Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shih Tzu kutyus hosszú szőrrel...

Shih Tzu kutyus hosszú szőrrel? Valakinek van vagy mindenki röviden tartja?

Figyelt kérdés

Amikor megvettem a kutyust még 2-3 éve akkor a tenyésztőnél akitől vettem szinte az összes felnőtt kutyusnak szép hosszú,egyenes szőre volt és nagyon jól mutató kis bóbita volt a fején.

Viszont még mikor kölyök volt a sajátom elkezdtem fodrászhoz szokatni (legalábbis ameddig meg nem tanultam és be nem szereztem az eszközöket a szőr kezelésre,jobban szeretek én pepecselni vele) és idáig egész röviden hagytam mindig a szőrét,csak a fején volt meg a rövidke bóbita,hosszabb fülszőr.. :D


Az lenne a kérdésem,hogy szerintetek mennyire lenne kényelmetlen a kutyámnak,ha hagynám én is hosszúra nőni a szőrét? Akadályozná őt ez a minden napokban? (például játék akár más kutyákkal)

Ti hagyjátok az ilyen jellegű kutyusotoknak (shih tzu,máltai,lhasa apso,yorki,stb) megnőni a szőrét vagy vágatjátok?

Ha vágva van akkor annak van oka,vagy csak úgy jobban mutatna?


Attól tartok,hogy mivel neki mindig rövid volt zavarná a hosszú szőr és a többi gazdi hátha szerzett már tapasztalatot ezzel kapcsolatban,mert ha zavarná bármiben is akkor inkább nem nyúzom szegényt,jó lesz neki a rövid is. :D


Ilyesmi most: [link]

És ilyesmit szeretnék neki: [link]


Előre is köszönöm a segítőkész válaszokat.



2019. aug. 30. 19:43
 1/1 anonim válasza:

Ezeknek a kutyaknak 2 fajta szorzete van.. Belso joo dus puha szorzet ami igazabol vedelmet illetve szigeteleskep funkcional.. A kulso csak vedelemre.

Ismerosom kozmetikus o nekem azt mondta nem szabad sot erosen tilos kicsire vagni a szoruket.. Ok ezzel vedekeznek. Igy lettek ki tenyesztve :)

A 2. A legjobb választás lenne.. Az a természetes.. :)

2019. aug. 31. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!