Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nálatok miben változik a téli...

Nálatok miben változik a téli és nyári etetés-itatás+mozgatás rituálé?

Figyelt kérdés

Nálunk az van, hogy nyáron több helyen van vizük és napi 4-5x cserélve van, télen csak reggel-este etetéskor adunk friss vizet egy nagy tálba.

Nyáron csak száraz eledelt kapnak, télen meleg főtt kaját, mert nekik is esik jól.

Nyáron csak hajnalban van egy kétórás séta/játék/futkározás, télen napi 3x1 óra, ilyenkor többet tanulunk is és többet szaladnak is a séták alkalmával.

Egy 2 éves fekete labrador retriever(Merlin) és egy 3 éves fekete amerikai pitbull terrier(Dexter).

Ja, fajtát, kort is írjatok a kutyusoknak!


2019. aug. 31. 17:42
 1/2 anonim válasza:

Szia! A mi kutyusunk (Hermione 2 éves labrador retriever) vizét nyáron akár 5-6-szor is ki szoktam cserélni, többé kevésbé el is szokott fogyni. A nagy melegben fontos a hidratálás és sajnos hamar felmelegszik a víz is. Télen nálunk sokszor szokott fagyni, ilyenkor ugyebár a vízből is jég lesz. Ezt ellenőrizni szoktam néhány óránként és ha kell cserélem,de szerintem elég reggel és este.


Ami az etetést illeti télen is, nyáron is reggel és este 2-2 bögrényi száraz tápot kap, dél körül pedig egy csomag nedves tápot vagy néhány szelet kutya szalámit.(Persze azért néha egy kis nasi is belefér fogápoló,jutalomfalat,csont,hús,sajt stb :) ) Szerintem ezt nem kell nagyon variálni.


Mivel "kinti-benti" kutyusról van szó, ezért szabadon futkározhat az udvaron, ( Azért a reggeli/esti kocogás sem maradhat ki ;) ) de ahogy észre veszem nyáron sokkal energikusabb ilyenkor szoktam tréningelni is. Télen jobban szeret a kanapén "punnyadni" és nézni a tv-t.:D


Remélem tudtam segíteni!

2019. aug. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nyáron több helyen van neki víz és gyakrabban cseréljük. Hőségben külön odafigyelünk a vízre, emellett fel is szoktunk neki locsolni pár helyet a kertben. Télen a befagyásra figyelünk inkább, de elég védett helyen van az edénye, ott ritkán történik ilyen. Hideg időben melegebb vizet kap és több élelmet.

Melegben kevésbé aktív és a tanulásért sem lelkesedik annyira, úgyhogy kora reggel van játék és tanulás, az esti hosszú sétára pedig akkor megyünk, amikor már lehűlt az idő, néha már sötétedés után. Ha nincs meleg, akkor nincs ilyen kötöttség, bármikor, szinte bármennyi mozgás jöhet, a hideg sem hatja meg, kemény mínuszokban is lelkesen megy és tanul. Mivel szeretem világosban sétáltatni, ezért ahogy rövidülnek a nappalok, egy darabig úgy lesz egyre korábban a séta... aztán feladom és megyünk sötétben. 2 éves hovawart.

2019. szept. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!