ugy erzem ezen is mar csak szakember fog tudni valtoztatni!
2019. aug. 25. 21:56
 16/19 A kérdező kommentje:
Kedves 14es! A kutyank torzskonyves, igaz nem 150 volt, csak 130, ki kell abranditsalak! Az pedig, hogy mit biztositunk a kutyanknak, nem latsz bele, menj oda tombolni, ahol a kutya ki van rakva az udvarra, nyaron retkes es meleg a vize, telen meg be van fagyva, es azon kivul hogy kint van, nulla percet foglalkoznak vele, de legalabb kint van 0-24ben, nem? Fuj komolyan en meg a magad fajtatol hanyok! Szegyelld magad, arrol mar nem is beszelek, ha annyira szeretned az allatokat, fel sem hoztal volna ilyet, hogy fajtiszta e, mit is szamit ez?! A fajtiszta jobb banasmodot igenyel talan mint akit csak 50ert vett az ember, vagy ingyen hozta el barhonnan? Vagy gondolod csak a szaporitok kezebol kerul ki ideggyenge kutya? Jo isten..
2019. aug. 25. 22:05
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Hűha. Elég durva, amit a kutya nevelése körüli problémákról írsz. Nem megijeszteni akarlak, hanem inkább felkészíteni: 10000%, hogy ez lesz majd a babával is. Akkor légy ügyesebb, határozottabb a pároddal szemben. És remélem van, aki segít majd az első napokban neked a babával (meg a kutyával). Kitartás! Majd frissítsd a posztot, hogy mi lett.
2019. aug. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Hú, itt elég durva kutyatartási/nevelési hibák vannak. Keress egy JÓ trénert, és állítsd kész tények elé a párodat, ha nem hajlandó ez ügyben együttműködni. ŐSZINTÉN mondjatok el mindent neki, úgy fog tudni igazán segíteni.


Ha megérkezik a baba, a kutyával még rosszabb lesz a helyzet ilyen körülmények között. Még kevesebbet fogtok tudni vele foglalkozni. A lakásban való tutujgatás, szeretgetés, nem minőségi foglalkozás egy kutyával, ezt tartsd szem előtt.


Mi lesz, ha szoptatod a babát, a kutya hisztizik, mert azonnal labdázni akar, és egyszer csak felugrik mellétek, vagy rátok, és odapisil?


Értem én, hogy a párod sokat dolgozik,de akkor is meg kell tenni, hogy reggel és este leviszi a kutyát legalább fél-fél órára sétálni, te meg mondjuk egyszer napközben a babával. Később, ha már kicsit megszoktad az új helyzetet, akkor átvállalhatod te a kutya sétáltatását a babával együtt. Mondjuk ezek után nem tudom, mennyire lenne a kutya sétakor babakocsi kompatibilis.


Ha nem akartok, nem tudtok változtatni, ajándékozzátok el a kutyát, mert a helyzet csak rosszabb lesz, annyira nem értetek hozzá. Tényleg nem bántásból mondom, de ez nagyon lejön abból, amit írtál.

2019. aug. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján eléggé úgy hangzik, hogy azért csinálja, hogy több figyelmet kapjon. Ez még nem jelenti azt, hogy ő a domináns, vagy falkavezér akar lenni, csak azt, hogy megtanulta, ez így működik. Továbbá a házirend felborulása is zavarja, valószínűleg, és ez a baba érkezésével még nagyobb méretű lesz.


Nem vagyok a büntetés híve, de ebben az esetben azt ajánlanám, ha hisztizni kezd, különítsétek el pár percre (lehetőleg olyan helyiségben legyen, ami könnyen takarítható, ha netalán ott is próbálkozna pisiléssel-kakilással, bár úgy értem a leírásból, ezeket mindig a szemetek előtt követi el, valószínűleg nem csinálná, ha tudná, senki nem látja, és nem fog vele törődni). Ha túl gyorsan lép működésbe, és bepisil, mielőtt el tudnátok különíteni, akkor azonnal, bármilyen érzelemnyilvánítás és hűhó nélkül, vigyétek át más helyiségbe, és hagyjátok magára, míg megy a takarítás.


A legfontosabb azonban az lenne, hogy kitaláljátok, milyen, számotokra elfogadható, módon kérhetne egy kis figyelmet. Például azzal, hogy csendben leül mellétek? Néhány napon át dicsérjétek agyba-főbe, valahányszor megteszi. Később már lehet ritkábban jutalmazni, de maradjon meg, hogy ez az az út, amely az áhított figyelemhez vezet a gazdik részéről.


Ajánlom még, hogy fárasszátok ki agyilag minél jobban, ezt nagyszerűen el lehet intézni a lakásban is. Kapja a tápját Kong játékból, rejtsétek el a játékait vagy különböző jutalomfalatokat, hadd keresse (az elején nem túl alaposan, de amint kezd belejönni, állítsátok egyre nagyobb kihívás elé), tanítsatok neki trükköket. Napi két alkalommal negyed óra foglalkozás aránylag könnyen megoldható, ha pedig már jól megy a keresés, minimális erőbedobással akár húsz-harminc percig el lehet vele foglalni a kutyát egy-egy alkalommal.

2019. aug. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!