Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vannak jámborabb, "bátortalana...

Vannak jámborabb, "bátortalanabb", kevésbé erős jellemű gazdát kívánó (esetleg "bújósabb") kaukázusi juhász kennelek, vagy adott alomból visszafogottabb egyedek? Akár idehaza, akár tőlünk keletebbre.

Figyelt kérdés

2019. júl. 11. 20:25
 1/9 A kérdező kommentje:

Magától értetődően kutyaovi, kutyaiskola, következetes és szeretetteljes nevelés alapfeltétel!


De remélem (a tenyésztő részéről) ideg-gyengeség kizárása is!

2019. júl. 11. 20:27
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen jellemű kutyát szeretnél,ne kauban gondolkodj.


Leonbergit ajánlom, barátságos,jámbor,bújosak. Kauról ez nem mondható el,mindenféleképpen erős kéz kell hozzájuk,még ha az alomban egy félősebb példányt is hoznál el.

2019. júl. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Rövid életű, beteges fajta. Hidd el én is fontolgattam leonbergi és újfoundlandi kutyák vásárlását, de ezek a tények és az, hogy (például) egy newfy kizabál a vagyonomból (egy moszkvaihoz, vagy egy kaukázusihoz képest), hamar elvették a kedvem... Tudom, hogy a moszkvai őrkutya és egy küllem-vonalas kaukázusi juhász is nagyon kemény kutyák, de többen azt mondták előfordulhatnak köztük olyan egyedek amelyikhez kemény, de nem feltétlenül kőkemény nevelés/gazda szükséges. Illetve, sokak szerint egy kutyaovi-kutyasuli páros borzasztóan sokat segíthet még egy pásztorkutya esetén is a helyes nevelésben!
2019. júl. 11. 20:38
 4/9 anonim válasza:
100%
Nekünk kaukázusi kutyánk van aki nagyon szelíd,bújós ha nem simogatjuk meg akkor addig nyalogatja a kezünket vagy dörgőlödik amíg meg nem simogatjuk.Mindenkivel nagyon szelíd,és nem is volt keményen nevelve sosem volt vele probléma.Szóval igen,vannak bújós kaukázusi kutyák a miénk is ilyen.
2019. júl. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Lacagyerek válasza:
100%
Nekem is volt kaukázusi juhász kutyám, szuka. Az összes addigi kutyam közül ő volt a legszelídebb legkezesebb nagyon emberbarát volt. Idegenekkel szemben se volt agresszív csak nem volt szabad hirtelen közeledni hozzá annak akit nem ismert de ha valaki hívogatta meg megsímogatta akk nagyon kezes volt vele is. Amit viszont hallottam róluk h a kanok nem mindig ilyen barátságosak.
2019. júl. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

Miért akarsz olyan kutyát venni, aminek a tenyésztésénél pont az a cél, hogy ne legyen kezesbirka?


Senki nem fogja neked garantálni egy 8 hetes kölyöknél azt, hogy, mennyire lesz ösztönerős kutya. Válassz más fajtát, a kau nem erről szól. (szerencsére)

2019. júl. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Akkor újra, csak neked:


"Hidd el én is fontolgattam leonbergi és újfoundlandi kutyák vásárlását, de ezek (rövid életű, beteges fajták) a tények és az, hogy (például) egy newfy kizabál a vagyonomból (egy moszkvaihoz, vagy egy kaukázusihoz képest), hamar elvették a kedvem... Tudom, hogy a moszkvai őrkutya és egy küllem-vonalas kaukázusi juhász is nagyon kemény kutyák, de többen azt mondták előfordulhatnak köztük olyan egyedek amelyikhez kemény, de nem feltétlenül kőkemény nevelés/gazda szükséges.


Illetve, sokak szerint egy kutyaovi-kutyasuli páros borzasztóan sokat segíthet még egy pásztorkutya esetén is a helyes nevelésben!"


Senki nem mondta (az ég világon senki!), hogy kezesbárány legyen! De a többiek tudják értelmezni a kiírásban olvasható (egyébként pont az ilyen félreértések kiküszöbölése miatt, nagyon pontosan megfogalmazott) szöveget. (Szerencsére.)

2019. júl. 12. 13:11
 8/9 anonim ***** válasza:
46%
Tehát csak a külleme miatt szeretnél egy kaut? :D
2019. júl. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Akkor harmadszor. :D Sebaj, van időm bőven...


"Tudom, hogy nagyon kemény kutyák, de többen azt mondták előfordulhatnak köztük olyan egyedek amelyikhez kemény, de nem feltétlenül kőkemény nevelés/gazda szükséges.


Illetve, sokak szerint egy kutyaovi-kutyasuli páros borzasztóan sokat segíthet még egy pásztorkutya esetén is a helyes nevelésben!


Senki nem mondta (az ég világon senki!), hogy kezesbárány legyen."


Ha küllem miatt akarnék kutyát, alaszkai malamut vásárlásán gondolkoznék, de azt az nem tudnám használni semmire és nem összeegyeztethető az életvitelemmel. Semmiben nem passzolna hozzám. Azért írtam a kemény, de nem kőkeményt, mert kell a területvédelemre (addig a pár óráig míg nem vagyok ott, zárt térben lesz, riasztókkal, kamerával védett belterületen (gyengébbek kedvéért falu, nem isten háta mögötti udvar/kert), nagy termekben), de mivel nem volt dolgom kauval, moszkvaival nem ártana, ha nem nőne a fejemre.

2019. júl. 12. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!